Euro ve Dolar bu ülkelerde cep yakmıyor

Euro ve Dolar bu ülkelerde cep yakmıyor

Son dönemde döviz kurundaki artış seyahate çıkmanızı düşündürüyorsa, size bazı tavsiyelerimiz var. Örneğin bazı ülkelerin vize istemediğini, bazılarının da cep dostu olduğunu unutmayın. İşte detaylar…

Ukrayna

Ukrayna’yı seyahat edeceğiniz ülkeler arasında üst sıralara yazabilirsiniz. Kiev, Lviv ve Odessa gibi güzel şehirlere sahip olan Ukrayna fiyatlar açısından Avrupa ülkelerine göre çok daha hesaplı. Ayrıca vize parasının da cebinizde kalacağını unutmayın. Çünkü Ukrayna’ya sadece kimlik kartlarıyla girmek mümkün. Ukrayna’da kullanılan para birimi ise Grivna. Yaklaşık olarak 1 Türk Lirası 4.49 Ukrayna Grivnası’na denk geliyor. Unesco listesindeki yapıları, parkları, festivalleri, tarih ve kültürüyle Ukrayna’da her gezgin kendine göre bir şeyler bulabiliyor.

Ukrayna turları için tıklayınız…

Sırbistan

Balkan coğrafyasında olmasına rağmen bir Avrupa ülkesi olan Sırbistan’ı, da listenizde bulundurun. Özellikle başkent Belgrad, Balkanların en modern ve güzel kentlerinden biri. Belgrad’ı ziyaret etmeniz halinde vize almak zorunda değilsiniz. Çünkü Belgrad’a da vizesiz seyahat edebilirsiniz. Tarihi güzelliklere ve modern şehir yapısına sahip olan Belgrad’da Nicola Tesla Müzesi, Knez Mihailova Caddesi, Belgrad Kalesi, Stari Grad’ı gezebilirsiniz. Ülkenin fiyatları da gayet uygun. 1 Türk Lirası’nın 16.20 Sırp Dinarı’na eşit olduğu ülkeyi listenize mutlaka alın.

Sırbistan turları için tıklayınız…

Bosna Hersek

Balkanlarda Türk kültürünü yaşamak isterseniz, sizi Bosna Hersek’e davet ediyoruz. Özellikle ülkenin iki önemli şehri Saraybosna ve Mostar’da kendinizi müthiş bir karışımın içinde bulacaksınız. Sadece Bosna Hersek’in değil aynı zamanda Balkanlar’ın en güzel şehirlerinden olan Saraybosna’da biraz Avrupa, biraz da Anadolu’yu göreceksiniz. Bosna Hersek’in en büyük şehirlerinden biri olan Saraybosna sokaklarında dolaşırken, Türkçe konuşan kişilere denk gelirseniz de sakın şaşırmayın. Bosna Hersek’in bir diğer önemli şehri de Mostar… Sadece şehrin değil ülkenin de simgesel yapısı olan Mostar Köprüsü günümüzde şüphesiz, çok önemli bir turizm merkezi haline geldi. Aynı zamanda gezilecek yerleriyle de misafirlerine çok güzel bir tatil imkanı sunuyor. Bosna Hersek cep dostu bir ülke. Alışveriş, yeme içme gibi birçok şeye çok para ödemeyeceksiniz. Üstelik ülkeye giriş de vizesiz…

Bosna Hersek turları için tıklayınız…

Arnavutluk

“Kartalların ülkesi” olarak bilinen Arnavutluk’u da listenizde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Geçmişte Osmanlı’nın uzun bir dönem egemenliği altında yaşayan ve bizden izlere sıkça rastlayacağınız Arnavutluk’ta hem tarihin peşine düşebilir hem de ülkenin keşfedilmemiş sahillerinde denize girebilirsiniz. Sahil demişken mavi ve yeşilin en güzel tonlarını bir arada görebilirsiniz. Ayrıca, başkent Tiran’da Balkanların en güzel trileçe tatlısını da yiyeceğinizi unutmayın.

Arnavutluk turları için tıklayınız…

Makedonya

Türk seyahatseverlerden vize istemeyen bir diğer ülke de Makedonya. Ülkenin en önemli şehirleri Üsküp ve Ohrid… Üsküp, Makedonya’nın fütüristik başkenti olmasının yanı sıra 2 bin 500 yıllık tarihiyle birçok medeniyetin izlerini görebileceğiniz Vardar Nehri üzerine kurulmuş, tarihi bir Osmanlı şehrinin adı. Bir yakada Arnavutlarla Müslümanlar, diğer tarafta Ortodoks Hristiyanların bulunduğu bu şehirde farklı kültürlerin izlerine rastlamak da mümkün. Makedonya’nın bir diğer önemli şehri de Ohrid… Burası, Makedonya’nın Kudüs’ü olarak biliniyor. Çünkü burada Evliya Çelebi’nin dediği gibi “Yılın her gününe bir kilise düşer”. Yani tam 365 tane kiliseye ev sahipliği yapmış bu güzel şehir. Günümüze ise 40 tanesini hala şehirde görebilirsiniz. Avrupa’nın en eski yerleşim yerlerinden olan şehirde harika bir gezi sizleri bekliyor. Bu ülkede fiyatlar da gayet makul. Bu nedenle listenizde bulunsun.

Makedonya turları için tıklayınız…

Karadağ

Karadağ ya da orijinal ismiyle Montenegro Balkanlar’da kendi küçük olmasına rağmen adı büyük bir ülke… Son dönemlerde ünlü isimlerin tatil için tercih ettikleri Karadağ, vizesiz olmasının yanı sıra misafirlerine harika imkanlar sunuyor. Ülkenin ise en çok ilgi gören şehirlerin başında Kotor ve Budva geliyor. Bu iki şehir mistik havasıyla gelen ziyaretçileri oldukça etkiliyor. Karadağ’ın kıyısında bulunan Kotor; körfezi, doğası, sokakları ve hatta kedileriyle çok özel bir şehir. Burada tarih ve doğayı içiçe geçmiş bir vaziyette bulacaksınız. Dar sokaklar, eskimiş evler ve dükkanların önünde uyuyan kediler sizi sanki bambaşka ve özgün bir dünyaya davet ediyor. Budva Karadağ’ın Kotor’dan sonra en popüler tatil yeri… Turkuaz renkteki deniziyle güneş bu şehirde bir farklı hale bürünüyor. Bu arada şehir merkezinde yürürken bile ara sokaktan ya da bir kapıdan çıktığınızda bir an denizi karşınızda görebilirsiniz. Bu ülkede de fiyatlar bir hayli makul. Özellikle bu 2 şehirde denizin ve tatilin keyfini uygun fiyata çıkarabilirsiniz.

Karadağ turları için tıklayınız…

Bulgaristan

Bir adım ötemizde bulunan Bulgaristan seyahat edebileceğiniz ucuz ülkeler arasında yer alıyor. Özellikle başkent Sofya bu anlamda çok cazip. Tarihi mekanlar, eğlence hayatı, alışveriş, yeme içme yerleriyle her misafire güzel olanaklar sunuyor. Bulgaristan, Türk misafirleri tarafından da çok fazla ilgi görüyor. Türkiye ile arasında uzun süreli bir ortak tarihi geçmiş bulunan ülke hem yakın hem de ucuz bir destinasyon olması nedeniyle listenizde bulundurabilirsiniz.

Bulgaristan turları için tıklayınız…

Romanya

Karpatlar’ın ülkesi Romanya, her ne kadar Schengen vizesi istese de, ülkede yeme içmeden alışverişe kadar birçok şeyin fiyatları uygun. Başkent Bükreş’te canlı bir tarihe tanık olabilir, Drakula ile tanışma şansı bulabilirsiniz. Ucuzu ve hareketli bir yaşamın olduğu Romanya’nın para birimi ise Rumen Leyi… 1 Türk Lirası da 0.64 Rumen Leyi’ne denk geliyor.

Romanya turları için tıklayınız…

Tayland

Uzak Doğu’nun en çok ziyaret edilen ülkelerinden biri olan Tayland, misafirlerine muhteşem tatil olanakları sunuyor. Rengarenk adaları, bembeyaz kumlu plajları, doğal parkları, görkemli tapınakları ve hareketli hayatı ile turistlerin beğenisini kazanıyor. Tayland, fiyatlar açısından da oldukça cazip bir ülke. Yeme içmeden alışverişe kadar fiyatlar gayet makul. 1 Türk Lirası’nın, 5.25 Tayland Bahtı’na denk geldiği ülkeye giriş için vize ihtiyacınız bulunmuyor.

Tayland turları için tıklayınız…

Endonezya

Uzak Doğu’nun Singapur ile bir diğer yıldızı Endonezya, listenizde bulunması gereken bir diğer yer. Burada Müslüman nüfusunun olduğunu da belirtmek gerek. Başkent Cakarta’daki renkli hayat ve farklı kültür özellikle turistlerin bir hayli ilgisini çekiyor. Ayrıca Bali de, sadece ülkenin değil, Uzak Doğu’nun en çok turist çeken yerlerinden biri. Burada da fiyatlar oldukça hesaplı. 1 Türk Lirası yaklaşık 2294 Endonezya Rupiahı değerinde işlem görüyor.

Endonezya turları için tıklayınız…

Vietnam

Yakın tarihi ile savaş filmlerine konu olan Güneydoğu Asya’nın muhteşem ülkesi Vietnam, seyahatseverler tarafından mutlaka görülmesi gereken bir ülke. Gezginler; pitoresk vadileri, plajları, sömürge kasaba ve köyleri, arkeolojik alanları, tapınakları ve kutsal adaları ile Vietnam’da bambaşka bir deneyim buluyor. Bir bakıma Asya’nın öteki yüzüyle karşılaşıyor. Üstelik bütün bu güzellikleri gezmek bize göre daha ucuz.

Vietnam turları için tıklayınız…

Malezya

Malezya Uzak Doğu’da çok fazla turist alan ülkelerin arasında yer alıyor. Her ne kadar Uzak Doğu denildiğinde akıllara ilk olarak Tayland gelse de yılda 10 milyon civarında turist Malezya’yı tercih ediyor. Buranın cazip olmasında şüphesiz sahip olduğu değerler önemli etken. Ancak fiyatların uygunluğu da misafirlerini memnun ediyor. Başkent Kuala Lumpur’dan kültür kenti Melaka ve Putra Jaya’ya kadar gezilecek birçok yer mevcut.

Malezya turları için tıklayınız…

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account