Etrafınıza bakmaktan önünüzdeki yemeği unutacaksınız!

Etrafınıza bakmaktan önünüzdeki yemeği unutacaksınız!

Kenya’da benzersiz bir restoran bulunuyor. Mağaranın içerisine yapılmış olan bu restoran tüm turistlerin gözdesi. Ali Barbour’s Cave adındaki bu restoranın atmosferi gören herkesi büyülüyor. Öyle ki etrafa bakmaktan önünüzdeki yemeği unutabilirsiniz. 30 yıl önce George ve Jacki Barbour adındaki iki kişi burayı açmaya karar vermiş. Kenya’daki bu mağaranın en az 120 bin yıllık olduğu söyleniyor. Mombasa’nın yaklaşık 30 kilometre güneyinde konumlanıyor.

Mağaranın içinden yıldızları seyretmek mümkün!

Mağaranın en güzel tarafı tavanında açıklık olması. Bu sayede akşam vakti yemeğinizi mağaranın içerisinde yerken bir yandan da yıldızlara bir göz atabilirsiniz. Havanın yağmurlu olduğu zamanlarında bu açıklıklar bir kapak yardımı ile kapanıyor. Böylece aşağıda ıslanmadan yemeğinizi yiyebiliyorsunuz. Mekanın atmosferi muhteşem bir şekilde yapılmış. Mobilyalar, aksesuarlar, ışık ve ses sistemi gibi aklınıza gelebilecek her şeyi bu mağaraya uygun bir şekilde düzenlemişler.

Deniz ürünleri ile dolu zengin bir yemek menüsü!

Ali Barbour’s Cave restoranının menüsü çok zengin. Taze mevsimlik sebzeler ile hazırlanan birbirinden lezzetli deniz ürünleri bulunuyor. Midyeler, yengeçler, kalamarlar, karidesler, ıstakozlar, çeşit çeşit balıkların bulunduğu bir menü bu. Sunumlar için ise şahane diyebiliriz. Her menünün yanında ayrı özel bir sos geliyor. Bu sosların tadına mutlaka bakmalısınız. Balık sevmeyenler içinde harika kırmızı et ve tavuk etinden yemekleri de bulunuyor. Ali Barbour’s Cave Restaurant tüm müşterilerine eşsiz bir yemek deneyimi sunuyor.

Ali Barbour’s Cave’de fiyatlar nasıl?

Balık yemeklerinin fiyatları genellikle 1700 – 2400 Kenya Şilini olarak değişiyor. Yani bizim para birimimize göre 63 – 90 TL arasında değişiyor. Diğer et yemeklerinden alırsanız da fiyatlar 1550 Kenya Şilini’nden başlıyor. 2800 Kenya Şilini’ne kadar çıkıyor. Yani 59 – 100 TL arasında değişiyor.

Yemeğin üzerine güzel bir tatlı alıp kendinizi şımartabilirsiniz. Tatlıların fiyatları ise 600 – 800 Kenya Şilini arasında değişiyor. Türk parası olarak 20 – 30 TL fiyat aralığına denk geliyor. Yani iki kişi Ali Barbour’s Cave Retaurant’ta yemek ve tatlı yerseniz yaklaşık en az 200 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account