Estonyalı rehber Yoldasın için Tallinn’i anlattı…

Estonyalı rehber Yoldasın için Tallinn’i anlattı…

Estonya’nın başkenti Tallinn, Baltık Bölgesi turlarında ziyaret edilen önemli yerlerden biri. Orta Çağ havasıyla misafirlerini büyüleyen Tallinn’i Estonya’da rehber olarak görev yapan Helen Haas, Yoldasın için anlattı. İşte Tallinn hakkında bilmeniz gerekenler…

Tallinn bir Orta Çağ şehri. 13. yüzyıldan beri burada farklı medeniyetlerden insan yaşamış. Almanlar, Danimarkalılar, Ruslar ve Estonyalılar… Burada Orta Çağ havasını fazlasıyla hissedeceksiniz. Dar sokaklar, küçük geçitler ve meydanlarda Orta Çağ havasını yaşayabilirsiniz. İnsanlar da bu nedenle Tallinn’i tercih ediyor. Cafe ve restoranlarda bile Orta Çağ döneminden kalan yemekleri bulabilirsiniz. Mesela Old Hansa ve Pepperstack adlı restoranlar tam anlamıyla bu dönemleri yaşatıyor.

Tallinn küçük bir şehir olmasına rağmen gezilecek yerleri fazla. Eski şehir Bölgesi özellikle listenizde olmalı. Bunun yanı sıra Avrupa’nın en eski eczanesini burada görebilirsiniz. Ayrıca Raekoja Plats’ta dünyanın ilk Noel ağacı kurulmuştu. Bu nedenle Noel dönemlerinde burası çok renkli oluyor. Eski Şehir dışında da gezilecek çok güzel yerler var. Petro’nun yaptırdığı yazlık sarayın bulunduğu Kadriorg Park bunlardan biri.

Estonya koro kültürü bakımından çok zengin bir ülke. Hatta koro festivalleri Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’ne bile dahil edildi. Eğer 2019 yılında Temmuz’un ilk hafta sonunda Tallinn’e gelirseniz, 5 yılda bir yapılan koro festivaline katılabilirsiniz. 30 bin kişilik koro müthiş bir konsere imza atıyor. En az 100 bin kişi de bu harika konseri izlemek için etkinlik alanına geliyor. Herkes yöresel kıyafetler giyiyor. Çok eğlenceli anlar yaşanıyor. Bu nedenle herkesi bu konsere bekliyoruz.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account