Ekim ayı festivalleri ile eğlencenin tadını çıkarın!

Ekim ayı festivalleri ile eğlencenin tadını çıkarın!

Ekim ayında birbirinden güzel festivallere katılmaya ne dersiniz? Dubrovnik’ten Hindistan’a kadar dünyada gerçekleştirilen birbirinden farklı festivaller var. Kimisinde lezzetli yemekler yiyebilecek kimisinde doyasıya dans edebileceksiniz. İşte Ekim ayının en eğlenceli, en lezzetli, en farklı etkinlikleri:

Dubrovnik Good Food Festival

19 – 22 Ekim 2017, Dubrovnik

Dubrovnik’te lezzetli yemekleri yiyebileceğiniz Goof Food Festivali bu yıl 19-22 Ekim tarihleri arasında yapılıyor. Festivalde hem Hırvat mutfağı hem de dünya mutfaklarından çıkan yemekleri yeme fırsatı bulacaksınız. Festival şehrin ünlü Stradun Caddesi üzerine kuruluyor. Cadde boyunca kurulan masaların üzerinden nefis yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Ayrıca yemek atölyelerinde yemek yapmayı da öğrenebilirsiniz.

Diwali(Divali)

19 Ekim 2017, Hindistan

Diwali, Hindistan’ı havai fişekler altında görebileceğiniz eğlence dolu bir festival. Aslında Hinduların kutladığı bir festival olsa da zamanla ulusal bir festivale dönüşmüş. Işıklar Festivali olarak da biliniyor. Antik çağlardan beri kutlanan bir etkinlik. Hindu takvimine göre en karanlık gece de kutlanıyor. Bu da ekim ayı içinde bir güne denk geliyor. Şehirde tam bir festival havası oluyor. Sokaklar renkli renkli çiçekler ve küçük fenerler ile süsleniyor.

Albuquerque Balon Festivali

 7 -15 Ekim 2017, ABD-New Mexico

Havada 800’e yakın balon görebileceğiniz bir festivale gitmeye ne dersiniz? Bu yıl 7 – 15 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Albuquerque Balon Festivali’nde birbirinden güzel rengarenk çeşitli balonları görebilirsiniz. Bu festival 1972 yılından beri düzenleniyor. Gökyüzünde yaşanan bu renkli festivalde fotoğraf makineniz her daim yanınızda olsun.

Phuket Vejetaryen Festivali

1-9 Ekim 2017, Phuket

Her yıl Tayland’ın muhteşem adası Phuket’te düzenlenen çok farklı bir etkinlik var. Phuket Vejetaryen Festivali, ülke ekonomisinin kar etmesi için insanların et yememesinden dolayı ortaya çıkmış. Festival başkent Bangkok’ta da kutlanıyor. Festivale yerel halk yanaklarına şişler, bıçaklar, demirler geçirerek kutlamaya katılıyor. Haliyle ilginç görüntülere ev sahipliği yapıyor.

Cadılar Bayramı

31 Ekim 2017, ABD

Kostümleriniz hazır mı? Hazır değilse de hemen hazırlıklara başlayın. Çünkü 31 Ekim’de gerçekleştirilen Cadılar Bayramı sizleri bekliyor. Büyük bir kutlama ile yapılan bu festivalde herkes birbirinden farklı kostümlerle sokaklara çıkıyor ve evlerini çok korkunç görünecek şekilde süslüyorlar. Küçük çocuklar kostümleriyle sokaklara çıkıp şeker topluyorlar.

Tübingen Ördek Yarışı Festivali

5 Ekim 2017, Tübingen-Almanya

Ördeklerin nehirdeki yarışını izlemeye ne dersiniz? Her yıl Ekim ayında düzenlenen Tübingen Ördek Yarışı Festivali’nde ördekler Neckar Nehri’nde yarışıyor. Ama bu ördekler düşündüğünüz gibi canlı değil. Banyolarda duran plastik küçük sarı oyuncak ördekler yarışıyor. Avrupa’nın en genç nüfuslu şehri Tübingen’de düzenlenen bu festivalde birbirinden komik görüntülere denk geleceksiniz. Nehre gitmeden sizde küçük bir ördek almayı unutmayın.

Amsterdam Dans Festivali

18 Ekim – 22 Ekim 2017, Amsterdam-Hollanda

Amsterdam Dans Festivali’nde eğlenceli dakikalar geçirmeye hazır olun. DJ performansları, dans gösterileri ve çeşitli tarzlarda müzikler ile çok eğlenceli bir festival. Bu yıl 5.kez düzenlenecek olan festivali kaçırmamanızı öneririz. Birbirinden ünlü DJ’ler arasında Martin Garrix, Armin van Buuren, Hardwell, Dimitri Vegas & Like Mike, Tiosto ve Carl Cox bulunuyor.

Safran Festivali

27 – 29 Ekim 2017, İspanya-Consuegra

Safran Festivali, İspanya’da Consuegra şehrinde 1963 yılından beri kutlanan çok güzel bir festival. Her yıl festival Ekim ayının son iki haftasında safran tarlalarında yapılıyor. Ekim ayının sonlarında Avrupa ülkelerinde safran hasatı başlıyor. Festival hasatların başarılı bir şekilde yetişmesini ve toplanmasını kutlamak amacıyla düzenlenmeye başlamış. Festivale katıldığınızda safran ve pilavdan yapılan Paella adındaki yemeğin tadına bakmayı unutmayın. İlk kez Valesiya’da yapılan bu yemek sonrasında tüm İspanya’nın en popüler yemekleri arasında yerini aldı. Safranlı yemeğin içerisinde çeşitli deniz ürünleri de konuluyor. Festivalde bu yemekten bolca yeme fırsatı bulacaksınız.

Jenever Festivali

14 – 15 Ekim 2017, Belçika-Hasselt

Güzel yemekler, şovlar, gösteriler, müzik, dans hepsini bir arada görebileceğiniz Jenever Festivali, her yıl Belçika’da düzenleniyor. Bu yıl festival 14 – 15 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Ayrıca festival zamanı boyunca Jenever Müzesi açık oluyor. Bu müzeyi de gezebilirsiniz.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account