Dünyanın en uzun 5 uçak yolculuğu

Dünyanın en uzun 5 uçak yolculuğu

Günün neredeyse yarısının bulutlar arasında geçtiği bir uçak yolculuğu, en az varış rotanız kadar ilgi çekici olabilir. Yeter ki yolculuk hayallerinize ve uzak ülkelere seyahat hikayenize sınır koymayın. Cesaretiniz sizi, hiç aktarma yapmadan havada kalınan on sekiz saatlik bir uçuş sonunda dünyanın en güzel okyanus kıyısına, egzotik bir kasabanın ara sokaklarına ya da ışıl ışıl bir kentin gecelerine götürebilir. Siz de saatini gideceği ülkeye göre ayarlayan gezginlerden biriyseniz dünyanın en uzun uçuş rotaları sizi bekliyor. En uzun uçak yolculuğu seferlerinde milyonlarca turist, Dallas’tan Sidney’e, Dubai’den Los Angeles’a uzanan en keyifli zaman atlamaları için son teknolojiyle donatılmış uçakların konforunda buluşuyor. İşte seyahat saati sınırlarını zorlayan, cezbedici bir deneyim vadeden dünyanın en uzun 5 uçak yolculuğu…

 1- En Uzun Uçak Yolculuğu Artık Bu Rotada: Doha- Auckland

Dünyanın en uzun uçak yolculuğu, katettiği 15.335 kilometre mesafe ve 18 saat 50 dakikalık direkt uçuş saati ile New York-Singapur arasında yapılarak tarihe geçmişti. Ta ki Singapur Havayolları’nın seferleri iptal ettiğini duyurduğu 2013 yılına dek. Bir zamanlar dünyanın en uzun uçak yolculuğu olan bu sefer, böylece unvanını bambaşka bir güzergaha bıraktı. 2017 yılının Şubat ayından beri Katar’ın başkenti Doha’dan, Yeni Zelanda’nın Auckland kentine gitmek üzere alınan uçak biletleri, 18 saat 10 dakika süren dünyanın en uzun uçak yolculuğu anlamına geliyor. Sizi çöl rüzgarlarından deniz esintilerine götüren bu yolculuk, 14.535 kilometrelik bir mesafeyi gökyüzü manzaraları arasında geçirmenizi sağlıyor.

 2- 12 Günden 18 Saate: Perth – Londra Heathrow

1935 yılında Avustralya’yı Londra’ya bağlayan uçuşlar, 31 ayrı noktada durarak ancak 12 günde tamamlanan bir seyahat anlamına geliyordu. En uzun uçak yolculuğu hayaliniz için bile fazla olan bu süre, neyse ki 2018 yılının Mart ayında kesintisiz bir uçuşla 18 saate kadar indi. Avustralya milli hava yolu şirketi, 24 Mart 2018 günü yaptığı seferle Batı Avustralya eyaletinin başkenti Perth’ten kalkan uçağını Londra semalarına 18 saat 5 dakikada ulaştırdı. Bu sefer, 14.523 kilometre ile dünyanın en uzun uçak yolculuğu bayrağını elinde tutan Doha-Auckland seferinden sonra dünyanın en uzun ikinci seferi oldu.

3- Dünyanın En Güzel Uçuş Eğrisi Olmaya Aday: Dubai- Auckland

Dubai’yi Yeni Zelanda’nın en büyük kentiyle buluşturan 14.200 kilometrelik bu yolculuk, dünyanın en uzun uçak yolculuğu listesinde 3. sırada yer alıyor. Dünyanın en uzun uçak yolculuğu kaç saat sorusunun yanıtı, rüzgarın hızı, yönü, yolcu sayısı ve kargo ağırlığı gibi birçok etkene göre değişse de bu yolculuk ortalama koşullarda yaklaşık 17 saat 45 dakika sürüyor.

4- Dünyanın En Turistik İki Kentini Bağlayan Uçuşlar: Houston- Sidney

Dünyanın en uzun aktarmasız uçuş rotalarının uçuş saati bakımından 4. sırasında, 13,834 kilometrelik mesafesiyle 5. basamağında yer alan uçuş ise Houston- Sidney arasında yapılıyor. Teksas eyaletinin en büyük kenti olan Houston, aynı zamanda turistler için dünya çapında bir cazibe merkezi. Houston’dan dünyanın diğer ucundaki en popüler kentlerden biri olan Sidney’e yapılan seyahat 17 saat 15 dakika sürüyor.

5- Dünyanın En Eğlenceli Kentinden, En İyi Liman Şehrine: Dallas- Sidney

Amerika’nın modern, eğlenceli, müzeleri, bahçeleri ve bir de kovboylarıyla ünlü Dallas’tan havalanan uçakların misafirleri, 13,805 kilometrelik bir gökyüzü rüyasının ardından gözlerini Sidney’in büyüleyici manzarasında açıyorlar. Dünyanın en uzun uçak yolculuğu listesine 17 saat ile giren uçuş için dünyanın en büyük yolcu uçağı olan Airbus A380 kullanılıyor.

 

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account