Dünyanın en eski otelinin kaç yaşında olduğunu
biliyor musunuz?

Dünyanın en eski otelinin kaç yaşında olduğunu <br>biliyor musunuz?

Otel endüstrisi aslında sizin tahmin ettiğinizden çok daha eskiye dayanıyor. Paris, Roma ve Viyana gibi birçok tarihi otel Avrupa’da mevcut. Ancak Japonya’da bulunan bir konaklama tesisi yüzyılları yenerek günümüze kadar ulaşmış.

Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’nda bulunuyor

Japonya’da Fuji Dağı’na yakın olan The Nishiyama Onsen Keiunkan Resort Otel, 705 yılından beri hizmet veriyor. Evet yanlış okumadınız. Bu otel tam 1313 yaşında. Ayrıca, bu oteli işleten aile de hiç değişmemiş. Aynı aileye mensup 52 farklı jenerasyon otelin işletmesini sürdürmüş. Günümüzde de hala hizmete devam eden tesis, Guinness Dünya Rekorları Kitabı’na da dünyanın en eski oteli olarak girmeye başardı.

Fujiwara Mahito adlı Japon bir yatırımcı tarafından 1,313 yıl önce kurulan bu tarihi otel, hem yatırımcının ailesine hem de konuklara ev sahipliği yaptı. Yıllar geçmesine rağmen az da olsa otelde modern anlamda yenilikler yapılsa da hala cazibesini koruyor. Tesis, dünyanın en eski oteli olmasının yanı sıra, özellikle sıcak geçen bahar aylarıyla muhteşem bir manzarayı ziyaretçilerine sunuyor.

Ünlü isimler de tercih ediyor

Otele dünyanın her yerinden meraklı seyahatsever konaklamak için geliyor. Bunların arasında politika, sanat, spor ve birçok alandan olmak üzere ünlü isimler de var. Özel günler için de tercih edilen otelde ayrıca konaklamak yerine bir şeyler yeyip içebilirsiniz.

Gecelik ücreti 470 Dolar

37 odası bulunan otel, geleneksel Japon stili ile dekore edilmiş. Otelde bir gece konaklama için 470 Dolar ödemeniz gerekiyor. Otel aynı zamanda kendi web sitesinden online rezervasyona da açık. Bunun için Nishiyama Onsen Keiunkan Oteli’nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account