Çılgın bir seyahate hazır olun: Dünyanın en eğlenceli lunaparkları

Çılgın bir seyahate hazır olun: Dünyanın en eğlenceli lunaparkları

Kim demiş lunaparklar çocuklar içindir diye? İster genç olun, ister yaşlı; çocukluk anılarınızı tazelemek ve doyasıya eğlenceyi yeniden deneyimlemek istiyorsanız lunaparka gitmeyi tercih edebilirsiniz. Türlü temalar ve çeşitli oyuncaklarla kimi zaman kendinizi vahşi doğa koşullarında bulacak, kimi zaman ise korku dolu anlar yaşayacaksınız. Bir tatilden beklentiniz eğlence, macera ve heyecan ise dünyanın en büyük ve eğlenceli lunaparkları rotanızı belirleyebilir. Eğlencenin merkezine hoş geldiniz! Adrenalin dolu yolculukta dünyanın en keyifli 11 lunaparkını keşfetmeye hazır mısınız?

➤ Disneyland Paris

Disneyland Paris

Lokasyon: Fransa

Giriş Ücreti: 57 Dolar

Açık Olduğu Saatler: 10:00-23:00

Disneyland Paris, dünyanın belki de en ünlü lunaparkı. Uyuyan Güzel Şatosu, Star Wars Hiper Uzay Dağı, Korsan Gemisi Galleon ve çok daha fazla temayı içeren bu devasa eğlence merkezi yılın her döneminde ziyaretçi akınına uğruyor. Parkın ikonik eğlencelerinden, Türkçe ismi Büyük Gök Gürültüsü Dağı olan The Big Thunder Montain nefesinizi kesecek bir tasarıma sahip. Dağ madeninde kontrolünü kaybetmiş bir vagonun içerisinde kızılderililerin ve kovboyların dünyasında adrenalin dolu bir gezintiye çıkıyorsunuz. Özellikle keskin virajları dönerken heyecan dolu çığlıklar işitiyorsunuz. Tren yolculuğunuzun ardından etrafta gezinen Mickey Mouseler, Donald Ducklar gözünüze çarpıyor. Saat 17.00’da düzenlenen Yıldızlar Geçidi çocukluğunuzda hayran kaldığınız tüm çizgi karakterleri görebileceğiniz bir seremoniyi andırıyor. Hayal dünyası Disneyland’de her adımınızı fotoğraflamak isteyeceksiniz. Disneyland turu yapmak ayrıca Walt Disney Film Stüdyoları’nı görme imkanı da sağlıyor. Stüdyo parkta gezerken unutulmaz filmlerin başrolünde siz varsınız.

➤ Universal Stüdyoları

Universal Stüdyoları

Lokasyon: Singapur

Giriş Ücreti: 74 Singapur Doları

Açık Olduğu Saatler: 10:00-20:00

Asya’daki en iyi tema parklarından biri olarak değerlendirilen Universal Stüdyoları, Sentosa Adası’nda bulunuyor. Hollywood, New York, Bilim Kurgu Şehri, Uzakta, Madagaskar, Kayıp Dünya ve Eski Mısır’ı içeren temalarıyla dünyanın en iyi lunaparkı dendiğinde akla gelen ilk yerlerden. Park yöneticileri, Hollywood ve Florida’daki Universal Stüdyoları’nın aksine ziyaretçilerin tam anlamıyla filmlerin içinde gezeceklerini iddia ediyor.

➤ Gardaland

Gardaland

Lokasyon: İtalya

Giriş Ücreti: 24 Euro

Açık Olduğu Saatler: 10:00-23:00

Dünyanın en büyük 10 lunaparkı arasında yer alan Gardaland Kuzeydoğu İtalya’da konumlanıyor. Günümüzde her yıl 3 milyon ziyaretçiye kapılarını açıyor. Parkta eğlenceli ve heyecanlı dakikalar geçirebileceğiniz birbirinden farklı otuz iki oyuncak bulunuyor. Parkın en popüler oyuncağı ve adeta simgesi olan Blue Tornado isimli su temalı hız treni nefesinizi kesecek! Gardaland’a; Venedik, Milano ve Bologna gibi şehirlerden de hızlıca ulaşarak tatilinize renk katabilirsiniz.

➤ Efteling

Efteling

Lokasyon: Hollanda

Giriş Ücreti: 35.5 Euro

Açık Olduğu Saatler: 11:00-18:00

Hollanda’nın fantastik ögelerle bezeli eğlence merkezi olan Efteling çocukluğunuza dönmenizi sağlayacak bir cazibe merkezi. Grimm Kardeşler masallarına keyifli bir yolculuk yapmanızı sağlayan parkta hız treni ve zorlu tekne turu gibi heyecanlı alternatifler de mevcut. Oyuncakların ve alandaki her türlü unsurun doğayla iç içe olması büyülü bir atmosfer yaratıyor. Alanda; Hansel ile Gratel, Uçan Hollandalı ve Pinokyo gibi temalar bulunuyor. Parktaki restoranların masallardan fırlamış gibi görünmesi de deneyiminize farklı bir keyif katıyor. 

➤ Legoland

Legoland

Lokasyon: Danimarka

Giriş Ücreti: 202 Danimarka Kronu

Açık Olduğu Saatler: 11:00-18:00

Dünyanın en eğlenceli parklarından biri olan Legoland köyünde, tamamen LEGO tuğlalarından örülmüş duvarlar ve yapılar bulunuyor. Dokuz farklı temaya ev sahipliği yapan oyuncak kentin içinde konaklayabileceğiniz oteller de yer alıyor. Parkı gezmek için tam bir gün ayırmanız ve girişte mutlaka harita edinmeniz tavsiye ediliyor. İskandinavya turlarının değişmez adreslerinden biri olan lego parkta rengarenk oyuncak binaların arasında kahkaha ve eğlence hiç eksik olmuyor.

➤ Port Aventura

Port Aventura

Lokasyon: İspanya

Giriş Ücreti: 40 Euro

Açık Olduğu Saatler: 10:00-00:00

Dünyanın en büyük lunaparkı listelerinde ilk sıralarda yer alan PortAventura, Barselona’dan 110 km uzaklıkta bulunuyor. Sınırları içinde oteller, plajlar, cafeler, tema park ve sirk alanı yer alıyor. Misafirlerin tercihi ilk olarak tema parkı keşfetmek oluyor. Altı farklı bölgeden oluşan tema parkında Akdeniz, Vahşi Batı, Susam Sokağı ve Çin gibi bölgelere özgü detaylar var. Her bir bölümün farklı bir bölgeyi temsil etmesi, park içinde bir alandan diğerine geçtiğinizde farklı bir dünyaya adım atmış gibi hissettiriyor. Rafting, hız treni, drop tower(düşme kulesi) gibi adrenalin dolu alternatifler arasında seçim yaparken bile heyecanlanabilirsiniz.

➤ Europa Park

Europa Park

Lokasyon: Almanya

Giriş Ücreti: 52 Euro

Açık Olduğu Saatler: 09:00-18:00

Avrupa’nın en gözde lunaparklarından olan Europe Park, Fransa ve İsviçre sınırında yer alan Freiburg kentinde. Almanya’nın en hızlı ve en uzun hız trenine sahip olan parkta, Avrupa ülkelerinin karakteristik özelliklerine göre dizayn edilmiş bölgeler var. Bu bölgeleri gezerken her ülkenin kendi kültürünü tanıtan eğlenceli ve heyecanlı oyunlarla karşılaşacaksınız. Su kaydırakları, hız trenleri ve karnaval tadındaki etkinliklerin hiçbirini kaçırmamanız için park içinde konaklayabileceğiniz oteller de mevcut.

➤ Fuji-Q Highland

Fuji-Q Highland

Lokasyon: Japonya

Giriş Ücreti: 1500 Yen

Açık Olduğu Saatler: 09:30-17:00

Dünyanın en korkunç hız trenlerinden birini test etmek isteyen bir adrenalin bağımlısıysanız Fuji-Q Highland tam size göre! Bu park, 1.8 saniye içinde saatte 172 kilometre hıza ulaşan oyuncaklarıyla ayağınızı yerden kesecek. Avrupa ve Amerika lunaparklarından çok daha ürkütücü bir görüntüye sahip. Parkın çeşitli bölgelerinde yer alan 3 korku turu ile korku dolu anlar yaşayabilirsiniz. Parkın içinde ilhamını Fransız çocuk öykülerinden alan Gaspard ve Lisa Köyü isimli bölümde küçük bir Fransa kasabası bulunuyor. Tüm bunların yanında, tesisin çok yakınında bulunan kamu kaplıcalarını da kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz.

➤ Alton Kuleleri

Alton Kuleleri

Lokasyon: İngiltere

Giriş Ücreti: 32 Sterlin

Açık Olduğu Saatler: 10:00-18:00

İngiltere’nin Alton kasabasında bulunan lunapark oldukça geniş bir alanı kaplıyor. Teleferiğin ulaşım aracı olarak kullanıldığı bu tesis, İngiltere’nin en iyi lunaparkı olarak kabul ediliyor. Alton Kuleleri, her yaşa ve her zevke hitap eden geniş oyuncak yelpazesiyle sınırsız eğlenceyi garanti ediyor. En az oyuncakları kadar ünlü olan su parkında da çeşitli temalara rastlamak mümkün. Bir lunaparktan çok daha fazlası olarak görülen bu kompleks, sizi müzik ve eğlenceye davet ediyor.

➤ Disney’in Hollywood Stüdyoları

Disney'in Hollywood Stüdyoları

Lokasyon: Amerika

Giriş Ücreti: 99 Dolar

Açık Olduğu Saatler: 08:00-22:30

İlhamını Hollywood filmlerinden alan bu eğlence merkezi, Orlando’da bulunuyor. Özellikle 1930’lu ve 1940’lı yılların konseptini yansıtan parkta  klasik filmlerin atmosferine giriş yapıyorsunuz. Hollywood Bulvarı, Yankı Gölü, Amerika Sokakları, Animasyon Avlusu, Oyuncak Hikayesi Arazisi ve Pixar Bölgesi ile toplamda altı tema alanı ziyaretçilere görsel bir şölen yaşatıyor. Hollywood tarihinin en görkemli anlarına, gişe rekorları kıran filmlere uzanan bu yolculukta adeta tarihe tanıklık ediyorsunuz.

➤ Ocean Park

Ocean Park

Lokasyon: Hong Kong

Giriş Ücreti: 438 Hong Kong Doları

Açık Olduğu Saatler: 10:00-19:00

Adalar ülkesi Hong Kong’un güneyinde yer alan Ocean Park, dünyanın en ünlü lunaparkları arasında gösteriliyor. Eğlence ve doğal manzaralar bir arada! Denizin kenarına, ormanın içine kurulmuş bu mükemmel parka denizin altından geçen tüneller ile ulaşım sağlanıyor. Parkın oyuncakları deniz seviyesinden yetmiş metreye kadar yükselebiliyor. Bu yükseklikten okyanus manzarası seyretmek gerçekten unutulamayacak bir deneyim. Asya’nın en popüler seyahat merkezlerinden olan Hong Kong’a yolunuz düşerse Ocean Park’a kesinlikle zaman ayırmalısınız.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account