Dünyadaki en yeşil coğrafyalar!

Dünyadaki en yeşil coğrafyalar!

Doğanın sunduğu öyle güzel yerler var ki adeta bizleri büyülüyor. Şehirde etrafımızı inşaat alanları çevrelemişken bazı yerlerde doğa yemyeşil ağaçları ile her yeri güzel bir renge boyuyor. Doğa bizlere bu yönü ile ne kadar güzel bir yer olduğunu hatırlatıyor. Biz de sizler için yeryüzündeki en yeşil yerleri kaleme aldık. İşte dünyadaki en yeşil yerler…

Valle Verzasca-İsviçre

İsviçre’nin ikliminden midir bilinmez ama ağaçların yeşili bir farklı renkte oluyor. Doğanın elindeki renk paleti burada adeta fosforlu bir hal alıyor. Yeşilin ve mavinin en parlak hali Valle Verzasca adındaki bu vadide. Vadinin ortasından akan nehir bile bu parlak renge karşı koyamamış. Mavimsi yeşilimsi rengi ile bu tabloya o da ayak uydurmaya başlamış.

Arashiyama Bambu Korusu, Japonya

Hani mağazalarda bambu diye aldığımız saksıların içerisindeki küçük bitkiler var ya. Bu korudaki bambuları görünce insan çok şaşıyor. Resimden de anlayacağınız üzere buradaki bambular metrelerce uzunluğa sahip. Upuzun yeşil bambuların arasında huzura doğru giden bir yol. Kyoto’nun yakınlarında bulunan Arashiyama Bambu Korusu, dünyaca ünlü bir yer. Pek çok seyahatsever buraya dünyanın farklı yerlerden görmeye geliyor.

Beş Çiçek Gölü-Çin

Jiuzhaigou Ulusal Parkı içerisinde bulunan Beş Çiçek Gölü, insanı büyüleyen bir görüntüye sahip. Çevresinde ağaçların yansımasından dolayı yeşil bir renge sahip. Kristal berraklığındaki bu su kendinizi bir masal diyarında hissetmenize neden oluyor.

Carezza Gölü-İtalya

Arkasında yüksek dağlar ve ağaçlarla kartpostallık bir görünüme sahip olan Carezza Gölü, İtalya’nın turist çeken muhteşem bir doğal güzelliği. Gölün rengi mavimsi ve yeşilimsi çok fark bir renge sahip. Doğa yürüyüşü yapmayı seviyorsanız mutlaka bu gölü görmeye gelmenizi tavsiye ederiz.

Abyss Havuzu-Wyoming

Yellowstone Milli Parkı içerisinde bulunan Abyss Havuzu, yeşil bir renge sahip. Havuzun yeşil olmasının nedenini araştırmacılar suyun içerisinde yaşayan alglerin yapısına bağlıyor. Havuzun derinliği yaklaşık 13 metre civarında. Yellowstone Milli Parkı içerisinde görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.

Aşk Tüneli- Ukrayna

Bir tren yolu ne kadar yeşil olabilir? Ukrayna’daki Aşk Tüneli ağaçlar, çalılar ve çimler ile kaplanmış. Ortaya da bu güzel yer çıkmış. Özellikle çiftlerin fotoğraf çekilmek için uğradığı popüler bir yer. Bu yoldan yürürken temiz hava insanın ciğerlerine doluyor.

Kara Orman, Almanya

Asıl adı Black Forest olan bu büyük orman, alabildiğine gür ağaçlar ile dolu. Adını niye Green değil de Black koymuşlar anlaması biraz güç. Ayrıca söylenenlere göre bu orman, ünlü Grimm Kardeşlerin masallarına ilham kaynağı olmuş. Doğa tutkunlarının vazgeçilmez rotaları arasında bulunuyor.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account