Dünyaca ünlü isimler tatil için neden Karadağ’ı seçiyor?

Dünyaca ünlü isimler tatil için neden Karadağ’ı seçiyor?

650 bin nüfusuyla Balkanlar’da küçük bir ülke olan Karadağ (Montenegro), günümüzde turizmin yükselen değeri olarak gösteriliyor. Son dönemlerde dünyaca ünlü isimlerin tatil için tercih ettikleri Karadağ, artık Hollywood filmlerine de ev sahipliği yapıyor. Ülkenin en turistik yerleri olan Kotor, Budva ve Ulcinj tatilde farklı yer arayanlar için çok ideal duruyor.

2014 yılında Sırbistan’dan ayrılan Karadağ’ın, günümüzde turizmden 2 milyar dolar gibi yüksek bir geliri bulunuyor. Özellikle Rusların çok tercih ettiği bir yer. Ancak Rus turist demişken ülkenin paralı ve zengin turisti tatil için Karadağ’ı tercih ediyor. Ülkede tek geçim kaynağı olan turizme yönelik çalışmalar da düzenli olarak yapılıyor. Orijinal adıyla Montenegro olan Karadağ, özellikle ünlü film yapımcıların da fazla ilgisini çekiyor. Dünyaca ünlü Casino Royal filmi Karadağ’ın Budva kentinde çekildi.

Madonna’dan Ronaldo’ya kadar herkes Karadağ’da…

Bununla birlikte dünyaca ünlü müzisyenler de konserler için Karadağ’ı tercih etmeye başladı. Madonna burada konser verdi. Dünyanın her yerinde haber oldu. Ayrıca, futbol dünyasının bir numaralı ismi Cristiano Ronaldo da tatili için Karadağ’a geldi. Böylelikle artık bir tatil cenneti olduklarını dünyaya duyurdular.

Peki Karadağ tatil için neden cazip?

Burası, doğal limanları ve fiyordları ile ünlü bir ülke. Burada denize girerken tatil yapma imkanınız bulunuyor. Rus işadamı Roman Abramoviç, buradaki yüksek yerlere kayak tesisleri yaptırdı. Dolayısıyla turizm süresini uzatmayı başardılar. Ancak ülke en kalabalık dönemini yaz aylarında yaşıyor. Özellikle plajları ve deniziyle gelen misafirlerini çok memnun ediyor. Değerli ve zengin bir ülke olan Karadağ’ın yakın zamanda AB’ye gireceği de konuşuluyor.

Adriyatik’in incisi Kotor

Ülkenin en popüler şehirleri arasında Kotor geliyor. Adriyatik’in kıyısında bulunan Kotor, jet sosyetenin uğrak yeri olarak biliniyor. Burası tarih ve doğa cenneti… Özellikle Kotor Körfezi’nin nefes kesen bir manzarası bulunuyor. Şehrin giriş kapısından içeriye adım attığınızda bambaşka bir dünya ile buluşuyorsunuz.

Dar sokaklar, eskimiş evler ve dükkanların önünde uyuyan kediler sizi bohem bir dünyaya davet ediyor. Unesco koruma altında bulunan şehirde Aziz Trifon Katedrali, Oruzja Meydanı, Saat Kulesi, Aziz Luke ve Nikola Kiliseleri ile Aziz Mary Kilisesi’nin kapısında yer alan rölyefler görülecek eserlerdir.

Plajlarıyla ünlü Budva

Ülkenin Kotor’dan sonra en popüler tatil yeri olan Budva’nın sahilinde çok güzel plajlar bulunuyor. Turkuaz renginde bir denize sahip olan Budva’da sahilde güneşin ve denizin keyfini çıkarabilirsiniz. O kadar güzel plajlar var ki, daracık bir kapıdan plaja çıkabiliyorsunuz. Ayrıca Budva sahillerinde yer alan restoranları da yemek için tercih edebilirsiniz. Uygun fiyatlı restoranlarda balık yemenin keyfini mutlaka yaşayın. Özellikle size Jadran Restoranı’nı öneririm.

Surlarla çevrili Budva’ya gittiğinizde Budva Kalesi’ni de listenize alın. Kale deyince içinde hiçbir şey olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak burada durum farklı… Kalenin içinde bir yaşam var. Hediyelik eşya dükkanları, restoranlar, katedral ve müzeler gibi birçok yeri ziyaret edebilirsiniz.

Gece hayatı Ulcinj’de çok hareketli

Burası ülkenin Arnavut kesimi. Yaklaşık 10 bin civarında nüfusa sahip olan Ulcinj’in çoğunluğunu Arnavutlar oluşturuyor. Buranın en dikkat çeken yönü gece hayatı. Özellikle gece kulüpleri başta Rus turistlerin olmak üzere herkesin ilgisini görüyor. Queen’s ve Fama kasabanın en iyileri arasında gösteriliyor.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account