Dünya Kupası’nı kazanan Fransa’nın zaferi Paris’te kutlandı!

Dünya Kupası’nı kazanan Fransa’nın zaferi Paris’te kutlandı!

Rusya’da düzenlenen ve futbolun 1 numaralı organizasyonu olarak kabul edilen Dünya Kupası, Hırvatistan’ı finalde 4-2’lik skorla geçen Fransa’nın oldu. Rusya’nın başkenti Moskova’da oynanan final maçının ardından Fransa şampiyonluğa ulaştı. 12 yıl sonra tekrar Dünya Kupası’nı kazanan Fransa’da kutlamalar gecenin geç saatlerine kadar sürdü. Kutlamaların merkezi ise Fransa’nın başkenti Paris’ti. Yaklaşık 1 milyon civarında kişi, Paris’in en işlek mekanlarından olan Şanzelize Caddesi’nde (Champs-Elysees) toplanarak bu büyük zaferi kutladı. Şanzelize Caddesi sonunda bulunan Zafer Takı’nın üzerine Fransız futbolcularının görüntüleri yansıtıldı ve havai fişek gösterileri yapıldı. Ellerinde Fransa bayraklarını alan taraftarlar gecenin geç saatlerine kadar zaferi doyasıya kutladı.

Bu arada Paris’te gezilecek yerler adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Fotoğraf, www.fifa.com’dan alınmıştır.

Paris’te kutlamaların bir diğer adresi de Eyfel Kulesi’nin etrafıydı. Taraftarlar ışıl ışıl olan Eyfel Kulesi etrafına gelerek kutlamalara katıldı. Yaklaşık 90 bin kişi kurulan fan zone’larda hem maçı izledi hem de maçın ardından zaferi kutladı. Eyfel Kulesi’nin etrafına güvenlik nedeniyle herhangi bir aracın girmesine izin verilmedi. Paris’te bar ve cafeler de tıklım tıklım doldu. Karşılaşmayı dışarıda izleyen taraftarlar maç bitimiyle birlikte sokakları doldurdu. Polis de yaşanabilecek herhangi bir terör eylemine karşı önlemlerini aldı. Ancak tüm önlemlere rağmen gecenin ilerleyen saatlerinde kutlamalar adeta çatışmaya dönüştü. Şehirde araçlar ateşe verildi, otobüs durakları parçalandı ve pek çok mağazanın camları kırıldı.

Eyfel Kulesi’nin hikayesini öğrenmek için tıklayınız.

Kupanın finalisti Hırvatistan’da ise maçın ardından üzüntü hakimdi. Başkent Zagreb’de maç öncesi şehrin en işlek yeri Ben Jelacic Meydanı’nda hazırlıklar yapıldı. Meydanda kurulan dev platformda maçı izleyen taraftarlar maç sonunda büyük üzüntü yaşadı.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account