Kars ve Erzurum’a nostaljik bir yolculuk!

Kars ve Erzurum’a nostaljik bir yolculuk!

Prontotour, sizi Doğu’nun muhteşem şehirleri Kars ve Erzurum’un büyüsüne kapılmaya çağırıyor. Kültür turlarında bir ilk olan uçaklı özel paketimiz ile hem gurme lezzetler keşfedecek hem de tarih ve kültür kokan bu kadim şehirlerin tadına Doğu Ekspresi deneyimini yaşayarak varacaksınız.

Kars Erzurum turu; Rus işgali sırasında kesme taşlardan kilise olarak inşa edilen, Kars’ın geri alınması ile camiye çevrilen Fethiye Camii ve Ermeni-Gürcü mimarisinin izlerini taşıyan Havariler Kilisesi’ni görerek başlıyor. Sonrasında Kars sokaklarında keşif odaklı bir yürüyüşe çıkılıyor. Roma döneminden günümüze ulaşıp halen kullanılan taş köprüyü, tarihi hamamı görüp, günümüzde merkez kale ya da iç kale olarak adlandırılan Kars Kalesi’nden şehri panoramik olarak fotoğraflamak mümkün.

Çıldır Gölü’nde atlı kızak keyfi

Eşsiz Kars turunda kışın buzla kaplı olan Çıldır Gölü de rotalar arasında. Dileyen seyahatseverler gölde atlı kızak ile gezme fırsatı bulacak. Ancak önce Boğatepe (Zavot) köyüne gidiliyor. 19. yy’da malakanların yaylak olarak kullandığı, 20. yy başlarında kurulan ilk “Zavot” ile birlikte yerleşim görmeye başlayan bu köyde peynir müzesi ziyareti gerçekleşecek.

Ani Harabeleri

Ayrıca tur kapsamında kristal kar denilince dünyada akla ilk gelen yerlerden olan Sarıkamış’a gidiliyor. Kayak merkezinde kısa bir yürüyüşün ardından, 93 Harbi sonrası Kars ve civarına hakim olan Ruslar döneminde inşa edilen devasa ahşap görüntüsü ile etkileyici Katerina Av Köşkü gezilecek. Ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ani Harabelerine doğru yola çıkılıyor. Ocaklı Köyü’nde bulunan Tigran Honents Kilisesi, Ani Katedrali, Bakireler Manastırı, Manuçehr Camii, Havariler kilisesi görülecek anıtsal yapılar olarak sizi bekliyor.

Unutulmaz lezzetler

Kars’ın unutulmaz lezzetleri de bu turda karşımıza çıkıyor. Bu gurme keşif harika bir tecrübe yaşatacak. “Aşıklar” diyarında yapılan keşif sırasında, bal, kaşar peyniri, gravyer peyniri, piti, hangel, kete, kaz eti, sarı balık sadece bazıları..

Doğu Ekspresi ile Erzurum’a hareket

Turun son gününde sabah kahvaltı sonrası saat 08.00’da hareket eden Doğu Ekspresi treni ile Erzurum’a hareket ediliyor. Dadaşlar diyarı Erzurum’a varışta Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii, Üç Kümbetler, Erzurum Kongre ve Milli Mücadele Müzesi gibi önemli tarihi ve kültürel yapıları yakından görme fırsatı bulabilirsiniz. Erzurum’un olmazsa olmazı Oltu Taşı için Taşhan’a (Rüstem Paşa Kervansarayı), Cağ Kebabı ve Kadayıf Dolması için de lokal restorana gidiliyor.

Prontotour’un 2 veya 3 gece seçenekli, 999 TL’den başlayan Doğu Ekspres’li Kars-Erzurum turlarını veya sadece uçaklı Kars-Ani Harabeleri gezi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account