Disneyland’de masalsı bir eğlenceye var mısınız?

Disneyland’de masalsı bir eğlenceye var mısınız?

Avrupa’daki tek Disneyland olan eğlencenin en bilinen adresi Eurodisney. 1992 yılında açılan bu park Fransa’ya gelen turistlerin ziyaret ettiği yerler arasında ilk sırada bulunuyor.  Yılda ortalama 14-15 milyon arasında turist ağırlıyor. Sezonuna göre ise bu büyük parkın 18 – 24 bin arasında çalışanı bulunabiliyor.

Eurodisney, Avrupa’nın en pahalı ikinci projesi. Avrupa’nın en pahalı ilk projesi ise İngiltere’ye denizaltından ulaşım için yapılan Manş Tüneli. Disneyland’in yapımında 2.6 milyar dolar harcanmış. Ayrıca buraya ulaşım için yapılan hızlı tren maliyetini de ekleyecek olursak o da 1.7 milyar dolara mal olmuş.

Turistlerin gözdesi olan bu büyük park yılda ortalama 14-15 milyon turisti ağırlasa bile zarar ediyor. Evet, bu doğru. Hatta buna Fransızlar bile inanamıyorlar. Ama Disneyland her sezon yaptığı açıklamada bu sene yine zarar ettiğini söylüyor. Bu durum 92 yılından beri bu şekilde devam ediyor.

Peki, Disneyland’in içinde ne var?

Eurodisney, iki parktan oluşuyor. Bunlardan ilki 1992 yılında açılan klasik büyük Disneyland parkı. İkinci park ise 2000 yılında açılan Walt Disney Stüdyoları. İlk parkı Main Street U.S.A. , Discoveryland, Fantasyland, Adventureland ve Frontierland olmak üzere 5 ana bölümden oluşuyor. Parkın girişi Main Street U.S.A. alanında bulunuyor. Bu alana girer girmez sizi renkli renkli dükkanlar karşılıyor. Ayrıca çok meşhur olan Uyuyan Güzelin Şatosu da bu giriş alanında bulunuyor.

Parkı yürüyerek gezmek yorucu olur diyenler için bir tren bulunuyor. Bu trenle bütün parkı gezebilirsiniz. Parkın Discoveryland alanına geçtiğiniz zaman uzay teması ağırlıklı eğlence araçları karşılıyor sizi. En ünlü eğlence aracı Space Mountain. Bu makinesi aya yolculuk teması ile gelen herkese eğlenceli dakikalar yaşatıyor.

Fantasyland alanı ise daha çok küçük misafirlere uygun eğlence araçlarını içinde bulunduruyor. Bu alanın en popüler aracı “Peter Pan’s Flight”. Çocuklar ve içindeki çocuğu öldürmeyenler yetişkinler için çok eğlenceli bir araç. Macera peşinde koşanlar içinse doğru alan Adventureland. Bu alan içinde adrenalininizi yükseltecek çok güzel eğlence araçları bulunuyor. Frontierland alanında ise vahşi batı teması bulunuyor.

Gün sonunda Disneyland içinde gerçekleşen geçit törenini kaçırmamanızı öneririz. Bütün kahramanları burada büyük arabalarda geçerken görebilirsiniz. Festival havasında gerçekleşen bu geçit töreninde çok eğleneceksiniz.

Eurodisney’in ikinci parkı Walt Disney Stüdyoları’nda ise çeşitli gösteriler yapılıyor. Bazı filmlerin sahneleri burada seyirciler için günde iki kez gerçekleştiriliyor. Hollywood filmlerinden sahneleri bu stüdyolarda canlı canlı izleyebiliyorsunuz.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account