Cruise turları neden çocuklu aileler için ideal?

Cruise turları neden çocuklu aileler için ideal?

3 yaşında ve 7 aylık olan iki küçük oğlumuz ile yaptığımız Cruise olarak bilinen seyahat gemi turlarını, çocuklu ailelere şiddetle tavsiye ederim. Eğer siz de  herkes gibi yaşlanınca Cruise gemisi ile tatil yaparız diye düşünüyorsanız kesinlikle yanılıyorsunuz. Cruise gemileri, adeta küçük bir şehir gibi tasarlanıyor. Yolcuların rahatlığı için her şey düşünülüyor. Restoranlar, alışveriş merkezi, tiyatro, sinema, eğlence kulüpleri, spor alanları ve havuzlar… Aklınıza gelebilecek her şey var. Asla sıkılmıyorsunuz.

kruvaziyer6

2 yasişın üstündeki çocuklara sabah 9’dan akşam 9’a kadar kreş var (Saat dilimi her Cruise gemisi icin farklı olabilir!) ve bu ucrete dahil. Uyuyan çocuklara bakıcı var. Gece ikiye kadar, bu ekstra ücretli oluyor. Kreşte her gün değişik aktiviteler oluyor. Hepsi eğitici ve öğretici etkinlikler ve çocuklar da çok eğleniyorlar. Eğer çocuğunuz, 2 yaşın altında ise, onlar için de oyun alanları var ama ebeveynler yanlarında durmak zorunda.
kruvaziyer14
Gemide küçük odalar şeklinde, her katta çamaşırhane bulunmakta. Kirlenen elbiselerinizi atıp bir güzel yıkayip, kurutup sonra ütüleyebiliyorsunuz, çok pratik. özel kuru temizlemeciler ekstra ücrete talep ediyor.
 kruvaziyer (2)
Geminin içinde kesinlikle nakit para kullanmıyorsunuz, girişte vermiş olduğunuz kartın üzerinden yapılıyor tüm işlemler. Tatiliniz boyunca da odanızdaki televizyondan ekstra harcamalarınızı kontrol edebiliyorsunuz.
kruvaziyer7
Cruise da 7 günlük bir tatilde, genelde 2 gün resmi kıyafet günü oluyor. Siyah papyon günü de deniliyor. O gün herkes en şık haliyle yemeğe gidiyor. Baylar papyonlu, smokinli, takım elbiseli; bayanlar da tuvalet, gece kıyafeti, abiye tarzı giyiniyor. Çok eğlenceli oluyor… Cruise gemisinin en güzel yanlarından biri de odanızda hazırlanıyorsunuz. Hiç yorulmadan asansörle size daha önce belirlenmiş restarona inip yemeğinizi yiyorsunuz. Ben, resmi şeyleri sevmem diyorsanız neredeyse 7/24 açık olan açık büfe restoranında istediğiniz kıyafetinizle yemeğinizi yiyebiliyorsunuz. Yemekler gayet güzel, dünya mutfağından her şey mevcut. Cocuklara yetişkinlerin akşam yemeği başlamadan önce özel bir açık büfe kuruluyor. Çocuklar yemeğini bitirince çocuk doğruca oyun alanına çıkıyor ve aileler rahatça yemeğini yiyebiliyor. Tabii, isterseniz her zaman yanınızda durabilir çocugunuz:) Açık büfe restoranına girmeden önce, giriş bölümünde bulunan lavabolarda ellerinizi yıkamanız şart ve tepsinizi almadan önce de ellerinize hijyenik el jeli sürüyorsunuz.
yoldasin-cruise-turlari
Gemide ekstra ücretli olarak spa( masaj) ve ünlü bir şef tarafindan verilen yemek kursu da bulunmakta.
Oda olarak tavsiyem kesinlikle balkonlu ya da camlı kamara. “Inside kabin”denilen ne penceresi ne de balkonu bulunan kamaralar, tam bi mağara gibi karanlık. Geminiz hareket halindeyken balkonlu kabin size muazzam manzaralar sunabiliyor. Kabinler günde 2 kere temizleniyor. Çalışanlar genelde Hintli yada Filipinli çok sıcak ve güler yüzlüler.
kruvaziyer15
Cruise gemileri genelde gidilen ülkenin/şehrin en güzel yerine demir atıyor. Sabah 8’de durup akşam 6 gibi yola çıkılıyor tekrar. Durulan saat diliminde bölge gayet rahat gezilebiliyor.
kruvaziyer
Gemiye giriş-çıkışları fotoğrafınızın bulunduğu, size özel kartınız ile güvenlikten geçerek yapıyorsunuz.
Çocuklu aileler için en önemli noktalardan birisi de geminin en alt katında küçük bir hastane bulunuyor.  Belli saatlerde açık olsa da doktorlar acil bir durumda 7/24 hizmetinizde. Çocuğun ateşi çıkması gibi bir durumda, her türlü ilaç bulunabiliyor ve her türlü idrar ve kan testleri yapılıyor. Ekstra ücrete tabi ama seyahat sigortanız varsa hepsini sigortanız karşılıyor. Belgeleri ve faturalarınızı saklamanız yeterli.
İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account