Çin’in yeni turizm şehri Hangzhou

Çin’in yeni turizm şehri Hangzhou

Binlerce yıllık tarihe ev sahipliği yapan Çin şehri Hangzhou, Türkiye’den seyahatseverleri kültürel bir keşfe davet ediyor. Tarihi, doğal güzellikleri, zengin mutfağı ve modern yüzüyle Çin’in gözde şehirlerinden biri olan Hangzhou(Hanco), mart ayında Türkiye’de tanıtım çalışmalarına başladı. İki ülkenin turizmcilerinin bir araya geldiği tanıtım gününde, biz de oradaydık ve Hangzhou ile ilgili Hangzhou Turizm Komisyonu Pazarlama Direktörü Jiang Jun’dan bilgiler aldık. Peki, Hangzhou’ya ne zaman gidilir, Hangzhou’da ne yenir, nereler görülmelidir?

Batı Gölü’nü görülecek yerler listenize ekleyin

Jiang Jun, Hangzhou’yu Çin’e gittiğinizde görmeden dönmemeniz gereken şehirler arasına almanızı tavsiye ediyor ve ekliyor: “Şehrin en turistik bölgelerinden biri olan Batı Gölü’nü ziyaret etmelisiniz. Çinliler ve turistlerin her yıl görmeye geldiği bu bölge, Unesco tarafından da Dünya Mirası kabul edilmiştir. İstanbul’da Ayasofya, Sultanahmet, Topkapı Sarayı gibi tarihi yapılar ne kadar önemliyse Batı Gölü de Hangzhou için çok önemli bir bölge. Gölde geleneksel Çin gemileriyle tarihi turlara çıkıyorsunuz. İlginç şekillerde tepeler göreceğiniz seyahatinizde, gölde oluşturulan adaları ziyaret edebiliyorsunuz. Fotoğraf makinelerinizi unutmamanızı tavsiye ederim.”

Hangzhou’yu gezmek için kaç gün ayırmalıyız?

Hangzhou’yu gelenleri genelde 3 günlük turlarla tüm şehri gezdiriyoruz. İlk gün dünya mirası yerlerimizi gezdiriyoruz. İkinci gün Batı Gölü’nü keşfediyoruz. Üçüncü gün müzeler ve tarihi caddeleri ziyaret ediyoruz.

Burada görmeniz gereken iki müze var

Ziyaretçilerin en çok etkilendiği yerlerden biri İpek Müzesi… İpek ticaretinin başladığı günlerden buyana ipek ile ilgili her şeyi öğreneceğiniz bir yer. Şehrimize gelen misafirlerin görmesiz gereken müzelerden bir diğeri ise Çay Müzesi… Çin’in geleneksel çay kültürünü yakında görebileceğiniz bu müzede, özellikle çay seven bir toplum olarak Türklerin de ilgisini çekeceğini düşünüyorum.

Hangzhou’da damak tadınıza uygun restoranlar

Türkiye ve Çin’in yemek kültürünün farklı olduğunu belirten Jiang Jun, Hangzhou’da Türklerin damak tadına göre restoranlar bulabileceğini söylüyor ve özellikle son yıllarda Müslümanların yemek yiyebileceği tarzda helal menülere yer verildiğini, namaz kılmak isteyenler için ise birçok otelde mescitler bulunduğu ekliyor.  Çinliler, Türkleri yeni turizm şehirlerinden olan Hangzhou’da misafir etmeyi istiyor.

Hangzhou gece hayatı

Hangzhou, Çin’in modern şehirlerinden. Burada Çin’in geleneksel çaylarından içebileceğiniz, rahatlayabileceğiniz mekanlardan gece kulübü, bar gibi mekanlara çok renkli bir gece hayatı görebilirsiniz. Son derece güvenli bir gece ortamı olan Hangzhou’da hiç korkmadan eğlenceye katılabilirsiniz. Dubai’deki gibi su gösterilerimiz oluyor. Akşam saatlerinde başlayan geleneksel Çin müzikleri eşliğinde Çinli dansçıların yaptığı gösterileri izlemenizi tavsiye ederim.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account