Chicago’daki 6 popüler restoran…

Chicago’daki 6 popüler restoran…

Şikago(Chicago) turu yaparken birbirinden lezzetli yemeklerle doyabilirsiniz. Şikago mutfağında belki dünyaca ünlü yemekler yok. Ama lezzet dolu harika restoranları olduğunu söyleyebiliriz. Dünyanın farklı mutfaklarından yemeklerin de olduğu bu restoranlarda güzel bir yemek molası verebilirsiniz. İşte size tavsiye edeceğimiz Şikago’da popüler 6 restoran…

Momotaro

Şikago(Chicago)’da bulunan Japon restoranı Momotaro, çok sevilen bir yer. Burada çeşit çeşit suşi bulabilirsiniz. Şefin özel olarak hazırladığı yemekleri ziyaretçiler çok beğenerek yiyor. Ayrıca çalışanların hepsi güler yüzlü ve cana yakın davranıyor. Restoranda asıl sevilen yemek restoran ile aynı ismi taşıyor. “Momotaro Tartare” adındaki bu yiyecek Japon domatesi ve maui adındaki soğandan yapılıyor.

Monteverde

Spiaggia’da yapılan Top Chef yarışmasının finalisti olan Sarah Grueneberg’in açtığı restoran olan Monteverde, Şikago(Chicago)’da çok meşhur. İtalyan restoranı olan Monteverde’de mozarella peyniri ile doldurulmuş karalahanalı Polpette ve karabiberli Bucatini çok sevilen yemekler arasında yer alıyor. Şikago’da popüler restoranlar arasında bulunan Monteverde’de yemek yemek istiyorsanız Madison Caddesi’ne gitmeniz gerekiyor.

Duck Duck Goat

Şikago’da Çin yemeği yemek isteyenler için güzel bir mekan. Duck Duck Goat, Girl & The Goat restoranının şefi olan Stephanie Izard tarafından açılmış. İki restoranda da müşterilerine lezzetli yemekler sunuyor. Bu açtığı restoran West Fulton Caddesi’nde bulunuyor.  Menüsü, Asya’nın sokak atıştırmalıklarından oluşuyor. En çok sevilen yemeği ise baharatlı keçi etinden yapılan mantısı.

Ducks Inn

Bridgeport bölgesinde bulunan Ducks Inn, Kevin Hickey tarafından işletiliyor. Bu mekan Şikago(Chicago)’nun ünlü restoranları arasında yer alıyor. Mevsimine göre menüleri değiştiriyor. Her mevsim taze sebzeler ve meyveler ile menüsünü yeniden oluşturuyor. Duck Inn’de en çok sevilen yiyecek kızarmış patateslerle servis edilen fırında ördek.

Dove’s Luncheonette

Şikago’da gidebileceğiniz restoranlar arasında bir diğeri ise Dove’s Luncheonette. Wicker Park bölgesinde bulunuyor. Meksika yemekleri ve arkada çalan caz müziği bu mekanı popüler bir hale getirmiş. Sizde caz müziğini ve Meksika yemekleri seviyorsanız bu mekana uğramanızı öneririz. Mekanda en çok sevilen yiyecek Vuelve a la vida isimli marine edilmiş deniz mahsulü salatası.

Portillo’s

Şikago’da uygun fiyata yemek bulabileceğiniz bir yer ise Portillo’s. River North bölgesinde bulunuyor. Amerikan usulü hot dog yemek istiyorsanız özellikle bu mekanı tercih edebilirsiniz. Menüdeki ismi Chicago dog olan bu yiyecek ziyaretçilerin en çok sipariş verdiği yemekler arasında. İçerisinde bier, domates ve turşu var. Bu turşuyu bizim ülkemizdeki incecik kesip koymuyorlar. Kocaman bir parçayı alıp hiç çekinmede sandviçin içine yerleştiriyorlar. Sizinde severek yiyeceğinize eminiz.


Bu yazımızı da okuyabilirsiniz!

Chicago’da fotoğraf çekilebileceğiniz en güzel yerler…

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account