Chicago’da fotoğraf çekilebileceğiniz en güzel yerler…

Chicago’da fotoğraf çekilebileceğiniz en güzel yerler…

Anı yakalamak çoğu seyahatsever için önemli bir şey. Yeni yerler keşfederken bir yandan da en güzel anların fotoğraflarını çekip ölümsüzleştirmek isterler. Doğa manzarasından ihtişamlı yapılara kadar gördüklerin her güzel yeri fotoğraflarlar. Amerika’nın üçüncü büyük şehri olan Chicago (Şikago)’da birbirinden güzel fotojenik yerlere sahip. Bizler de Chicago’ya gittiğiniz zaman harika fotoğraflar çekebileceğiniz yerleri kaleme aldık. İşte Chicago’da muhteşem kareler yakalayabileceğiniz yerler:

Dev Fasulye

Chicago Millennium Parkı’nın içinde bulunan dev bir fasulye heykeli bulunuyor. Bulut Kapısı olarak bilinen bu heykelin asıl adı Cloud Gate. Heykeli ünlü sanatçı Anish Kapoor yapmış. Bulut Kapısı’nın yapımında 110 ton çelik kullanmış. 3 yılda tamamlanan bu devasa heykel şehrin simgesi haline geldi. Heykel bir ayna görevi görüp insanların hem kendini hem de çevresindeki yaşamları görmesi için tasarlanmış. Ayrıca Bulut Kapısı buluşma noktası özelliği taşıdığı için, Chicago’da gezilecek yerlerin başında geliyor. Sabah güneş doğarken gelirseniz heykeli tek başına çıkabilirsiniz.

Chicago Tiyatrosu

Chicago, 200’den fazla tiyatroyla zengin ve çeşitli sahne sanatları topluluğuna ev sahipliği yapıyor. Chicago Tiyatrosu ise dünyanın en ünlü tiyatrolarından biri. 1921 yılında inşa edilmiş olan bu eski tiyatro Balaban ve Katz Chicago Tiyatrosu olarak biliniyor. Tiyatro binasından önce burada ünlü olan bina önündeki amblem. Ziyarete gelen her turist bu amblemin fotoğrafını çekiyor.  Özellikle akşam saatlerinde bu tabelanın fotoğrafını çekmenizi öneririz.

Flamingo Heykeli

1974 yılında yapılmış olan kırmızı renkli soyut bir çalışma. Flamingo adındaki bu heykel gökdelenlerin tam ortasında bulunuyor. 16 metre yükseklikteki bu kırmızı renkli heykel tam 5o ton ağırlığına sahip. Her açıdan fotoğrafını çekmenizi öneririz. Gece ışıklandırılmış hali ise bir başkadır.

360 Chicago

Chicago’da turistlerin en gözde yerlerinden bir diğeri de 360 Chicago. Şehirdeki en ünlü gökdelen John Hancock’un tepesinde yer alıyor. Bu gözlemevinden Chicago’yu ayaklarınızın altında görebilirsiniz. Michigan Gölü’nün ve şehir manzarasının en muhteşem fotoğraflarını buradan çekebilirsiniz.

Willis Tower

Chicago’da etkileyici gökdelenlerden bir diğeri de Willis Tower. Burası 36 Chicago’dan biraz farklı. Cesur seyahat severlerin gidebileceği bir yer. 500 metre yükseklikteki bu gökdelen de cam bir zemin üzerinde durmaya sizin cesaretiniz var mı? Kulenin 103.katında 4 metre dışarı doğru uzanan cam bir balkon bulunuyor. Bu cam üzerinde muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz. Ayrıca kendi fotoğrafınızı çektirmeyi de unutmayın.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account