Casablanca filminin ilham olduğu restoran: Rick’s Cafe

Casablanca filminin ilham olduğu restoran: Rick’s Cafe

Rick’s Cafe, Fas turu yapanların mutlaka gitmesi gereken bir restoran. Dünyaca ünlü Casablanca filmini izleyenler burayı çok iyi bilirler. Bu cafe Kazablanka(Casablanca)’nın Eski Medina bölgesine çok yakın bir yerde konumlanıyor. Rick’s Cafe, Casablanca filminden esinlenilerek yapılmış. Filmin çekildiği yerleri özenerek aynı şekilde yapmışlar. Cafe içerisindeki en ünlü olan yer ise piyanonun bulunduğu bar kısmı.

Ayrıca yemeğinizi yerken bir yandan da oynatılan Casablanca filminden bazı kesimleri izleyebilirsiniz. Rick’s Cafe’nin üst katında film setini çalışanların izni ile görebilirsiniz. Ayrıca kafenin bir odasında Kazablanka filminin gösterimi yapılıyor. Mekan otantik bir tarzda dekore edilmiş. Garsonların kıyafetleri ise çok ilginç. Erkek garsonların hepsinin başında kırmızı renkli bir fes takılı. Kadın garsonlar ise yerel kıyafet giyiyorlar. Ayrıca hepsi çok sıcakkanlı ve güler yüzlü. Yemekleri de çok hızlı bir şekilde masalara servis ediyorlar. Garsonlar her müşteriye birinci sınıf bir hizmet veriyor.

Cafeye gitmeden önce mutlaka rezervasyon yapılmalı. Çünkü cafe turistler tarafından yoğun ilgi görüyor. Rezervasyonsuz giderseniz de sizleri bar da ağırlayabileceklerini söyleyip oraya alıyorlar. Eğer orada da yer yoksa kapıda uzunca bir süre bekleyebiliyorsunuz. Ama içeri girdiğiniz anda muhteşem bir atmosfer sizleri içine alıyor.

Hizmet saatleri alışık olduğumuz cafelere benzemiyor. Burası öğlen 3 saat, akşam ise yaklaşık 5 saat hizmet veriyor. Öğlen hizmeti 12:00’da başlayıp 15:00’da bitiriyor. Akşamları da cafe tekrar 18:30’da açılıyor ve gece saat 01:00’a kadar devam ediyor. Eğer biraz fazla eğlence arıyorsanız akşam saatlerinde gitmenizi tavsiye ederiz.

Yemeklerin fiyatları biraz değişim gösteriyor. Kimi yemeğin fiyatı orta düzey sayılabilecekken bazı yemekler dudak uçuklatan fiyatlara sahip oluyor. Menüsünün en sevilen yemekleri arasında deniz ürünleri bulunuyor. Ayrıca Fas mutfağının bizim Türk mutfağına göre biraz baharatlı olduğunu hatırlatmakta fayda var. Menüsünde farklı mutfakların yemeklerini de görmeniz mümkün. Özellikle Fransız mutfağının vazgeçilmez yemeklerini menüde görebilirsiniz.

Yemeklerinin hepsi ayrı bir lezzete sahip. Zaten yemekleri yemeden önce tabakta görmek bile karnınızı doyuracak. Rick’s Cafe’nin aşçıları yemekleri lezzetli yapmakla kalmıyorlar bir de şahane bir sunumla servis ediyorlar. Tabii sunum dışında porsiyonların da çok büyük olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account