Büyük Göç’ün izinde Tanzanya

Büyük Göç’ün izinde Tanzanya

Afrika’da her yıl heyecanla beklenen Büyük Göç, doğada izleyebileceğiniz en büyük gösterilerden biri. Afrika’nın doğusunda Tanzanya’da rast gelebileceğiniz bu göç olayı için seyahat planlarınızı önceden yapmanız gerekiyor. Büyük Göç’ü sadece belgesellerden izlememek için güvendiğiniz bir tur şirketiyle gitmenizi tavsiye ederiz.

Büyük Göç, aslında hayvanların hayatta kalmak için verdiği mücadelenin adı… Milyonlarca hayvan, inanılmaz bir organizasyonla toplanıp toprağın bereketli, suyun bol olduğu diyarlara doğru yolculuğa çıkar. Büyük Göç Zamanı veya başka bir dönemde Tanzanya’ya gittiğinizde doğanın harika bir şekilde işlediğini göreceğinizden emin olabilirsiniz.

Tanzanya, maceraperestlerin devlerle dolaştığı bir ülke. Zürafalar, filler, aslanlar, gergedanlar… Tanzanya, eşsiz yaban hayatı, büyüleyici kültürü, konuksever köylüleri, billur denizi ve ipek kumsalları ile her sahnesi ışıklı bir dünya. İster balonla safariye çıkıp tepeden bakın, ister ciplerle arazide maceranın içine dalın. Güneşin altın renginin otlaklara düştüğü andan itibaren parmaklar her daim deklanşörde hazır beklemeli, her an bir doğa mucizesi ile karşılaşabilirsiniz. Tanzanya hem vahşi doğayla iç içe olmak hem de lüks bir tatil geçirmek isteyenlerin gideceği tek adres.

Serengeti Milli Parkı

Afrika’nın en tanınmış safari destinasyonları arasında tartışmasız Serengeti ilk sırada yerini alır. Tanzanya’ya giden birinin mutlaka görmesi gereken yerlerden olan Serengeti, belgesellerde izlediğini hayvanların yaşadığı bir doğal park. Parkın en güzel heyecanlı dönemleri, yağmurların azalıp yiyecek kaynaklarının tükenmeye başladığı zamanlardır. Yakından gördüğünüzde iğne atsanız yere düşmeyecek bir kalabalık vardır ve uzaktan baktığınızda sanki bir kara parçasının hareket ettiğini düşünürsünüz. Hayatın bu eşsiz gösterisi karşısında ne kadar doğal olduğunuzu sorgularsınız.


Ngorongoro Koruma Parkı

Ngorongoro, 3 milyon yıl önce patlayan bir yanardağdan arda kalan krater oluşum. Krater bölgesinde bir göl bulunuyor ve yaşam çeşitliliği açısından oldukça zengin bir yer. Dünyada sadece bu parkta görebileceğiniz canlılar yaşıyor. Halkın bu bölgeye sığırlarını otlatmak için getirmesine izin veriliyor, ancak günün sonunda bölgeyi terk etmek zorundadırlar. Bu bölge çok nadir bulunan siyah gergedanları görme olasılığını yüksektir.


Kilimanjaro

Afrika’nın en yüksek zirvesi olan Kilimanjaro, 5892 metre yüksekliğe sahip bir dev. Unesco tarafından dünya doğa mirası listesine alınan dağ, Tanzanya seyahatinde çok rahat görülebilir. Dağ yürüyüşü ve tırmanmak isteyenlerin ziyaret ettiği Kilimanjaro, ekvatora yakın bir bölgede olmasına rağmen zirvesi karlarla kaplı sönmüş bir yanardağdır.


Zanzibar

Zanzibar, Tanzanya’ya bağlı özerk bir devlet. Halkın büyük çoğunluğu Müslüman olan ada, 700 binin üzerinde bir nüfusa sahip. Güneşi, tropikal iklimi ve enlem farkıyla Zanzibar, sıcak rota sevenler için biçilmiş kaftan. Tanzanya gezisinden Zanzibar uğranılması gereken bir tatil adası. Ayrıca Türk Hava Yolları, Tanzanya’da Dar Es Selam ve Kilimanjaro’dan sonra Zanzibar’a direkt uçmaya başladı. Denize, güneşe ve kumsala doymak isteyenler direkt Zanzibar gidebilir.


Manyara Gölü

Manyara, ülkenin küçük ulusal parklarından, fakat  harika manzarası ile fotoğrafçılara ilham olan, ödüllü kareler çektiren bir yer. Aslan ailelerinden fillere, bufalo sürülerinden suaygırlarına Afrika’nın devlerini burada görebilirsiniz. Manyara Gölü kıyısında binlerce kuş, fantastik bir görüntü oluşturuyor. Bölgede yemek yiyip soğuk bir şeyler içebileceğiniz birçok lodge bulunuyor.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account