Bu yaz gezi listenizde “San Sebastian” olmalı!

Bu yaz gezi listenizde “San Sebastian” olmalı!

İspanya’nın Bask Bölgesi’nin lezzet şehri San Sebastian dünyaya nam salan Michelin restoranları, tarih ve sanat kokan sokakları ile de adını sıkça duyuruyor. Okyanus’un kıyısında aynı zamanda bir liman kent olan San Sebastian, altın renkli kumsalları ve masmavi denizi ile İspanya’nın tatil cennetlerinden biri konumunda. Türkiye’de ise adını verdiği bir cheesecake ile epey tanınıyor. Ben de sizin için bu tipik Akdeniz güzelini tanıtan kısa bir San Sebastian gezi rehberi hazırladım.

Mayıs-Ekim arası yoğun turist çeken İspanya’nın gözde tatil şehri San Sebastian deniz, kum ve güneş tutkunlarının mutlaka gideceği adresler arasında. Bask kültürünün kuşatıcı folklorik özelliklerini de keşfedebileceğiniz şehirde müzik ve dans festivalleri de pek çok sanatçının rotasını buraya çeviriyor. Yürüyüş ve bisiklet rotaları da gezginler için bir alternatif.

Fransa’ya yaklaşık 20 km uzaklıkta olan San Sebastian 6 bölgeye ayrılıyor. La Concha Koyu ve Monte Igueldo’nun manzarası muhteşem. Kelimelerin yetmeyeceği bir gastronomi kültürü var. Klasik ama daha leziz İspanyol tapasları mı Basklıların Akdeniz sıcaklığı mı? Her şey ve fazlası var bu şehirde. Bir tur rehberinden dinlerken mest olacağınız ve hemen kafanızda kolayca canlanacak bir kalbi var. Deniz mahsullerine tutkuyla bağlı olanlar için de seçenekler çok fazla. San Sebastian lezzetlerinin tüm dünyaca tanındığını söylemeliyim. Buradaki bazı restoranlara günler öncesinden randevu almanız gerekiyor. Ama her an İspanyol mutfağının izlerini bulabileceğiniz taze yemeklerin yer aldığı yerel lokantalar da bulabilirsiniz.

San Sebastian’da görmeden dönmeyin!

2016 yılında Avrupa Kültür Başkenti olan San Sebastian mimari özelliği ile de dikkat çekiyor. San Sebastian’da gezilecek yerler arasında yer alan, San Telmo Müzesi, Kursaal Sarayı, Santa Maria Kilisesi ile Peine del Vinto Heykeli’ni görülecekler listenizde yer almalı. Tabii mutlaka bir deniz keyfi yapın! La Concha Koyu’nun plajlarına atın kendinizi. Sakinlik arayanların adresi ise Gros plajı olabilir. Şehirde bir de Donostia adında büyük bir akvaryum var. Lokal tapas barları olan Pintxo’lara gidin! Açıkcası benim için lezzet her şeyden önce geliyor. San Sabestian’da gidilecek yerler arasında  bilim müzesi de bulunuyor. Yine Mount Urgull Dağı’nda meşhur İsa Heykeli’ni görebilirsiniz.

Hazır San Sebastian’a gelmişken Picasso’ya ilham kaynağı olan ve eserine adını veren Guernica şehrini de görebilirsiniz. Merkeze yaklaşık 50 dakika uzaklıkta. Gurme lezzet avcıları ise yine yaklaşık 1 saat uzaklıkta bulunan Getxo’ya gidebilirler. Keyifli vakit geçirebileceğiniz restoranlar bulabilirsiniz. Günbatımı sevdalıları mutlaka en güzel noktalardan biri olan Paseo Nuevo’ya yollarını düşürmeli. Tarihi dokusunu yaşamak için balıkçı dükkanları, kültürel yapıları ve meydanları ile Old Town’u ayrıca keşfetmelisiniz. Bahçesinde müzik dinletilerinin yapıldığı Miramar Sarayı’da listenizde yer alabilir. Görüldüğü üzere San Sebastian’a ve İspanya’ya gitmek, yola çıkmak için birçok neden var! Öyleyse şimdiden keyifli seyahatler…

 

 

 

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account