Brüksel’in en gözde gece mekanları

Brüksel’in en gözde gece mekanları

Brüksel gece yaşamını keşfetmeniz için size özenle incelediğimiz seçenekler sunuyoruz. En iyi deneyimleri yaşayacağınız bu mekanlar, size Brüksel’i unutturmayacak.

1 Fuse

maxresdefault

Her cumartesi gecesi Fuse partilerinde Brüksel’in en sıcak dansları gerçekleşir. Dünyanın en ünlü Dj’lerinin yer aldığı kulüp, üç kademeden oluşur. Birinci kat sadece tekno müziğe ayrılmıştır. Diğer iki katta house, jungle ve hip-hop dinlenebilir. Dans pisti çok kalabalık olduğunda bar ve kafa dinleme odası sizin için alternatif olabilir. Giriş ücretleri zamana ve DJ’sine göre değişiklik gösterebilir. Gece yarısından sonraki geç saatlerde, öncesine göre fiyatlar iki kat artış gösterir.

(+32 2 511 9789)


2 L’Ultime Atome

L'Ultime Atome

Modern tarzıyla ışıltılı ve son derece popüler olan bar-cum-restaurant, Brüksel’in sakin semtlerinde Ixelles’te yer alır. Merkezden biraz ileride olsa da güzel pub yemekleri ve etkileyici bira listesini deneyimlediğinizde buna değdiğini göreceksiniz. Yemek, içmek, görmek ve görülmek ve sabaha kadar sohbet etmek için her yaştan yerel halk buraya gelir. Eğer bir masa kapmak istiyorsanız hafta sonları erken saatlerde gelmenizi öneririz.

(+32 2 511 1367)


3 Falstaff

Falstaff

Çağdaş sanat eseri tadındaki bu taverna, 1904’ten beri içki hizmeti vermektedir. Bara adını veren bir Shakespeare karakteri sevimli sarhoş Falstaff, Belçikalı sanatçı Pieter Brueghel tarzı  Vitray resimlerinde tasvir edilir. Belçika’da bira, midye ve patates için bir mola verin ve ününün hakkını veren bu mekana gelin.

(+32 2 511 8789)


4 Le Cirio

Le Cirio

Brüksel Menkul Kıymetler Borsası’nın (Borsa) karşısında bulunan bu zarif içkili restoran, yoğun bir günün sonunda rahatlamak ve sohbet etmek için gelmiş iyi giyimli iş adamları ve iş kadınlarıyla doludur. Ahşap lambri dekorlu bu mekan, 1886 yılında inşa edilmiştir. Belçika içkileri konusunda geniş bir yelpazesi olsa da içkilerinin yarısı beyaz şarap ve şampanyadır.

(+32 2 512 1395)


5 A la Mort Subite “Ani Ölüm”

A la Mort Subite

‘Ani Ölüm’ isminin, aynı adı taşıyan bir zar oyunundan geldiği söylenir. Rustik ahşap masa ve sandalyeler ve vitray panellerle kaplı duvarları sizi 19. yüzyıla götürür. Bira veya keşişlerin mayaladığı Chimay, lambic, biraz yıllanmış gueuze veya meyve favorisi kriek, en güzel içki seçeneklerindendir.

(+32 2 513 1318)


6 Mirano Continental

Mirano Continental

Avrupalı zengin gençler için moda olan bu dans kulübü, şık Ixelles semtinde yer alır. Yanıp sönen ışıklar ve dönen dans pisti, başlangıçta size komik gelebilir ancak kendinize izin verin, burası kaygısız eğlence için tasarlanmıştır. Fiyatlar biraz abartılıdır ve içeriye girmek için etkileyici giyinmek gerekir.

(+32 2 227 3970)


7 L’Archiduc

L'Archiduc

Mükemmel şarapları ve güzel karışımlı kokteylleri bu şık caz kafeye gelmenin sadece iki nedenidir. Nat King Cole’un burada bir kez çaldığı söylenir. Meekanda her cumartesi ve pazar öğleden sonra ücretsiz canlı caz dinlenebilir. Bu nokta özellikle, cazı sevip, görmek ve görülmek isteyenler için popüler ve kalabalıktır.

(+32 2 512 0652)


8 De Ultieme Hallucinatie

De Ultieme Hallucinatie hjgfjhg

1920’lerin tren vagonu dekorlu Art Nouveau (zarif dekoratif süslemelerin ön plana çıktığı, kıvrımların ve bitkisel desenlerin sıklıkla kullanıldığı bir sanat akımı) tarzı bir mekandan daha şık bir yerde içmek mümkün mü? Brüksel’in genç ve modern insanları, Belçika içkisi, taze aperatif, makul fiyatlı salatalar, omletler ve sandviçler için bu mekana geliyor. De Ultieme Hallucinatie’nin terası, güneşli günlerde bir başka güzel ve huzur vericidir.

(+32 2 217 0614)


9 La Fleur en Papier Dore

La Fleur en Papier Dore jgjh

La Fleur en Papier Dore, 1846’da açıldığından beri popüler sanatçıların takıldığı bir yer olmuştur. Yerel şair ve yazarlar içerideki duvarlara düşüncelerini yazarlar. Geyik boynuzundan bisiklet tekerleğine kadar uzanan geniş yelpazeye yayılmış, eklektik bir dekorasyonu vardır. Burada rahat bir ev ortamı olması yerel halk nezdinde popüler olmasını sağlamıştır.

(+32 2 511 1659)

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account