Britanya’nın gözdesi Londra’ya gideceklere tavsiyelerim

Britanya’nın gözdesi Londra’ya gideceklere tavsiyelerim

İngiltere’nin başkenti Londra, kişiye göre değişir. Kimisine pek kasvetli, kimisine pek eğlenceli bir şehir. Londra’da irili ufaklı 5 havaalanı bulunuyor.  İstanbul’dan en çok sefer alanı ise Heatrow’dur. Uçaktan indiğiniz anda genellikle sizi bulutlu kapalı bir hava karşılar. Şehre varışlarınızı en kolay Metro sistemi ile gerçekleştirebilirsiniz. 45 dakikada merkezde olmanız mümkün, otelinize eşyalarınızı bırakır bırakmaz ilk durağınız Oxford Caddesi olmalı en fazla turist çeken bölgedir. Karnınız acıktıysa kolayca yiyecek bir şeyler bulabilirsiniz ve hediyelik eşyalarınızı buradan temin edebilirsiniz.

Londra’da nerede konaklanır?

Ben burada konaklanması taraftarı değilim. Daha lokal ve kalabalıktan uzak kalmak isteyenler için Kings Cross veya Holborn, hem merkez de olup hem de keşmekeşten biraz uzakta konaklamak isteyenler için biçilmiş kaftandır.
Londra’nın en güzel yerlerini size sıralayacak olursam PicadillyCircus, CoventGarden, TrafalgarSquare ve biraz unutulmuş olan Chelsea bölgesidir. Biraz futbol meraklılar,ı bu bölgedeki Chelsea stadyumunu gezebilir veya ben Arsenal’i merak ediyorum diyorsanız aynı imkan Arsenal için de geçerlidir.

Londra’da hangi restorana gidilir?

Karnınız çok acıktıysa ve biraz Uzakdoğu mutfağına ilginiz varsa ve Londra’ya tepeden bakmak isterseniz iç ambiyansı sizi etkileyecek SushiSamba’yı ziyaret etmelisiniz. Ama ben daha sakin, biraz  sofistike, biraz da merkezde bir yer istiyorum derseniz ve kişi başı 50 poundu bu şehir de mükemmel bir akşam yemeği için gözden çıkardıysanız Sketch’in farklı 3 odasından birinde yemeğinizi yiyip şarabınızı yudumlayın. Bu deneyimi yaşayabilmek için önceden online rezervasyon sistemi ile rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

Londra Gece Hayatı

Eğer pazartesi akşamı şehirde bulunuyorsanız ve hem pub hem de birazcık gençliğe karışalım, değişik bir ortam olsun, içkiler de ucuz olsun diyorsanız ve sıra beklemek konusunda sabrınız var ise Temple durağında bulunan Walkabout Brazilya barını ziyaret etmelisiniz. Londra’da gece kulüpleri pek insancıl sayılmazlar ve genellikle ziyaretçi listesinde olmanız gerekmektedir. Elektronik müzik meraklıları için ise 3 odadan oluşan dev gece kulubü Fabric, konusunda en başarılısıdır ve ziyaretçi listesine bakılmaksızın içeri alınırsınız. Yok, ben sakin keyif yapacağım, sohbet edeceğim, etrafı izleyeceğim diyorsanız Thames nehri kenarında Tower Bridge manzaralı Strada’da oturup keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Londra’da yapılacaklar

Londra’da yapılacaklar listesi fazlasıyla uzayıp gider ama bütün müzelerinin girişlerinin ücretsiz olmasından yararlanmalısınız, buradaki büyük veya küçük önünüze gelen müzeleri ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Çünkü en ufağında bile büyüleyici bir sunum vardır. Parkları ile ünlü bu şehirde bisiklet turunu ihmal etmeyin derim. En önemlisi sadece Cumartesi günleri olan Portebello Road’da antikacıları ile ünlü sokağını görmeden dönmeyin hem de filmlere konu olmuş Nothinghill Gate’i de görmüş olursunuz. İyi tatiller…

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account