Bir şehirden kaçış ve dijital detoks hikayesi: Maldivler

Bir şehirden kaçış ve dijital detoks hikayesi: Maldivler

Hindistan’ın güneyinde bulunan Maldivler, resmi adıyla Maldiv Cumhuriyeti; Hint Okyanusu’nun üzerinde bulunan 1200 adadan oluşmaktadır. Özellikle balayı çiftlerinin, dingin hayatı deneyimlemek isteyenlerin ve kışın yazı özleyenlerin ilk tercihlerinden olan Maldivler’i cazip kılan güzellikleri neler, merak ediyor musunuz?

Hint Okyanusu’nun turkuaz renkli cenneti ve beyaz kumlarıyla ünlü plajları

Tabii ki ilk sırada kendine hayran bırakan turkuaz rengi denizi ve bembeyaz kumlarıyla ünlü plajları yer alıyor. Doğal güzellikleri ve tropikal iklimin sunduğu huzurla yeryüzündeki cennet adını fazlasıyla hak ediyor Maldivler.

Unutulmaz su altı deneyimi

Turkuaz rengiyle özdeşleşen Maldivler’de yer üstünü bezeyen güzelliklerin yanı sıra su altı da sizleri büyüleyecek. Kaç defa yavru köpekbalıklarıyla ya da dev vatozlarla yüzebilir ki insan? Maldivler’de bu mümkün… Denizin altında gökkuşağı misali rengarenk balık sürülerinin misafirperverliği, bebek köpekbalıklarının ve oyunbaz yunusların yüzerken size eşlik ettiği bu hayranlık uyandırıcı deniz yaşamı görülmeye değer.

Planları bozmayan hava durumu

Yaz insanıyım diyorsanız, ülkemizin de içinde bulunduğu kuzey yarım kürede kış mevsiminin soğuk hava şartları hüküm sürdüğünde ısınmanın en keyifli yolu rotayı güneye çevirip, yarım küre değiştirmek… Hava sıcaklığının yıl boyunca ortalama 26 derecede seyrettiği Maldivler’de her daim güneşi selamlamak mümkün. Tropik Muson iklimi etkisindeki Maldivler’de Mayıs ve Kasım aylarında ılıman yağmurlar hükmünü sürmekte ama bu sizin tatilinizi yine de olumsuz etkilemiyor. Çünkü deniz hizasındaki bu adalarda dağ bulunmadığı için yağmur bırakan bulutların ziyareti de kısa süreli oluyor. Ayrıca yağmur yağarken, ılık denize girmenin keyfi de bir başka…

Kente ve objelere kısa bir ara

İğne atılsa yere düşmeyen kalabalık şehirlerden sonra Maldivler’de kendinizi ıssız adaya düşmüş gibi hissedebilirsiniz. Bu kadar rağbet gören ve ünlü olan bir yerin nasıl böylesine sakin olduğuna şaşacağınız bir huzur ve izole edilmiş yaşam sunuyor size Maldivler. Şehrin keşmekeşinin, araba gürültüsünün, bir yerden diğerine yetişme telaşının son bulduğu bu yerde, teknolojiye sosyal medya hesaplarınıza girmek için değil, sadece bulunduğunuz anları ölümsüzleştirmek adına fotoğraf çekmek için gereksiniminiz olacak.

Sıcakkanlı ada halkı

Kısa sürede olsa bir yerde kalacaksanız orda fazlalıkmış gibi hissetmek istemezsiniz kendinizi. Maldivler’de turizmin hospitality yani misafirperverlik kavramı fazlasıyla benimsenmiş durumda. Etrafta sizi memnun etmek için birbirleriyle yarışan personel ve her daim güleryüzlü yerel halk oldukça konuksever.

Vizesiz seyahat avantajı ve tur konforu

Maldivler, tatil kavramının rahatlığını size daha en başta sunuyor ve vize prosedürüyle sizleri uğraştırmıyor. Aklınıza estiği anda gidebileceğiniz yurt dışı destinasyonlarından Maldivler’de 30 güne kadar vizesiz konaklamanız mümkün. Direkt uçuş avantajıyla 8 saat konforlu bir yolculukla ulaşacağınız bu rüya adalar için en uygun seyahat zamanı ise Aralık ve Nisan ayları arasındaki zaman dilimi. Özellikle acente ve tur şirketi ile yapacağınız seyahat size hem güvenlik sağlayacak hem de kalite ve konforu yakalayacaksınız. Ne de olsa böyle dünya güzeli bir yerde detaylara boğulmak istemezsiniz.

Tek mevsim valiz kolaylığı

Seyahat rahatlığından bahsetmişken kapsamı sadece belgelerle sınırlamayıp, valiz hazırlığına kadar genişletebiliriz. Tatil öncesinde olası hava durumu ihtimallerini hesaba katıp, bavulunuza giyilmeyecek ama temkin adına alınıp yük edilen kalın giysiler Maldivler’de size eşlik edecek valize giremez. Soğuk havayla size kötü sürpriz yapmayacak olan adalarda yanınıza almanız gereken en önemli şeylerden biri yüksek koruma faktörlü bir güneş kremi…

 

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account