Beyrut’ta gece hayatı ve gidilecek kulüpler

Beyrut’ta gece hayatı ve gidilecek kulüpler

Lübnan’ın başkenti Beyrut ile ilgili kurulacak ilk cümle, farklı kültürden insanların bir arada yaşadığı kozmopolit bir şehir olacaktır. Toplam nüfusu 5 milyona yakın olan Lübnan’da, ülke nüfusunun yarısı Beyrut’ta yaşıyor. Farklı din ve milletten insanlar Beyrut’ta iç içedir. Bu farklılıklar şehrin gergin dönemler yaşamasına neden olsa da Beyrut’ta ilk göze çarpan unsur, insanların uyum içerisinde yaşamalarıdır.  Çok renklilik Beyrut’ta, mutfaklardan sokaklara, alışverişten sanata her şeye yansımıştır. Tabii ki gece hayatı da bu zengin yaşam farklılığından nasibini almıştır.  Beyrutlular için gece hayatı çok önemli bir etkinliktir.

Beyrut’ta gece eğlenmek istiyorsanız birkaç şeyi bilmenizde fayda var . Şehirde gece yaşamının renkli geçtiği bölgeler, Downtown’a yakın mahallelerdedir.

Beyrutluların gece kulübü anlayışı biraz farklı olduğu için kulüplere girebilmek için öncesinde rezervasyonunuzun olması gerekiyor. Çok fazla büyük olmayan şehirde, istediğiniz yere yürüyerek ulaşabiliyorsunuz ancak şehir içi ulaşımda toplu taşımaya da ihtiyaç olmuyor değil. Bu yüzden Beyrut’ta gezmek için araba kiralamanız, gezinizi daha konforlu hale getirecektir. Gece kulüplerine gitme sorununu hallettikten sonra aklınızda bulundurmanız gereken bir diğer unsur da giyim kuşamınızdır. Beyrut’un erkekleri de kızları da kıyafet alırken paraya acımıyor. Özellikle gece kulüplerine gittiğinizde bu durumu daha iyi gözlemleyeceksiniz. Giyim tarzınızı da çözdükten sonra, gece kulüplerine gitmenin vakti gelmiş demektir. Doğu’nun Paris’i Beyrut’ta gidebileceğiniz ünlü gece kulüplerinden sizin seçtiklerimiz şöyle:

Musichall

yoldasin-beyrut-musichall

Gece boyunca 10’dan fazla Dj’in sahne aldığı Musichall, bir konser mekanı olmaktan daha fazlasına sahip bir kulüp. Mekanın içerisinde birçok masa ve sandalye yan yana gibi görünse de eğlenmek ve dans etmek için fazlasıyla geniş alan bulabiliyorsunuz. Aslında mekanın farklı yanlarından birisi de konsere katılan sanatçıların performanslarına eşlik ederken aynı zamanda Orta Doğu mutfağından yemeklerle donatılmış bir masada oturabiliyorsunuz. Beyrut’un bu ünlü gece kulübü dünya çapındaki birçok sanatçıya da ev sahipliği yapıyor. Nigel Kennedy, Roberto Fonseca, Paolo Fresu, Jane Birkin, Olivia Ruiz, Bernard Lavilliers, Yann Tiersen ve daha birçok farklı tarzdan sanatçının sahne aldığı kulüpte, müzikal ve kültürel anlamda zengin bir gece geçirebiliyorsunuz. Gece kulübünün felsefesi, bir gelenin bir daha gelmesi üzerine kurulu, burada yapılan hizmet, bir gece kulübünden beklenenlerin çok üstündedir.


B 018

yoldasin-beytur-b-018

Lübnan’ın en ünlü yer altı kulübüne hoş geldiniz. Bu mekana ulaşmak için yerin altına iniyorsunuz. Yeryüzündeyken içeride neler olup bittiği ile ilgili en ufak bir fikriniz olmuyor. Çok fazla geniş bir alana sahip olmasa da kulübe bir kere girmeniz, sizi müptela etmeye yetecektir. Beyrut’un sokaklarında göremeyeceğiniz tipler buradadır. Eğlencenin gece boyu aralıksız devam ettiği hipogeal tarzı kulüpte, en ilginç olaylardan biri sabahın ilk ışıklarıyla yaşanır. Siz yerin altındayken dış dünyada olanlardan haberiniz yoktur ve birden kulübün tavanları açılır. Güneşin doğuşunu bir de bu şekilde deneyimlemenizi tavsiye ederiz.


Sky Bar

yoldasin-beyrut-skybar

B 018 yer altındaydı. Bu sefer gök yüzüne açılan bir kulübe, Sky Bar’a gidiyorsunuz. 2003’te kurulan Sky Bar, Orta Doğu’nun gece hayatı anlayışını büyük ölçüde değiştirdi. Kulübün barı, 2009 yılında görülmesi gereken en iyi bar seçilmiş. Ayrıca uluslararası bir üne sahip olan Sky Bar, Avrupa’da pek çok kez yılın en iyi mekanı da seçilmiş. Dünya standartlarında bir eğlencenin olduğu kulüpte, çılgın partiler sözünün anlamını bir kez daha düşünüyorsunuz. Bu kulüple ilgili unutmamanız gereken en önemli şey, mekana giriş yapabilmeniz için kesinlikle rezervasyon yaptırmanız gerektiğidir. Aksi takdirde kulübe girmeniz mümkün olmuyor. Beyrut’taki çoğu kulüpte oturarak eğlenme tarzının aksine, burada kimse yerinde duramaz.


White Beirut

yoldasin-beyrut-white-beirut

Beyrut’a giden her turistin bir şekilde bulup gittiği gece kulübü olmuştur. SKYBAR kadar büyük olmasa da eğlencenin yüksek dozda olduğundan şüpheniz olmasın. 2006’da açılışını yapan mekan, Beyrut’taki particilerin uğrak yeri olmuş. Orta Doğu’da sağlam bir DJ performansı görmek istiyorsanız, gitmeniz gereken gece kulübünün adı White Beirut’tur. Ayrıca bir gece kulübünde gurmelere hitap eden bir restoran ve yüksek kalitede eğlenceyi bir araya getirebilen tek mekandır. Dünyadaki en iyi dansçıların sahne aldığı gece kulübü, Fedde Le Grand, Steve Angello, Steve Edwards, Timo Maas, Richard Durand ve Shawnee Taylor gibi isimlere ev sahipliği yapmıştır. Kısacası White Beirut, Beyrut’a gittiğinizde diğer ziyaret eden herkes gibi sizin de mutlaka uğramanız gereken popüler kulüplerdendir.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account