Belgrad gezinizde mutlaka dikkat edilmesi gereken detaylar

Belgrad gezinizde mutlaka dikkat edilmesi gereken detaylar

Fecir Alptekin – Belgrad’da bunca güzelliğin ardından dikkat etmenizi önereceğim birkaç küçük konu olacak.

Sokak isimleri, yol işaretlerini anlamanız imkansız. Latin harfleriyle yazılmış tel bir satıra rastlayamazsınız, her şey Kiril alfabesi… Bu yüzden elinizde önceden çalışılmış sağlam bir harita olsun.

Müze ziyaretlerinizden önce mutlaka arayıp sorun. Mesela ben oradayken Sırbistan Ulusal Müzesi “tadilat” nedeniyle, Modern Sanat Müzesi ise ne yazık ki ve açıkça ifade edildiği şekliyle “parasızlık” yüzünden kapalıydı.

Şehir rehberlerinde sıkça göreceğiniz ve gitmeniz önerilen “Beton Hala” bizim yat limanları gibi su kenarında üç beş kafeyi bir araya getiren standart bir olay… Ben çok keyif alamadım. Bana göre Beton Hala’nın karşı yakasına tekabül eden yeşil alanda Sava boyunca yürümek daha mantıklı…

Haftasonunda Belgrad

“Kent kültürü” diyerek başladığımız yazımızın sonunda, özetle… Ferah caddelerde rahat yürüyüşler yapmak, sokak kafelerinde uzun uzun oturmak, parklarda vakit geçirmek, sanat galerilerini, kitapçıları dolaşmak, makul fiyatlara güzel yemekler yemek için bir haftasonunuzu Belgrad’a ayırabilirsiniz.

Ana ekseniniz Kalmegdan, Knez Mihajlova Caddesi, Skadarska ve Skadarlija Bana olsun. Moskva Snit ve Cevapi yemeyi unutmayın. Belgrad’dan keyifli, mutlu bir insan olarak döneceksiniz!

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account