Bebekli ve çocuklu tatile çıkmadan önce bilinmesi gerekenler

Bebekli ve çocuklu tatile çıkmadan önce bilinmesi gerekenler

Çocukla ya da bebekle tatil, huzurlu, rahat ve eğlenceli olabilir mi? Her yaz tatilin tadını birbirinden güzel kumsallarda çıkaran, dünyanın en ünlü şehirlerini keşfe çıkan gezginler, bebek ve çocukla tatil yapmanın püf noktalarını, yaşayarak keşfediyor. İyi bir planlama yapmak, çocukla gidilecek tatil yerleri arasından ideal olanı bulmak ve en önemlisi de cesur olmak. Gezgin ebeveynlerin tecrübeleri, çocukla tatil için onun büyümesini beklemenin, her yıl çıkılan o harika tatilleri ertelemenin çok da gerekli olmadığını ispatlıyor. Çünkü aslında onlar size uyum sağlamak için hazır! İster çocuklarla dünya ülkelerine bir keşif gezisi ister bebekle deniz tatili… Tek yapmanız gereken cesaretinizi toplamak, bir valiz de çocuğunuz için hazırlamak ve yola çıkmak.

Çocuklarla ya da Bebekle Tatile Nereye Gidilir?

Bebekle ve çocukla tatil deneyimini ilk kez yaşayacaksanız, plan yapmaya önce çocuk ve bebekle gidilecek tatil yerleri hakkında araştırma yaparak başlayabilirsiniz. İlk yolculuğunuzu yakın rotalara yapmak, daha önce gittiğiniz bir tatil bölgesini ya da oteli tercih etmek, size zaman ve konfor kazandıracaktır.  Çocukla ve bebekle tatil için, havaalanına yakın mesafedeki tatil bölgelerini tercih edebilirsiniz. Böylece konaklayacağınız otele kısa sürede ulaşabilir, dinlenmek için zaman yaratabilirsiniz. Bodrum’un Ortakent bölgesi, çocukla ve bebekle tatil yerleri listesindeki ideal rotalardan biri. Temiz denizi ile çocuklu ailelerin tercihi olan Ortakent’in uzun kumsalları, güneşin tadını oyunla çıkarmak isteyen çocuklar ve bebekler için ideal. Deniz suyunun oldukça sıcak olduğu Alanya ise denize ilk kez girecek minikler için harika bir alıştırma fırsatı olabilir. Yazın neredeyse tamamında dalgasız bir deniz sunan Datça, dinlendirici bir yüzme keyfi sunuyor. Sığ deniziyle Belek, bahar ve yaz aylarında muhteşem bir iklim sunan Mersin de çocukla gidilebilecek tatil yerleri arasında.

Çocuk ve Bebekle Tatilde Alınması Gerekenler Nelerdir?

Çocukla ve bebekle tatile giderken alınması gerekenler, standart bir tatil hazırlığından fazlasını gerektiriyor olsa da doğru seçimlerle çanta sayısını azaltabilirsiniz. Bebek tatil valizi hazırlama ve yerleştirmeye, uygun kıyafetler, mayo, güneş kremi, böcek ve sinek sokmalarına karşı koruyucunun da bulunduğu bir sağlık kiti gibi temel ihtiyaçlardan başlayabilirsiniz. Ayrıca yolculuk sırasında ihtiyacınız olabilecek eşyalar için yanınıza küçük bir çanta daha alabilirsiniz. Bebekle tatil ihtiyaç listesi, yedek kıyafet, atıştırmalıklar, onların yol boyunca keyifli zaman geçirmesini sağlayacak boya kalemleri, kitap ve küçük oyuncak gibi eşyalarla hazırlanabilir. Böylece yolculuk hem sizin hem onun için kolaylaşacaktır. Bebekli tatil listesi, aynı zamanda yedekleme demektir. Gideceğiniz yerde her zaman kullandığınız ürünleri bulabileceğinizden emin değilseniz, bebek bezi, alt değiştirme örtüsü, güneşten ve tozdan korunmak için müslin örtü gibi malzemeleri bu listeye ekleyebilirsiniz.

Çocukla Tatil Yurt Dışında da Mümkün

Bebeğinizin ya da çocuğunuzun tatil kavramına alışması, onun belki de ilk kez evi dışında bir yerde kalacak olması, farklı insanlarla bir arada zaman geçirmesi başlangıçta gözünüzü korkutabilir. Ancak çocuklar, çevrelerine yetişkinlerden çok daha kolay uyum sağlarlar ve sosyal ilişkiler kurmada çok daha başarılılar. Onların bu özelliği, çocukla tatili yurt dışına taşımayı da mümkün hale getiriyor. Çocukla ve bebekle tatil önerileri arasında çok popüler olan yerler arasında İskandinav ülkeleri, Akdeniz ve Avrupa şehirleri yer alıyor. Koşmayı, yürümeyi seven hareketli bir çocuğunuz varsa çocuklarla doğa gezilerinin düzenlendiği İsveç, Almanya ve Finlandiya gibi ülkeleri tercih edebilirsiniz. Parkların şehri Berlin ise kaşif ruhlu çocuklar için ideal. Çocuklar, hayvanat bahçelerinin, akvaryumların yer aldığı bu parklarda özgürce hareket etme imkanı buluyorlar. Süper kahramanların dünyasına adım atmış çocuklar için tatil yerleri ise Paris’e bir Disneyland gezisini ya da Kopenhag’da bulunan Logoland’i işaret ediyor. Bebekle tatile giderken alınacaklar, çocukla tatil yapmanın huzurlu ve rahat yöntemleri ve onlarla geçirilecek tatil günlerinin heyecanlı hazırlığı… Tüm bunların yanı sıra çocuğunuz ya da bebeğinizle çıkacağınız ilk tatilin unutulmaz olması için, yanınıza biraz da rahatlık alabilirsiniz. Gereğinden fazla tedbirli olmak sizi gerginleştirebilir ve yolculuğu zorlaştırabilir. Her seyahat, gidilen her rota çocuğunuzun dünyasını büyütür. Maceraya açık olun ve tatilin renklerini çocuklarla birlikte özgürce keşfedin.

 

 

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account