Barselona’nın 3 Michelin yıldızlı restoranı: ABaC

Barselona’nın 3 Michelin yıldızlı restoranı: ABaC

Barselona’da lezzetli bir yemek isteyenlerin adresi ABaC Restaurant… Şehrin kalbinde yer alan bu restoran çok farklı lezzetlere sahip yemekleri ile müşterilerine hizmet veriyor. 3 Michelin yıldızı alan ABaC Restaurant, 56 kişi kapasiteli bir restoran. İlk 2000 yılında Barcelona’daki Carrer del Rec 79’da açıldı. Şimdiki yerine ise 2008 yılında geçti. ABaC Restaurant, İspanya’da bulunan lüks restoranların başında geliyor.

Mutfağı Joaquim Casademont tarafından tasarlandı!

Restoranın dekorasyonu çok sade ve zarif bir şekilde yapılmış. Etrafta kullanılan küçük detaylar ile sofistike bir his veriyor gelen müşterilerine. Restoranın mutfağı Joaquim Casademont tarafından tasarlanmıştır. Joaquim Casademont, Barselona’da ünlü bir mutfak tasarımcısı. Büyük restoranların mutfaklarını tasarlaması ile ünlü olan Casademont, ABaC Restaurant’ın 200 m2 mutfağını da tasarlamış. Paslanmaz çelik mobilyaları, siyah rengin asaleti ve LED ışıklandırmalar ile imzasını yansıtıyor.

Şef Jordi Cruz ve ekibinin elinden lezzetli yemekler

Restaurant hafta içi her gün 13.30 – 15.00 ve 20.30 – 22.00 saatleri arasında açık. Ünlü şef Jordi Cruz ve ekibinin çalıştığı restoranda muhteşem yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Yemeklerindeki yaratıcılığı görünce çok şaşıracaksınız. Hem lezzet hem sunum açısından menüdeki her yemekte bu yaratıcılığı çok iyi bir şekilde görüyorsunuz. Güler yüzlü çalışanlarının ilgili davranışları ile kendinizi çok özel hissedeceksiniz.

Bu arada ünlü gezgin ve gurme Ali Onaran, ABaC Restaurant’ını deneyimleyip Yoldasın okurları için bu videoyu paylaştı.

Menüsündeki en sevilen yemekler arasında füme biftek bulunuyor. Ayrıca sığır etinden yapılmış olan yemekleri de çok seviliyor. Menüsündeki en farklı yemekler arasında ise Ponzu soslu marka ile birlikte servis edilen Orkinos balığı. Restoranın iki menüsü bulunuyor. Bunlardan bir tanesi ABaC Menu Our Tradition ve bir diğeri ise Gran ABaC Our Avant-Garde. Tradition menüsünün ücreti 155 Euro, Avant-Garde menüsünün ücreti ise 185 Euro’dur.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account