Hepsi birbirinden güzel Barselona’daki ünlü plajlar

Hepsi birbirinden güzel Barselona’daki ünlü plajlar

Avrupa’nın popüler destinasyonları arasında bulunan Barselona, muhteşem plajlara sahip. Balear Denizi’ne kıyısı olan şehirde muhteşem bir yaz tatili geçirebilirsiniz. İspanya’nın Barselona’dan başka bu denize kıyısı olan şehri Valensiya. Bu şehirlerde Nisan’ın ortasından Ekim ayının başına kadar deniz sezonu açık oluyor. Biz de sizler için Barselona’daki plajları listeledik.

Barselona plajları…

Barselona şehri 7 kilometre uzunluğundaki kıyı şehrinde birbirinden güzel plajlara ev sahipliği yapıyor. Şehirde 8 tane plaj bulunuyor. Bunları sizler için teker teker kaleme aldık. İşte ünlü Barselona plajları…

Barceloneta Beach

Barselona’nın en ünlü plajları arasında bulunan Barceloneta Beach, yaklaşık 1 mil uzunluğunda bir plaj. Şehir merkezinden kolayca toplu taşıma araçları ile ulaşılabiliyor. Plaj hem yerli halk tarafından hem de seyahatseverler tarafından çok popüler. Bu nedenle de çok kalabalık. Plaj kenarında bisiklet kiralama noktaları bulunuyor. Sahil kenarında bisiklet keyfi yapmak isteyenler buradan bisiklet kiralayabilir. Ayrıca palmiye ağaçları altındaki küçük cafelerde buz gibi kahveler içip ferahlayabilirsiniz.

Bogatell Beach

Kalabalıktan uzaklaşmak isteyenler Barselona’daki Bogatell Beach’i seçebilirler. Barselona’daki huzurlu plajlar arasında biliniyor. Plajda şemsiye ve şezlong kiralayabileceğiniz yerler bulunuyor. Bu plajı çocuklu aileler de çok tercih ediyor. Bogatell Beach’e ulaşım da çok kolay. Metro istasyonu plaja çok yakın bir konumda bulunuyor.  10 dakikalık bir yürüyüş yolunun ardından plaja kolayca gidilebilir.

Nova Icaria

Bolca çocuklu aileyi bir arada görebileceğiniz bir plaj. Nova Icaria adındaki bu plajda çocuk sesleri eksik olmaz. Barselona’daki Olimpik Limanı’na çok yakın bir konumda yer alıyor. Plajda pek çok su aktivitesi ve su sporu imkanı bulunuyor. Nova Icaria plajının yakında muhteşem bir restoran bulunuyor. El Xiringuito Escriba adındaki bu restoranda mutlaka güzel bir yemek yemenizi tavsiye ederiz.

Nova Mar Bella

Muhteşem gün batımını izleyebileceğiniz bir plaj… Barselona’daki ünlü plajlar arasında bulunan Nova Mar Bella, şehir merkezine çok yakın bir mesafede bulunuyor. Daha çok gençlerin tercih ettiği bir plaj. Kimi zaman çok kalabalık oluyor. Kimi zaman ise huzur dolu sessiz sakin bir plaj oluveriyor. Plaj yakınlarında Akdeniz’in muhteşem balıklarının tadına bakabileceğini çok güzel bir restoran bulunuyor. Els Pescador adındaki bu restoranda mutlaka balık yemelisiniz.

Castelldefels

Barselona’daki plajlar arasında bulunan Castelldefels, şehrin gürültüsünden ve telaşından kaçmak için harika bir yer. Rüzgar sörfü ve uçurtma sörfü yapanları izlemek sizlere çok keyif verecek. Ayrıca sörf yamayı denemek isteyenlerde burada deneyebilirler. Ayrıca renkli küçük kanolarda da keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Mar Bella Beach

Barselona’daki popüler plajlar arasında bulunan Mar Bella Beach, 500 metre uzunluğuna sahip. Metro yardımı ile kolayca bu plaja ulaşabilirsiniz. Barselona’daki hemen hemen her plaj metro istasyonuna çok yakın konumlanıyor. Bu da plajlara ulaşımı çok rahat bir hale getiriyor. Aynı zamanda sahilde bisiklet turu yapmak istiyorsanız bisiklet kiralama noktalarından bisikletinizi kiralayabilirsiniz. Ayrıca bu plajda çıplak güneşlenmek isteyenler için ayrı bir bölüm bulunuyor.

Llevant Plajı

Barselona’daki kıyı boyundaki son plajı olan Llevant Plajı, ülkenin doğusunda bulunuyor. Katalan dilinde de plajın adı Doğu anlamına geliyor. Önceden fabrika ve çeşitli tesislerin bulunduğu plaj 2006 yılında yapılan çalışmalar sonucunda güzel bir yer haline geldi. 380 metre uzunluğundaki sahili çok güzel.

Sant Sebastia Plajı

Sant Sebastia Plajı ise Barselona’daki en batıda bulunan plajlar arasına yer alıyor. Ayrıca Barselona’nın en büyük plajı olarak biliniyor. 1100 metre uzunluğa sahip olan plajda çıplak güneşlenmek isteyenler için ayrı bir yer bulunuyor. Ayrıca ünlü büyük kum heykellerin yapıldığı etkinlikler bu plajda gerçekleşiyor.

Barselona’da deniz nasıl?

Barselona’nın denizi nasıl diye merak edenler olabilir. Balear Denizi’nin sıcaklığı yılın çoğu zamanı yüzmek için ideal derecede oluyor. Nisan – Ekim ayları arasında rahat rahat denize girilebilir. Denizin en sıcak olduğu zaman ise Temmuz – Ağustos arası. Zaman zaman esen rüzgarın yönüne göre deniz dalgalı ve hafif bulanık olabiliyor. Ama merak etmeyin bu durum yüzmeye engel olmuyor. Çok nadir olsa da çevre kirliliğinden dolayı bazen dalgalarla bazı çöpler kıyıya gelebiliyor. Bu konuda duyarlı olup çöpleri etrafa değil çöp kovalarına atmaya özen göstermeliyiz. Genel olarak denizin temiz ve masmavi bir görünüme sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Denizde yüzmek güvenli mi?

Barselona’nın denizlerinde tehlike yok denecek kadar azdır. Her plajında profesyonel cankurtaranlar görev alıyor. Ayrıca plajda bulunan bayraklar ile yüzmeye gelen kişilere o günkü deniz hakkında bilgi veririler. Yeşil bayrak asılı olduğunda güvenle yüzebilirsiniz mesajı veriliyor. Sarı bayrak ile denizin dalgalı olduğunu ve dikkatli yüzmek gerektiği söylenir. Kırmızı bayrak ise yüzmenin yasak olduğunu belirtir. Bu bayrak takılı ise güvenliğiniz için denize girmemenizi öneririz.

Denizin sıcak olduğu dönemlerde denizanaları görülebiliyor. Çoğu denizanası zararsız olsa da temaz halinde deride tahrişe neden olabiliyor. Bu nedenle bu tip bir durumla karşılaşırsanız cankurtaranlardan yardım alabilirsiniz.

Aklınıza “Barselona plajları güvenli midir?” sorusu takılmış olabilir. Plajlar çok popüler olduğu için kabalık olabiliyor. Bu da değerli eşyalarınız için bir nevi tehdit oluşturabiliyor. Bazen o kalabalığın içinde eşyalarınızı nereye koyduğunuzu da bulamayabiliyorsunuz. En iyisi değerli eşyaları otelde bırakmak. Böylece kafanız rahat bir şekilde denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Barselona plajlarına yakın yeme içme mekanları

Barselona’daki plajların hepsi kıyıda sıralanmış bir konumda yer alıyor. Yani bir plajda dururken diğerine kısa bir yürüyüş mesafesi ile geçebiliyorsunuz. Yeme içme yerleri de birbirine çok yakın bir mesafede bulunuyor.  Bizde bu plajlara en yakın yeme içme yelerini sizler için araştırıp yazdık. İşte o yeme içme yerleri…

Sant Sebastia Plajı’na yakın yeme içme yerleri:  Torre d’Alta Mar Barcelona, Cal Pinxo Platja,

Barceloneta Beach’e yakın yeme içme yerleri: Sal Café, Agua, Bestial, Marina Bay

Bogatell Beach’e yakın yeme içme yerleri: L’ Escamarlà, Xiringuito Escribà, Vai Moana Barcelona

Nova Icaria’da yakın yeme içme yerleri: Travi Del Port, El Cangrejo Loco, La Fonda del Port Olímpic

Mar Bella Beach’e yakın yeme içme yerleri: La Base by Farré, Chiringuito Group – Buda Beach, Boo Restaurant & Beach Club

Llevant Plajı’na yakın yeme içme yerleri: Bambú Beach Bar, Chiringuito Natura

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account