Ayder Yaylası’nda bir kardan adam!

Ayder Yaylası’nda bir kardan adam!

Karadeniz Bölgesi’nin gözde yaylaları arasında yer alan Ayder Yaylası Rize’nin Çamlıhemşin ilçe merkezine yaklaşık 20 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ayder Yaylası, Kaçkar Dağları’na kuzey tarafında yapılan tırmanışların başındadır. Bir dönem kaplıcaları ile de ün yapan Ayder yaylası son yıllarda Kardan Adam Festivali ile öne çıkıyor.

Çam ağaçları, ladin, gürgen, köknar ve kayın gibi türlere ev sahipliği yapan bu  doğa harikası yazı ayrı güzel kışı ayrı güzel bir yayladır. Kışın başka bir güzelliğe sahip olan 1350 metre rakımlı Ayder Yaylası dört mevsim turizme hizmet veriyor. Otelden bungalov ve ev tipi pansiyonculuğa kadar Kaçkar Dağları manzaralı pek çok konaklama yapabilme imkanına sahip. Ayder Yaylası meşhur balıyla da nam salmıştır. 1945 yılında Milli Park statüsünü kazanan Ayder Yaylası turizm ve eğlence merkezi olarak yerli ve yabancı ziyaretçilerini bekliyor.

Kardan Adam Festivali

Ayder Yaylası’nda her yıl çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bunlardan biri de bu yıl 13’üncü kez düzenlenecek olan Kardan Adam Festivali. 25-27 Ocak 2020 tarihinde düzenlenen festivale başta Karadeniz müziğinin sevilen isimleri olmak üzere çok sayıda ünlü sanatçı da katılıyor. Uçaklı Ayder Yaylası Kardan Adam Festivali turlarına katılarak ayrıca Trabzon ve Rize’de görülecek turistik yerleri keşfedebilirsiniz.

Ayder Kar Festivali olarak da bilinen Ayder Kardan Adam Festivali sırasında kar topu oynama, kar üstünde horon tepme, havai fişek gösterileri gibi pek çok etkinliğe katılabilirsiniz. Kardan adam yapma yarışması da eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacak. Lazbord etkinliğinde deniz botu, çamaşır leğeni, naylon torba, su simidi, lastik şambrel ile karda kayarak keyifli dakikalar geçirmek mümkün.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account