Avrupa’nın ortasında Maldivler: Formentera

Avrupa’nın ortasında Maldivler: Formentera

Şehir karmaşasından uzaklaşıp, zamanın adeta durduğu sessiz sakin bir adada tatil yapmak ister misiniz? O zaman İbiza’dan tekneyle yarım saat uzaklıktaki Formentera Adası size bekler. Beyaz perdeyi yakından takip edenler bu adayı, 2001 yapımlı Seks ve Lucia filminde, Lucia’nın kendini keşfetmek için kaçtığı ada olarak da anımsayabilirler.

20 kilometre boyunca uzanan bembeyaz kumsalları ve turkuvaz mavisi deniziyle Formentera, Avrupa’da küçük bir Maldivler’dir adeta…

Ulaşım sadece tekneyle yapılıyor

İspanya’nın en güney noktasında bulunan Formentera’ya ulaşım sadece tekneyle yapılabiliyor. İbiza’dan kalkan özel tekneler bu adaya ulaşımı sağlıyor. Adada havalimanının olmaması, Formentera’nın halen bakir olarak kalmasının iyi bir sebebi. Vahşi bir doğa hakim Formentera’ya…. Her daim güneşli bir iklimin olduğu ada aynı zamanda bol rüzgarlı… Özgürlüğünüzü doya doya yaşayabileceğiniz bu adada, İbiza’daki gibi binalarla karşılaşmazsınız. Bunun yerine kendine özgü mimarisiyle tüm konukları kendine hayran bırakan kırsal evler size kucağını açar…

Adadaki plajlar

yoldasin_formentera

Formentera’daki en büyük plajlar Ses Illetes ve Playa Migjonr’dur. Playa Llevant, Es Calo, Es Pujols ve Cala Saona da küçük plajlar arasında yerini alır. Bisikletle ulaşımın çok yaygın olduğu adanın sembolleri ise fenerler ve yel değirmenleridir.

Hangi otellerde kalalım?

Uzun yürüyüşler yapıp, doğanın sesine tanıklık edeceğiniz adada konaklama seçenekleri de oldukça fazladır. Talaya, Es Ram, Es Mares, Casa Daniela ile Can Aisha, butik otellerden birkaçıdır. Hacienda Na Xamena Hotel, Es Ram Eco Resort, Hotel Spa es Mares ile Hotel Tahiti de kalınabilecek tesislerdendir.

Yapmadan dönmeyin

yoldasin_lasbanderas

Adaya gitmişken akşam yemekleriyle ünlü Las Banderas’ta mutlaka yemek yiyin. Bananas Co’da koktelylinizi yumudlayın, 10 Punto 7 Beach Club’a mutlaka uğrayın.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account