Avrupa’nın en iyi yaz festivalleri ile tatili eğlenceye çevirin

Avrupa’nın en iyi yaz festivalleri ile tatili eğlenceye çevirin

Yazın Avrupa’nın tadı sizce de bir başka değil mi? Özellikle seyahatinizi birbirinden coşkulu ve eğlenceli yaz festivallerine denk getirdiğinizde ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Bu yaz, tarih kokulu güzel şehirleri keşfederken aynı zamanda eğlencenin dibine vurmak istiyorsanız sayacağımız Avrupa müzik festivallerini sakın kaçırmayın. Keyifli bir yaz tatilinin olmazsa olmazları arasına deniz, güneş ve kum üçlüsüyle birlikte bu festivalleri de yazın. İşte, yaz tatilini eğlenerek geçirmenize imkan tanıyan müthiş Avrupa yaz festivalleri:

1. Tomorrowland: Temmuz’un Tadını Belçika’da Çıkarın

Avrupa müzik festivalleri içinde en ünlülerinden biri: Tomorrowland. Boom isimli Belçika kentinde düzenlenen bu festival; dünyanın dört bir yanındaki elektro müzik severlerin hayallerini süslüyor. Aslına bakarsanız bu hayali gerçekleştirmek için bir tanecik bilet almanız yeterli. Ancak dünyanın dört bir yanından o kadar yoğun talep var ki; satışa çıktığı ilk dakika içinde tükenen bu biletlere sahip olabilmek herkesin harcı değil. Zamanında davranıp biletinizi aldıysanız; Tomorrowland’de, devasa bir konser ve kamp alanında; Tiesto, David Guetta ve Moby gibi ünlü isimlerin sahne performanslarının yanı sıra “Dreamville” olarak isimlendirilen eşsiz ışık gösterilerini izleyebilirsiniz. Hepsinden önemlisi, bu tarz Avrupa festivalleri sırasında farklı kültürlerden gelen binlerce insanla tanışıp kaynaşma şansınız var.

2. Sziget: En Büyük Avrupa Festivallerinden Birisi İle Yaz Tatilinizi Taçlandırın

Ağustos ayında, Tuna Nehri’nin üzerinde bulunan Obudai isimli adada düzenlenen bu festival, kültür ve müzik alanındaki en büyük yabancı festivaller arasında sayılıyor. Macaristan’ın Budapeşte şehrine bağlı olan bu adada yapılan festivale gelen katılımcılar “Szitizen” olarak isimlendiriliyor. Siz de bu yaz bir “Szitizen” olmak istiyorsanız; her tarzdaki müzik severin buluştuğu ve sadece müzikle sınırlı kalmayıp çeşitli sanatsal faaliyetlerin düzenlendiği Sziget Macaristan müzik festivaline katılmak için internet üzerinden biletinizi almış olmalısınız. 7 gün süren, en eğlenceli Avrupa festivallerinden biri olan Sziget’e katıldığınızda geceleri müzik ve eğlencenin tadını çıkarırken gündüzleri ise Budapeşte’yi doya doya gezme imkanı bulabilirsiniz.

3. Glastonbury: İngiltere’de Açık Havada Eğlencenin Zirvesini Zorlayın

Açık havada düzenlenen birbirinden eğlenceli Avrupa festivalleri yerine rotanızı İngiltere’ye doğru çevirmek istiyorsanız; işte, sizin için harika bir fırsat. Dünyanın en büyük açık hava festivali olarak bilinen Glastonbury’de farklı canlı sanat performanslarını izleyebilirsiniz. Tıpkı diğer Avrupa festivalleri gibi, bir müzik festivali olarak bilinen Glastonbury’de sirk, tiyatro, kabare gibi farklı sanat dallarına ilişkin gösterilere de tanıklık edebilirsiniz. Genellikle Haziran ayında düzenlenen Glastonbury, bu yaz için tatil planı yaparken değerlendirebileceğiniz; 3-4 günlük, eğlenceli yurtdışı festivalleri arasında!

3. Rock Werchter: Bir Diğer Belçika Festivali

Her yıl iddialı line-uplarıyla gündeme damgasını vuran Avrupa festivallerinden birisi olan Rock Werchter; Belçika’nın Werchter kentinde düzenleniyor. Rock müzik sevenler, 4 gün süren bu Belçika müzik festivali sayesinde diledikleri gibi eğlenme fırsatı buluyor. Siz de genellikle haziran ayının sonlarında düzenlenen bu festivalle yazın kavurucu sıcakları baş göstermeden, sevdiğiniz müziğin peşinden gidip yaz tatiline dolu dolu bir başlangıç yapabilirsiniz.

5. Benicassim Festivali: Uluslararası Müzik Şenliğinde Kendinizi Keşfedin

Pop, rock veya elektronik fark etmez. Bu müzik tarzlarından hangisine yatkın olursanız olun; Benicassim festivalinden keyif alacağınızı garanti edebiliriz. Belki de ruhunuza hitap eden müzik türünü bu festivalde keşfedeceksiniz! Uluslararası Avrupa festivalleri arasında yer alan ve FIB olarak kısaltılan bu festivalde müziğin yanı sıra kısa film gösterimlerine ve çeşitli defilelere de tanıklık edebilirsiniz. En önemlisi ise; 4 gün süren konserlerle birlikte festival alanında 1 hafta boyunca deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmaya devam edebilirsiniz.

Avrupa müzik festivalleri ile bu yaz tatilinizi daha eğlenceli ve neşeli bir hale getirmek istiyorsanız saydığımız aktivitelerin yanı sıra İspanya’da düzenlenen Barselona festivalleri, Portekiz festival ve Danimarka festival programlarına göz atabilir; farklı Avrupa festivallerini birleştirerek kendinize özgü, eğlence ve müzik dolu bir yaz tatili rotası oluşturabilirsiniz.

 

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account