Avrupa’nın en gözde Noel pazarları-II

Avrupa’nın en gözde Noel pazarları-II

Avrupa’da birbirinden eğlenceli Noel Pazarları kuruluyor. Bu pazarlarda hem çok eğleniyorsunuz hem yerel yemeklerden yiyebiliyorsunuz hem de birbirinden güzel hediyelik eşyalar alabiliyorsunuz. Bizde sizler için Avrupa’da kurulan en güzel Noel pazarlarını kaleme almaya devam ediyoruz. Avrupa’nın en gözde Noel pazarları adlı birinci yazımızda sizlere Krakow, Floransa, Viyana, Strazburg ve Berlin’de kurulan pazarlardan bahsetmiştik. Bu yazımızda da Avrupa’nın başka yerlerinde kurulan Noel pazarlarını sizler için yazdık. İşte Avrupa’nın en gözde Noel Pazarları:

Brüksel Noel Pazarı

Belçika’nın başkenti Brüksel’de yılbaşı zamanı çok eğleneli geçer. Winter Wonders’da kurulan Noel pazarında 200’den fazla sayıda kurulan tezgahlardan alışveriş yapabilirsiniz. Pazar alanında bir festival havası hakim. Alana buz pisti ve dönme dolap kuruluyor. Ayrıca çeşitli şovlar gerçekleştiriliyor. Alanda gezerken sıcak çikolata kokuları burnunuza geliyor. Soğuk kış gününde ısınmak için lezzetli bir tercih olabilir.

Kopenhag Noel Pazarı

Kopenhag’ın Tivoli Bahçeleri’nde Noel pazarına katılmaya ne dersiniz? Eğlencenin içinde büyük bir pazar alanı kuruluyor. Birbirinden güzel Noel süslerinin satıldığı tezgahlardan hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Ayrıca alanda ışık şovları da yapılıyor. Pazara 25-27 Aralık ve 31 Aralık – 3 Ocak tarihleri arsında giderek havai fişek gösterilerini yakından izleyebilirsiniz.

Birmingham Noel Pazarı

İngiltere’nin Victoria Meydanı’nda düzenlenen Birmingham Noel Pazarı… Alana kurulan tezgahlarda el yapımı oyuncaklardan mücevherlere kadar her şeyi bulabilirsiniz. Yaklaşık 180 tane tezgah kuruluyor.  Bu tezgahlardan 30 tanesinde yerel yemekler satılıyor. Özellikle pazar alanına yayılan kokusu ile sucukların tadına bakmanızı öneririz.

Prag Noel Pazarı

Ortaçağ mimarisi ile ünlü Prag Noel zamanı geldiğinde panayır havasına giriyor. Şehirde ünlü iki tane Pazar kuruluyor. Bu iki pazarda birbirine çok yakın. Böylece ikisini de gezebilirsiniz. Bir pazarı Old Town Meydanı’n diğerini ise Wenceslas Meydanı’na kuruyorlar. Pazar alanına ahşap kulübelerden stantlar yapıyorlar. İki pazarda Noel Günü dahil olmak üzere 6 Ocak’a kadar açık oluyor.

Budapeşte Noel Pazarı

Çigan müziği eşliğinde Budapeşte Noel Pazarı’nı gezmeye ne dersiniz? Vörösmarty Ter’de kurulan pazar alanında hem bol bol müzik dinleyebilir hem Budapeşte mutfağından lezzetli yemekler yiyebilir hem de birbirinden güzel hediyelik eşyalardan alabilirsiniz. Alanda yerel kıyafetli insanların güler yüzlülüğü ile kendinizi soğuk Noel zamanında sıcacık hissedeceksiniz.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account