Avrupa’nın en gözde Noel pazarları-I

Avrupa’nın en gözde Noel pazarları-I

Mağazaların farklı reyon kalabalıkları arasında ucuz bir şeyler bulabilmek için gidip gelen bir alışveriş savaşı aslında Noel pazarları. Size internetten alışverişi unutturacak fırsatlar sunabiliyor. Şenlik hissi doğuran bu pazarlarda aslında geleneksel hediyelik eşyaları rakipsiz fiyatlarla bulabilmeniz mümkün. İşte dünyaca önemli kabul edilen birkaç ünlü Noel pazarı…

Berlin Noel Pazarı

Almanya’nın başkenti Berlin’de 12 gün boyunca Gendarmenmarkt Meydanı’nda kurulu kalan Noel pazarı dünyanın dört bir tarafından ziyaretçi çekmektedir. Alman ve Fransız Katedralleri’nin heybetli mimarileri karşısında Noel pazarındaki klasik ahşap evleri ziyaret edenler lezzetli sosislerin ve fincanda sıcak şarabın tadına bakabilir,  el sanatları olan geniş çadırları gezebilirsiniz. Akşamları farklı koroların sahne aldığı jazz geceleri Berlin Noel pazarını renklendiriyor.

Strasbourg Noel Pazarı

Fransa’nın ve tabii Avrupa’nın en eski pazarları arasında yer alan Strasbourg Noel Pazarı’nın geçmişi 16. yüzyıla kadar uzanıyor. Pazar alanı içinde 10 farklı yerde 300 tezgah bulunmakta. Burada harika bir hafta geçirebilirsiniz. Festival sonunda süslemeleri toplamak bile mutluluk verici. Alsas’ın keyif veren tatlarını yudumlayıp, Strasbourg’un dar sokaklarında vakit geçirdikten sonra Kleber Meydanı’ndaki Noel ağacını görebilirsiniz. Strasbourg Noel pazarı’nda her yıl bir konuk ülke yer alıyor. 2016 yılında konuk ülke Portekiz’di ve lezzetli turtaları ve yerel içecekleri ile epey övgü aldı.

Viyana Noel Pazarı

Avusturya’nın başkenti Viyana, noel pazarları arasında kendine özgü ruhu olan özel bir şehir. Viaya’da ilk noel pazarı 1298 yılında düzenlendi. Bugün noel pazarı için Viyana’ya gelenler 20’den fazla etkinliği takip etme fırsatı buluyorlar. Belediye Binası’nın önüne kurulan Noel pazarında 151 tezgahta Avusturya’ya özgü sosisleri ve sıcak alkollü ve alkolsüz içecekleri tüketebilirsiniz. Noel pazarı içinde muhteşem bir buz pateni pisti var. Burada çocuklar ren geyiklerine binebilir, patenle kayarak keyifli dakikalar geçirebilir.

Floransa Noel Pazarı

Floransa’nın Santa Croce Meydanı’na kurulan Noel pazarı yaklaşık 50 tezgahı ile 25 Aralık’a kadar açık kalıyor. Noel Yortusu için 8 Aralık’ta aydınlatılan 3 Noel ağacı meydana bayram havası veriyor. Bir İtalyan etkinliği olmasına karşın pazarda zencefilli ekmek ve strudel’leri görerek bir Orta Avrupa havası yakalayabilirsiniz. Mutlaka el yapımı harika hediyelik eşyalar bulabilirsiniz.

Krakow Noel Pazarı

Beyaz bir Noel hayal eden herkesi Polonya, Krakow şehrine davet ediyor. Rynek Glowny meydanında düznlenen Noel pazarı Avrupa’nın diğer Noel pazarlarına göre Aralık ayında daha çok kar yağışı almakta. Elle boyanan Noel ağaçları ve haşlanmış çerez ve şekerlemeler pazarda hemen göze çarpıyor. Çember şeklindeki Noel pazarında ucuz antikalar bulabilirsiniz.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account