Avrupa’nın büyülü Noel Pazarları: Ljubljana – Zagreb

Avrupa’nın büyülü Noel Pazarları: Ljubljana – Zagreb

Avrupa’da bütün bir yıl sabırsızlıkla beklenen Noel pazarlarının kurulmasına çok az bir zaman kaldı. Avrupa şehirlerinin bir geleneği haline gelen Noel pazarlarında neredeyse yok yok! Lokal lezzetler, el yapımı hediyelikler, atıştırmalıklar, hatıra eşyalar ve daha pek çok ürün karşınıza çıkabilir. Sizi şaşırtacak çok şey bulacağınızdan eminim. Rengarenk noel pazarları o şehre olan ilgiyi de ekstra artırıyor.

Son yıllarda öne çıkan Avrupa ve Balkanlar’ın seyahat şehirleri arasında olan Ljubljana ve Zagreb noel pazarları ile de dikkat çekiyor. Slovenya’nın başkenti Ljubljana ve Hırvatistan’ın başkenti Zagrep’i keşfederken bir yandan da Noel pazarlarında alışveriş yapma fırsatı bulabilirsiniz. Hazır bu coğrafyaya gitmişken Orta Çağ izlerini bulabileceğiniz Krka Nehri kenarına bulunan Novo Mesto ve İtalya’nın liman kenti Trieste de görülecekler listenize eklenebilir.

Ljubljana göz kamaştırıyor!

Slovenya’nın başkenti olan Ljubljana, Avrupa’nın en renkli şehirleri arasında yer alıyor. Preseren Meydanı, Ljubljana Kalesi, St.Nikolaja Katedrali, Zmajska Most, tarihi çeşme ve halk meydanı görülecek yerler arasında. Dragon Köprüsü ve yine üzerinde asma kilitlerin yer aldığı Kasaplar Köprüsü’nü, Vodnik Meyanı, belediye binası listenizde olmalı.

Slovenya’da Bled Gölü’ne mutlaka gidin!

Alp Dağları arasında bulunan Bled Gölü muhteşem doğası ile dikkat çekerken aynı zamanda Ljubljana’nın turizm merkezi durumunda. Bled Kalesi’nden gölün büyülü manzarasını seyredip ardından gölün etrafında yürüyüş yapabilirsiniz. Bled Gölü seyahatinizin ardından hava kararmaya başladığında Ljubjana’ya dönüp şehrin merkezine kurulan Noel pazarlarında hem gezme hem de alışveriş yapma fırsatını bulabilirsiniz.

Postojina Mağarası yerin altında bir hazine

Ljubljana’ya 1 saatlik mesafede bulunan Postojna Mağarası’nı da görmeyi ihmal etmeyin derim. Doğal yollarla oluşan bu mağara dünyanın halka açık en büyük mağaralarından biri konumunda. Muhteşem bir görselliğe sahip olan mağara karstik özellikleri ile sizi büyülüyor.

Ödüllü Noel Pazarı Zagreb

Hırvatistan’ın başkenti Zagreb tarihi ve kültürel özellikleriyle gezginlerin her daim ilgisini çeken rotalar arasında bulunuyor. Özellikle noel dönemi şehrin kalbi daha da canlanıyor. 2016’nın en iyi Noel pazarı seçilen şehirde konserler, çeşitli etkinlikler ve eğlenceler ziyaretçilerle buluşuyor. 3 farklı Noel pazarının kurulduğu Zagreb’de eğlenceler gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam ediyor.

Zagreb’e gelmişken Neo gotik tarzda 11. yüzyılda inşa edilen Zagreb Katedrali, Dolac Pazarı, Zagreb’in sembolü St Mark Kilisesi ve Jelacic Meydanı’nı, Arkeoloji Müzesi ve Ulusal Müze’yi  görebilirsiniz. Şelaleleri ile ünlü Rastoke kasabası, UNESCO’nun koruma altına aldığı eşsiz bir doğası olan Plitvice turistlerin sıkça rağbet ettiği yerler arasında. Hırvatistan’a gelmişken tarihi bir kasaba olan Samobor’u da görebilirsiniz. Eğlencesi ile de ünlü olan Zagreb’in Yukarı Şehir bölgesini (Kaptol) ziyaret edebilirsiniz. Şehrin akşam eğlencesi için tabii ki durağınız noel pazarları olsun. Keyifli eğlenceler.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account