Avrupa’da uygun fiyata yemek yiyebileceğiniz yerler

Avrupa’da uygun fiyata yemek yiyebileceğiniz yerler

Avrupa’da bazı şehirler yemek fiyatları konusunda çok pahalı oluyor. Ulaşım, konaklama ve gezilecek yerler derken seyahatte çok fazla harcama yapmak zorunda kalabiliyoruz. Avrupa’da yapacağınız seyahatlerinizde harcamalarınıza dikkat edebilmeniz için sizlere yemeğinizi nasıl ucuza getirebileceğiniz hakkında bir araştırma yaptık. İşte Avrupa’da seyahat ederken yemek yemeyi nasıl ucuza getirebileceğiniz çok farklı fikirler:

Fırın ve sandviç dükkanları

Fırından yeni çıkmış sıcacık sandviçlere kimse hayır diyemez herhalde. Ekmek fırınları, sandviççiler, küçük pizzacılar ile karınızı ucuza ve hızlı bir şekilde doyurabilirsiniz. Örneğin İngiltere’de tuzlu pasties veya Fransa’da croque-monsieur sandviç yiyebilirsiniz. Hem bu şekilde bölgesel lezzetlerinde tadına bakmış olursunuz. Ayrıca İngiltere’de Pret à Manger, Norveç’te Deli de Luca ve İspanya’daki Pans & Company’de sağlıklı sandviçler, salatalar ve hamur işleri satın alabilirsiniz. Bu saydıklarımız Avrupa’daki pek çok yerde popüler olan yerel şarküterilerdir.

Self servis lokantalar

Ülkemizde de çokça gördüğümüz self servis lokantalar Avrupa şehirlerinde de yaygın olarak bulunuyor. Gittiğiniz her yerde rahatlıkla bu lokantaları bulabilirsiniz. Bu lokantalar hem düşük fiyatlı hem de lezzetli çeşit çeşit yemeklere sahip oluyor. Büyük şehirlerden küçük kasabalara kadar çoğu yerde bu tip lokantalar bulunuyor. Kafeterya tarzı yerlerde de yiyecekler çok uygun oluyor. Bazı şehirlerde de salata barlar bulunuyor. Burada tabağınıza istediğiniz kadar yeşillik doldurabiliyorsunuz.

Sokaklardaki lezzetler

Avrupa şehirlerinin sokak lezzetlerini duymayan kalmamıştır. Temiz midir? Hijyene dikkat ediyorlar mıdır? Gibi aklınızda sorular dolaşıyorsa hiç merak etmeyin. Güvenilir tezgahları ilk bakışta anlıyorsunuz. Tezgahlar tertemiz ve yiyecekler özenle yapılıyor. Fransa’da krepleri, Danimarka’da polse adındaki sosisi, İtalya’da pizzaları ve İspanya’da tapasları sokaklarda bulabilirsiniz. Sokak lezzetleri ile uygun fiyata yemek yiyebilirsiniz.

Fast food

Yurtdışına çıkmışken yerel yemekler yemek varken neden fast food yiyelim diyebilirsiniz. Ama çoğu yerin yemekleri sizin damak tadınıza uygun olmayabilir ya da yemek için fazla bütçeniz olmayabilir. Bu nedenle fast food tercih edebilirsiniz. Tüm dünyaca bilinen McDonals, KFC ve Starbucks gibi yerlerden uygun fiyatlı menülerinden alıp karnınızı doyurabilirsiniz. Bu yerlerde daha önceden yediğiniz bildiğiniz lezzetler olacağı için daha hızlı karar verebilirsiniz. Böylece fast food sayesinde hem zamandan hemde bütçeden kar etmiş olursunuz.

Kurumlara bağlı kafeteryalar

Cebiniz karnınız kadar boşsa kurumlara bağlı kafeteryalara gidebilirsiniz. Üniversite, kilise, hastane gibi yerlerde bu kafeteryaları bulabilirsiniz. Bu kafeteryalarda uygun fiyata yiyecek şeyler bulabilirsiniz. Kafeterya olduklarına bakmayın gerçekten uygun fiyata besleyici yemekler bulabilirsiniz.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account