Mikonos en çok yaz aylarında tercih edilen bir destinasyondur. Özellikle adadaki yüksek standartlı eğlence yaşamı insanları buraya çeker. Ancak yaz aylarında çok kalabalık olur. Tercihiniz eğlence ve partiler ise yazın, huzur ve dingnlik ise sonbahar veya ilkbaharda gidin.
Mikonos'ta yılın 300 günü güneş görünür. En çok yağış aldığı aylar ise şubat ve marttır. Buna paralel olarak da seyrek bir bitki örtüsüne sahiptir. Mikonos'ta yaz aylarında sıcaklık 40 dereceye kadar çıkabilmektedir. Yaz aylarında ortalama sıcaklığın 28 derece olduğu Mikonos'ta, kış dönemindeki ortalama sıcaklık ise 15 derecedir.

Apollo’nun oğlu Mikons

Yunanistan’ın en güzel ve turistler açısından en popüler adalarından Mikonos, ismini Apollo’nun oğlu Mikons’tan almaktadır. Efsaneye göre, Zeus ile Titanların arasındaki büyük savaş da Mikonos’ta gerçekleşmiştir. Bu savaşta, Olympos Dağı’nı devden korumak isteyen Herkül hayatını kaybetmiştir. Adada bulunan büyük kaya kütlelerinin düşmanlarının cesetleri olduğuna dair efsaneler de bulunmaktadır.

Rüzgar Adası

Yunanistan’ın Kiklad bölgesine bağlı olan ve Tinos – Syros – Paros – Naxos adalarının arasında yer alan Mikonos, 85.5 kilometrekarelik bir alanı kaplar. Adanın en yüksek noktası ise 341 metre yüksekliğe sahiptir. 10 binin üzerinde sakini bulunan Mikonos’un bir diğer ismi ise Rüzgar Adası’dır. Ekonomisi büyük oranda turizme dayanan ve gece yaşamı ile ünlü olan Mikonos, Yunanistan’ın İbiza’sı olarak da adlandırılır. Mikonos ayrıca, geyler arasında popüler bir turizm merkezidir.

Mikonos, hem sunumu hem de cazibesi Kiklad bölgesnin en çekici noktasıdır. Özellikle yaz aylarında turist akınına uğrar. Kruvaziyer gemileri ve diğer deniz araçları ile günde 15 bin civarında turist Mikonos’a giriş yapar. Eğer kalabalıktan, tıka basa dolu plajlardan ve daracık sokaklara doluşan binlerce insandan rahatsız olmazsanız, muhteşem partilere katılabilirsiniz. Sezon dışı dönemlerde gittiğinizde ise, huzurun, dinginliğin ve lokan yaşamın tadına varabilirsiniz.

Atina’ya 150 km uzaklıkta bulunan Mikonos Adası, büyük oranda granit taştan oluşmuştur. Bölgede çıkarılan yüksek kaliteli granit taşlar, 1900’lü yılların sonlarına kadar petrol sondajlarında kullanılmıştır

Son Eklenen Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account