Como'ya kış soğuklarına maruz kalmayacağınız yaz aylarında giderseniz muhteşem doğanın tadını daha iyi çıkartırsınız.
Como'da ılıman iklim görülmektedir. En kurak aylarda bile yağış miktarı oldukça fazladır. Yıllık ortalama sıcaklığı 12 derecedir. Kış ayları sert ve soğuk rüzgarlar eser.

İtalya’nın Lombardiya bölgesinde bir kent olan Como, aynı zamanda Como komünün de idari merkezidir. İsviçre sınırında yer alan küçük bir şehir olan Como aynı zamanda adını verdiği Como Gölü ile de dünyaca ünlüdür.

Como, Como Golü’nün güney-doğu dalının ucunda kurulmuştur. İsviçre ile sınırı olup Chiasso Vacallo ve Lugano İsviçre şehirleri ile sınır komşusudur. Como’ya en yakın İtalyan şehirleri ise Varese ve Lecco’dur. Como’da ortalama olarak 85 bin kişi yaşamaktadır.

İpek şehri

Geçmiş yıllarda ipek üretimine dayalı ekonomisi ile göze çarpan Como, son yıllarda Çin’in ipek ticaretinde daha aktif hale gelmesi ile bu liderliği kaptırmıştır. Como İtalya genelinde Citta di Seta yani İpek Şehri olarak da bilinir.

Como Gölü’ne ve Alpler’e yakın olması nedeniyle popüler bir turistik merkez olan Como, aynı zamanda kiliseler, müzeler, bahçeler, parklar ve tiyatrolarla bezeli bir kenttir. Como Psikoposluk makamı Duomo, Sant’Abbondio Bazilikası, halk bahçesi Villa Olmo ve Tempio Voltiano Teatro Sociale bunlardan bazılarıdır. 2015 rakamlarına göre kent 215 bin turist tarafından ziyaret edilmiştir. Como; Lombardiya bölgesinde Milan, Bergamo ve Brescia’nın ardından en çok ziyaret edilen dördüncü kenttir.

Milano gibi zengin bir şehre olan yakınlığı, sahip olduğu doğal güzelliği ile İtalyan ve dünya zenginlerinin buluşma yeri haline gelen Como son derece zengin bir şehirdir. İtalya’nın kuzeyine özgü soğuk karakterli olmak Como’da daha baskın ve belirleyicidir. Como’da İtalyan sıcak kanlılığını bulmayı kesinlikle beklemeyin.

Como dünyaca ünlü zenginlerin sahip oldukları göl manzaralı evlerle ünlüdür. George Clooney bu ünlülerden sadece biridir.

Son Eklenen Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account