İbiza'ya dingin bir tatil için ilkbahar ve sonbahar aylarını tercih etmelisiniz. Tam bir İbiza ruhu yaşamak ve gece hayatını sınırsız yaşamak istiyorsanız Haziran ayı başından itibaren Eylül'e kadar İbiza'ya gidebilirsiniz.
İbiza'da tam bir Akdeniz iklimi mevcutttur. Ocak ve Şubat ayları en soğuk geçen aylardır ancak hava sıcaklığı hiçbir zaman çok düşmez. Kışlar yağmurlu ve ılıktır. Yaz ayları ise tüm Akdeniz coğrafyası gibi kurak ve sıcaktır. Temmuz ve Ağustos ayları 30 - 35 dereceler arasında bazen de üzerinde geçebilir.

İbiza ya da Eivissa; Akdeniz’deki Balear Adaları’nda bulunan ve İspanya yönetiminde olan bir adadır. Adada üç önemli şehir vardır. Bunlar, İbiza Town, Santa Eularia del Rui ve Sant Antoni de Portmany’dir.

Her ne kadar Balear Adaları’nın en büyüğü Mallorca olsa da; İbiza son 30 yıldır gerek turizmin, gerekse de eğlence dünyasının Avrupa’daki önemli bir merkezi olmuştur. İbiza’da sadece 42.884 kişi yaşamaktadır ancak bu rakam turizm sezonunda çok daha yüksek rakamlara ulaşmaktadır.

İbiza ismi; Arapça “Yabisah” kelimesinden gelmiştir. Sebebi de; Orta Çağ’da önemli bir süre Müslümanlar’ın kontrolünde kalmış olmasıdır. Katalanca’da ise; Eivissa ismi kullanılmaktadır.

İbiza adası; daha çok yaz partileri ve dünyaca ünlü gece klüpleri ile tanınır.

Eğlence hayatının yanı sıra İbiza’da Akdeniz mutfağının en güzel lezzetlerini tadabilirsiniz. Balıkçılık ve deniz tuzu üretiminde çok iyi bir yerde olan İbiza’da deniz sadece eğlencenin değil aynı zamanda hayatın kaynağıdır.

Her yaştan, her milletten turistin aşık olduğu İbiza hem eğlence hem de dinginliği bir arada sunan ender tatil cennetlerinden biridir.

Son Eklenen Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account