Denize girme amacınız varsa, elbette en ideal dönem yaz mevsimi. Ancak gezme, keşfetme amaçlı ziyaretler için en ideal aylar, nisan, mayıs, haziran, eylül ve ekim aylarıdır.
Nice, yazları sıcak, kışları ılıman ve az yağışlı Akdeniz iklimine sahiptir. Yaz ayları, sıcak, kuru ve güneşlidir. Yaz aylarında nadiren yağış görülür. Yaz aylarında sıcaklık genellikle 20 derecenin üzerindedir ve sık sık 30 dereceyi bulduğu olur. İlkbahar ve sonbahar aylarında sıcaklık değerleri 2o derecenin altına düzeş ve yağışlar görülür. Kar yağışı ise çok nadiren görülür. Kış aylarında ortalama sıcaklık 5,3 ile 6,3 arasında değişir.

Marsilya ile İtalya’nın Cenova kenti arasında yer alan ve Akdeniz kıyısında bulunan Nice, Fransa’nın önde gelen turizm merkezlerinden biridir. 345 binlik nüfusuyla Fransa’nın en büyük beşinci kenti olan Nice aynı zamanda Alpes Maritimes denilen 1 milyon nüfuslu bölgenin de merkezi durumundadır.

Nike: Zafer Tanrıçası

Daha önceki ismi “Zafer Tanrıçası” anlamına gelen Nike olan şehir, daha sonraki döneminde “Şeref Zaferi” anlamına gelen Nikaia diye adlandırılmaya başlanmış. Dönem dönem Fransa ve İtalya’nın parçası haline gelen Nice, 1861 yılından itibaren tamamen bir Fransız şehri haline gelmiştir.

Günümüzde çok popüler bir kent olan Nice, aslında bu özelliğini yeni kazanmış değil. Şehir 18. yüzyıldan itibaren, ılıman iklimi ve muhteşem doğası ile, İngiliz aristokratların kış mevsimini geçirdiği bir merkeze dönüşmüş adeta. Öyle ki, kentin en güzel gezi mekanı olan sahilin adı, İngilizlerin yürüme yolu anlamına gelen Promenade des Anglais’tir.

Yüksek teknoloji merkezi

Nice şehri güçlü bir ekonomiye sahiptir. Kentin en büyük gelir kaynağı turizm olsa da, aynı zamanda yüksek teknolojinin merkezidir. Telekominikasyon, internet, multimedya, yaşam bilimleri ve bioteknoloji alanında faaliyet gösteren çok sayıda şirketin merkezi durmundadır. 50 milyar dolara yakın bir GSMH’ye sahip olan Nice, 2012 yılı rakamlarına göre yaklaşık 2,5 milyon insan tarafından ziyaret edilmiştir. Bu şehir, Türk turistler tarafından da sıkça tercih edilmektedir.

Ulaşım açısından son derece rahat bir kent olan Nice’ta, Nice Côte d’Azur Airport adında bir uluslararası havalimanı bulunmaktadır. Havalimanının şehir merkezine uzaklığı ise yalnızca 7 km’dir. Öte taraftan, Nice Limanı da kent için önemli bir ulaşım yoludur. Sadece kruvaziyer gemileri ile kente yılda 1 milyondan fazla ziyaretçi gelir. Yaklaşık 6 saatlik bir hızlı tren yolculuğu ile Paris’ten Nice’a seyahat edilebilir.

Son Eklenen Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account