Hamburg'u ziyaret etmek için en uygun zaman, havaların en güzel olduğu mayıs-eylül arasıdır. Bu aynı zamanda oda fiyatlarının yüksek, turistlerin yoğun olduğu anlamına gelir. Kalabalığın daha az, otel fiyatlarının daha düşük olduğu dönemi tercih etmek istiyorsanız, sonbahar mevsiminde gidebilirsiniz. (Oda fiyatları yıl boyunca oldukça istikrarlıdır.)
Hamburg'ta Atlas Okyanusu'na yakın olmasından dolayı Okyanus iklimi vardır. En sıcak aylar 20-23 derece arası sıcaklıkla haziran, temmuz, ağustos aylarıdır. En soğuk aylar ise 0 ve-1 arası sıcaklıklarla aralık, ocak ve şubat aylarıdır.

Almanya’nın ikinci, Avrupa Birliği’nin ise sekizinci büyük şehri olan Hamburg, 2 milyon civarında nüfusa sahiptir. Hamburg Metropol bölgesi ise 5 milyondan fazla nüfusa sahiptir. Hamburg’un ortasından Alster Nehri ve onun kolu olan Elbe Nehri geçer. Bu göller su sporlarıyla ve çevresindeki parklar, restoranlar ve dinlence alanlarıyla ünlüdür. Bugün Hamburg; 17. – 19. yüzyıl evleri, grand köşe binaları, şirin restoranları ve rahat barları ile davetkar bir sahne sunar.

Ernest Hemingway’in; dünyanın en güzel kenti olduğunu ifade ettiği Hamburg, uluslararası ziyaretçiler için cazibe ve tarzın titreşimidir. Hamburg halkı içinse ‘Kuzeyin incisi’ tabiri kullanılır. Ziyaretçilerine müzikallerden seçkin operalara ve küçük kulüplere dair birçok seçenek sunar.

Çevresiyle birlikte Schleswig-Holstein, Aşağı Saksonya ve Mecklenburg-Batı Pomeranya; Hamburg metropolitan bölgesini oluşturur. Hamburg, Jutland Yarımadası’nın güneyinde, Kara Avrupası’nın güneyi ve İskandinavya’yın kuzeyi arasında yer alır. Batısında Kuzey Denizi ve kuzeydoğusunda Baltık Denizi bulunur. Neuwerk adası ve Hamburg Wadden Denizi Doğa Parkı’nda yer alan iki küçük komşu ada Scharhörn ve Nigehörn de Hamburg’un parçasıdırlar.

Avrupa’da bir ulaşım merkezi olan Hamburg zengin bir şehridir. Dünyanın en eski ikinci bankası olan Berenberg Bankası’nı barındıran kent, yıllarca önemli bir finans merkezi olmuştur. OTTO Group, Beiersdorf AG, ve Körber AG’un da dahil olduğu 160 binin üzerindeki işletmede, çalışma çağındaki nüfusun yüzde 88’inin istihdam edildiği kentte istihdam oranı yüksektir. Kuzey Almanya’nın en büyük sanayi şehri olan Hamburg, uçak üretiminde dünyanın 3. büyük kentidir. Hamburg, yüzyıllardır deniz ticareti geleneği ile dünyanın önde gelen endüstriyel ve ticari yerlerinden biridir. Önde gelen endüstrileri lojistik, liman ve denizcilik ekonomisi, havacılık, kimyasallar, elektrik mühendisliği, petrol sanayi, makine mühendisliği, inşaat araçları ve gemi yapımıdır.

2015’te yaşanabilir 16. kent seçilen Hamburg, yurt içi ve yurt dışı ziyaretçiler için kayda değer bir turizm destinasyonudur. Hamburg Messe konferans ve sergi salonunun yanında bulunan Avrupa’nın en büyük Japon Bahçesi, Planten un Blomen parkının geniş bir parçasında yer alır. Park, şehir sakinleri için yaz aylarında dinlenme amaçlı popüler bir yerdir. Yüzde 14’ü yeşil alan ve eğlence-dinlence alanlarından oluşan Hamburg, diğer Alman kentlerine göre de daha fazla dinlenme alanına sahiptir. 2 bin 300’den fazla köprüsüyle Avrupa’nın en fazla köprüye sahip kentidir.

2. Dünya Savaşı’nda Hamburg, Nazi Almanyası’na karşı birçok bombalamaya ve saldırıya maruz kalmış, kentte büyük zararlar oluşmuştur. 1200 yıldan uzun bir tarihi olan Hamburg, dünyanın en modern ve büyük kentlerinden biridir.

Kentin en büyük futbol takımı Hamburger SV’dir. Futbolun yanı sıra buz hokeyi de kentte sevilen spor dallarından biridir.

Son Eklenen Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account