Atlantik Okyanusu’na karşı güneşin batışını izlemek…

Atlantik Okyanusu’na karşı güneşin batışını izlemek…

Engin Uluç – Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü

Uçsuz bucaksız okyanusta güneşin doğumu ile batımının bir senfoni olduğu, dört tarafı sularla çevrili kumdan bir cennet olan, Bobby Rydell’ın her gecesinin Cumartesi gecesi gibi olduğunu söylediği yer, New Jersey’deki Wildwood’dayız.

Wildwood’da geçireceğiniz her dakikanın her saniyenin renkli ve eğlenceli geçeceğini söyleyebilirim. Çünkü bu kadar çok  aktivitesi olan başka bir yer yok. Dünyanın dört bir yanından gelen insanların bir noktada buluştuğu, eğlendiği, güneşlendiği, dans ettiği keyifli bir yer burası.

Boardwalk

Wildwood’un göz bebeği neredeyse New York’un Manhattan’ı gibi kalabalık mı kalabalık, ne ararsan var şehri. Boardwalk aslında adı üstünde ‘Tahta Yol’, burası birçok dükkanın, restoranın ve eğlence merkezinin ev sahipliği yaptığı bir yer. Gidip gördüğünüzde her taraftan müzik seslerinin eksik olmadığını sabahtan gece saatlerine kadar insanların oradan oraya koşuşturup gülüp eğlendiklerini göreceksiniz. Genelde bilindik restoranları görmekten ziyade fast food dükkanları karşınıza çıkacak.

Gateway 26

Burası  bir Casino evet bir kumarhane ama bildiklerinizden değil. Bizim para ile oynadığımız  kumandalı oyuncak makinaları gibi bir  yer. Fakat bu en büyüklerinden çünkü LCD televizyona kadar ödül barındıran bir eğlence merkezi. Gidip görmenizi ve fazla da kendinizi kaptırmamanızı tavsiye ederim.

Marvis Dinner

Amerika’ya özgü yiyecekleri tadabileceğiniz harika bir yer. Mutlaka ziyaret edilmesi ve günün üç öğününü de denemeniz gereken muazzam bir mekan. Özellikle kahvaltıda mantarlı omletlerini, öğlen yemeğinde ‘Cheese Steak’, akşam ise patates kızartmalı bifteğini şiddetle tavsiye ederim.

Harry’s Corner

Boardwalk’ın göz bebeği, Wildwood’un tartışmasız en iyi pizzacılarından birisi. Burayı diğerlerinden ayıran en büyük özelliği ise çalışanların renkli profilleri. Her milletten insanı barındıran bu mekan gerek pizzası gerekse menüdeki diğer yiyecekler olsun bizlere Fast Food’un lezzetli tarafını gösteriyor. Boardwalk’tan geçerken buraya uğrayıp bir dilim pizza alıp yolunuza devam etmenizi tavsiye ederim.

Morey’s Piers & Beachfront Water Parks

Boardwalk’ta okyanusa manzaralı bu yer sizlere adranalinin dibine vuracağınız devasa eğlence makinaları ile hizmet veriyor. Büyük Roller Coaster’ları, Çarpışan Arabaları, Dönme Dolapları ile Amerikan karnavallarını yaşayabileceğiniz eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz. Aynı zamanda Su Parkı’da bulunan Morey’s Piers’de devasa kaydıraklardan kayabilir, dev dalga alanında sörf yapabilir ya da eğlenen insanları izleyerek yalnızca güneşlenebilirsiniz.

Wildwood Beach

Wildwood’u belki Wildwood yapan yer burası, uçsuz bucaksızdır kumsalı, görüp görebileceğiniz en güzel plajlardan biri olabilecek Wildwood Beach, Atlantik Okyanusu’na ev sahipliği yapan Boardwalk’un hemen yanında, inci tanesi kumlarıyla meşhur bir yer. Voleybol, basketbol, futbol kortları bulunan sörf alanları ve deniz üstü eğlenceleri bulunan harika bir plaj. Umarım oraya gittiğinizde yanınıza soğuk içeceklerinizi almayı unutmazsınız çünkü güneşin altında hafif iyotlu sıcağında susamanızı istemem. Akşamüstü havlularınızı alıp güneşin batışını izlemeyi unutmayınız.

Wildwood belki Dünya’nın yedi harikasından biri değil ama güzel bir yaz geçirmek için harika bir yer olduğunu söyleyebilirim. Sizleri Wildwood Days şarkısı ile güzel günler diliyorum.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account