BAHREYN

Bahreyn dinarı
Kavurucu sıcakların olduğu yaz ayları dışında her mevsim ziyaret edilebilir.
Bahreyn'de yıl boyunca nem oranı yüksektir. Kış ayları ılımandır. Kuzeybatıdan esen nemli şimal rüzgarına maruz kalır. Güneyden esen rüzgarlar ise hem sıcak, hem de kurudur. Güney rüzgarları çoğu zaman kum fırtınalarına sebep olur. Hava sıcaklığı yaz aylarında 40 derecenin üzerine çıkar.
Arapça

Bahreyn Krallığı, Asya’da, Basra Körfezi’nde yer alan bir ada ülkesidir ve güneydoğusunda Katar, batısında Suudi Arabistan yer alır. “Bahreyn” Arapça bir kelime olup “iki denizin arasında” anlamına gelir. Ülkenin kuzeybatısında, 25 km. uzunluğundaki Kral Fahd Geçidi ile deniz üzerinden karayolu ile Suudi Arabistan’ın Dahran şehrine bağlanır. Çok yakında Bahreyn ve Katar’ı bağlayacak olan köprü de hizmete açılacak.

Bahreyn antik zamanlardan beri farklı kültürlere evsahipliği yapmıştır. Asur, Babil, Yunan, Pers ve son olarak da Müslümanlığı da beraberinde getiren Arap medeniyetlerinin hakimiyetinde kalmıştır. Portekizlilerin de kolonize ettiği Bahreyn 400 yıl boyunca Osmanlı hakimiyetinde yaşamış, 1971 yılında ise İngiliz hakimiyetinden çıkarak bağımsız bir ülke olmuştur.

Üç adadan oluşan Bahreyn’in en büyük adası Bahreyn Adası’dır ve başkent Manama bu ada üzerinde yer alır. Ülkenin en yüksek noktası 137 m’dir.

Petrol ve inci üretimi

Bahreyn, petrol ve inci üretimi yapan bir ülkedir. İletişim ve ulaştırma faaliyetlerinin ülkede çok hızlı gelişmesi yabancı yatırımcıları ülkeye çekmiştir. Bütün bunlara rağmen günümüzde genç nüfusta işsizlik oranı yükselmektedir. Bankacılık ve finans sektöründe bölgenin lideri olma yolunda hızla ilerliyor.

Bahreyn bir İslam ülkesi olmasına rağmen, alkol serbesttir ve Manama tüm dünyadan ziyaretçilerin doldurduğu klüp ve barları ile heyecan verici bir gece hayatına sahiptir. Bab el-Bahrain sokaklarındaki dar tezgah sıraları, parfüm, baharat ve altınları ile meşhurdur. Dahran ile Bahreyn arasındaki köprü nedeni ile hafta sonlarında Bahreyn’e bir çok Suudi turist akın ederek, eğlence mekanlarını doldurmaktadır. Çok kısa zaman ve mesafelerde ülkenin tamamını gezebilir ve kalan zamanınızda da otelinizin, restoranların ve alışveriş merkezlerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Son Eklenen Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account