Ashford Kalesi’nde konaklamaya ne dersiniz?

Ashford Kalesi’nde konaklamaya ne dersiniz?

Ashford Castle Hotel adındaki bu kale görünümlü otel İrlanda da bulunuyor. Ashford Kalesi olarak da bilinen bu otel 800 yıllık bir tarihe geçmişe sahip. Kale Kral V.George, Kraliçe May, Prens Edward ve Sir William Wilde gibi birçok önemli kişiye ev sahipliği yapmış. Sizlerde kendinizi bu kalede önemli biri gibi hissedeceksiniz. Kral odalarında konaklamak sizleri ayrıcalıklı hissettirecek. Gelin bu lüks odalara yakından bakalım.

Ashford Kalesi’nin büyüleyen odaları

Ashford Kalesi’nde konaklayabilmek için 83 tane oda bulunuyor. Her biri geleneksel tarzda döşenmiş odalar sizleri zamanda yolculuğa çıkarıyor. Antika mobilyalar, halılar, eşyalar ile muhteşem bir atmosfere sahip. Otelin oda tiplerine yakından bakacak olursak: Corrib Odaları, Göl Manzaralı Corrib Odaları, Deluxe Odaları, Göl Manzaralı Deluxe Odaları, Junior Staterooms, Staterooms, Kennedy Suite, Reagan Presidential Suite, Deluxe Queen Family Rooms ve Hideaway Cottage gibi oda tipleri bulunuyor.

Odalarının her birinde lüks bir yatak ve antika eşyalar yer alıyor. Ayrıca odalar çok geniştir. Müşteriler odaların içinde rahat rahat hareket edebilirler. Yatakların üzerinde Mısır pamuğundan yapılma nevresim takımlar bulunuyor. Dünya üzerinde üretilen en kaliteli pamuk türü olarak biliniyor. Ayrıca güvenlik amaçlı her odada elektronik kasa da yer alıyor.

Ashford Kalesi’nin zindanın da lezzetli bir yemek…

Dramatik bir atmosferin içinde yemek yemek çok farklı bir deneyim yaşatacak. Ashford Kalesi’nin zindanına bir restoran yapılmış. Merak etmeyin burası pis, karanlık ve farelerin gezdiği bir zindan değil. Gayet lüks bir şekilde dekore edilmiş müşterilerin farklı bir deneyimler tadabileceği türden bir restoran. Akşam 18.00 – 21.30 saatleri arasında hizmet veriyor.

Kalenin alt katında yer alan bu restoranda, tarihi kavisli taş tavanın altında geleneksel İrlanda mutfağının en lezzetli yemeklerini tadabilirsiniz. Bistro tarzı menüden doyurucu yemeklerin tadını çıkarmadan kaleden ayrılmayın. Rahat bir ortam ile birlikte, harika ve unutulmaz bir yemek deneyimi sağlar.

İrlanda’da gezilecek yerler arasında birinci sırada

İrlanda’da gezilecek yerler arasında bulunan Ashford Kalesi, muhteşem bir yapıdır. Orta Çağ zamanında bir kale olarak inşa edilen Ashford Kalesi, günümüzde 5 yıldızlı bir otel olarak hizmet veriyor. 1850’li yıllardan itibaren Guinnes ailesinin mülküdür. Zaman içerisinde bu Orta Çağ kalesi genişletilmiş ve saray gibi bir görünüme kavuşturuşmuş. Gelen ziyaretçilere çok farklı bir konaklama deneyimi yaşatıyor.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account