Aralık ayının soğuk havalarını unutturacak festivaller

Aralık ayının soğuk havalarını unutturacak festivaller

Yeni yıla girmeden önceki son ayda çok güze festivaller düzenleniyor. 2017’nin son zamanlarında bol bol eğlenerek tüm stresi ve yorgunluğu atmak harika bir fikir olabilir. Böylece yeni yılı tüm neşenizle karşılayabilirsiniz. İşte üzerinizdeki stresi atabileceğiniz Aralık ayı festivalleri:

Indywood Film Karnavalı

1 – 4 Aralık 2017, Hindistan

Indywood Film Festivali, 4 yıldır film endüstrisinin en iyilerini uluslararası boyutta sergileyen bir platform haline geldi. Festivalde film yapımcıları, üretim evleri, teknoloji sağlayıcıları ve istekli sanatçılar bir araya geliyor. Etkinliğin yapıldığı yer Ramoji adeta bir film şehrine dönüyor. Etkinlikte dans şovları da gerçekleştiriliyor. Böylece festivalde Hint dansını izleme fırsatı da bulacaksınız.

Krampusnacht Festivali

5 Aralık 2017, Avusturya

Avusturya’da her yıl 5 Aralık tarihinde kutlanan biraz korkunç diyebileceğimiz bir festival düzenleniyor. Neden korkunç diye sorarsanız değişik değişik korkunç kostümler giyen insanlar sokakta yürümeye başlıyor. Bunlar uzun tüylü korkunç suratlı ve boynuzları olan yaratığa benzeyen kostümler. Krampus, Alp kültüründe yaramaz çocuklara ceza veren ve Noel Baba’nın korkunç arkadaşı olarak bilinen bir karakter.

Art Basel Miami

7 – 10 Aralık 2017, Miami

Art Basel Miami çağdaş sanatın ve modernliği yakından görebileceğiniz galerileri, sergileri ile tüm sanat severlerin gittiği bir festival.  Koleksiyoncular, müze yöneticileri ve küratörlerin uluslararası bir izleyici kitlesine erişimini sağlıyor. Bu yıl 7-10 Aralık tarihleri arasında Miami’de geçekleşecek. Ayrıca Hong Kong ve Basel’de de bu etkinlik gerçekleştiriliyor.

Şeb-i Arus

7 – 14 Aralık 2017, Türkiye

Şeb-i Arus etkinlikleri, Konya’da Mevlana’nın ölüm yıldönümünde düzenlenen bir tören. Bu 1 hafta süren törende Semazenler sema ederler. Mevlana ölümü için hep “Ölüm günüm düğüm günümdür.” dediği için bugüne düğün gecesi anlamına gelen Şeb-i Arus demişler.  Tören hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız “Konya’da huzur bulacağınız bir tören : Şeb-i Arus” yazımızı okuyabilirsiniz.

Junkanoo Parade

26 Aralık 2017, Bahamas

Bahamalar’da rengarenk bir festival Junkanoo Parade. Aslında geçit töreni olan bu festivalde geceleri partiler düzenleniyor. Festivalde ve geçit töreninde kurulan tezgahlardan yerel yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Festival için rengarenk bir kostümünüz yoksa merak etmeyin alanda kostüm yapabileceğiniz atölyeler bulunuyor. Yeni yıla girmeden bu renk cümbüşü festivali kaçırmamanızı öneririz.

Hogmanay Festival

30 Aralık 2017 – 1 Ocak 2018, Edinburg

Edinburg’ta düzenlenen Hogmanay Festival’de kendinizi çok farklı bir atmosferin içerisinde bulacaksınız. 30 Aralık gecesi Edinburgh’un şehir merkezinde bir fener alayı yürüyüşü başlıyor.  Yaklaşık 20 binden fazla kişinin beraber yürüdüğü bir alay bu. Yürüyüşe katılmadan önce merkezde kurulan stantlardan “torchlight” adındaki meşalelerden alabilirsiniz. Akşam saatinde Princess Street’da herkes beklemeye başlıyor. Sonrasında görevliler gelip sırayla herkesin elinde duran meşaleleri yakıyor. Şehirde 30 dakikalık bir yürüyüş yapılıyor. Hem bu yürüyüşe katılmak için hem de 31’inde gerçekleşecek konserlere katılmak için 10 Sterlin ödemeniz gerekiyor.

Sunburn Festivali

28-29 Aralık 2017, Hindistan

Yeni yıla girmeden önce eğlenip tüm stresini unutmak isteyenler Sunburn Festivalini tercih edebilirler. Elektronik müzik festivali olan Sunburn, Hindistan’da yılbaşından önce yapılıyor. Hindistan’ın en büyük festivallerinden biri. Bu yıl 11.kez düzenlenecek. Festival alanındaki atmosfer çok güzel. Sahneleme, ışıklandırma ve şovlar harika bir şekilde oluyor.

SnowGlobe Müzik Festivali

29-31 Aralık 2017, California

California’da düzenlenen SnowGlobe Müzik festivali ile eğlenmeye hazır olun. Hem bol bol kayak yapıp hem de müziğin keyfini çıkarabilirsiniz. 50’den fazla sanatçı gelip bu festival alanında sahne alıyor. Yılbaşı kutlamaları ile de en eğlenceli şekilde yeni yıla girebilirsiniz. Festival alanına giderken atınızı, berenizi ve en kalın kıyafetlerinizi giymeyi unutmayın.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account