Arizona’daki kırmızı renkli Antilop Kanyonu

Arizona’daki kırmızı renkli Antilop Kanyonu

Amerika’nın güneyinde Arizona sınırları içerisinde bulunan Antilop Kanyonu, çok farklı bir güzelliğe sahip. Kocaman kayaların aldığı yumuşak kıvrımları ile görenleri adeta büyülüyor. Kırmızımsı turuncumsu rengi ile harika bir görünüme sahip.

Antilop Kanyonu nasıl oluştu?

Arizona’daki Antilop Kanyonu erozyonlar sonucunda meydana gelmiş doğal bir kanyondur. Aniden gelen su baskınları ile büyük kayalar kolayca aşınmış ve bu yumuşak kıvrımları meydana getirmiş. Kanyon içerisinde çok sayıda küçük dar yollar bulunuyor. Bunların her birini keşfetmek istiyor insan. Ayakların altındaki yumuşak yoz halindeki kum ile rahat bir yürüyüş yolu sunuyor.

Muson yağmurları zamanında yağan yağmur hız kazanıp bu küçük geçitlerden geçiyor. Sel baskını tehlikesi olduğu içinde Antilop Kanyonu’nu sadece rehberler yardımı ile gezebilirsiniz.

En çok fotoğrafı çekilen kanyon

Kanyon seyahatseverlerin yanında bir de fotoğrafçılarında gözdesi. Yapılan bir araştırmaya göre Antilop Kanyonu dünyadaki en çok resmi çekilen kanyonlar arasında bulunuyor. Ayrıca fotoğrafçı Peter Lik tarafından bu kanyonda çekilen “Phantom” adlı fotoğraf 6.5 milyon dolara satılmış. Dünyada en pahalıya satılan fotoğraflardan biri olarak biliniyor.

Kanyonda gezebilmek için 11.00-13.00 saatleri arasında gitmeniz gerekiyor. Çünkü kayalar çok yüksek olduğu için burası sadece öğlen saatlerinde güneş ışığını içeri alabiliyor. Biraz daha geç saatlerde de gezebilmeniz mümkün fakat güneş ışığı tam olmadığı için güzel fotoğraflar çekemeyebilirsiniz. Kanyona girmek ve gezebilmek için önceden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Böylece kapıdan dönmek zorunda kalmazsınız.

Horseshoe Bend’i görmeden dönmeyin!

Antilop Kanyonu yakınlarında bulunan Horseshoe Bend’de Arizona’da gezilecek yerlerin başında. Antilop Kanyonu’nu görmeye gelenler mutlaka burayı da bir gezmeli. Kolorado Nehri’nin oluşturduğu bir yer burası. Adının Horseshoe olmasının nedeni ise nehrin kıvrımının at nalına benzemesi. Bu menderese harika bir doğal oluşumdur.


Bu yazılarımızı da okuyabilirsiniz!

Dünyada gerçek ile hayal arasında kalan inanılmaz yerler

İlk bakışta size burası gerçek mi dedirtecek 7 yer

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account