Gurme gezgin Anthony Bourdain hayatını kaybetti, mutfak dünyasından bir yıldız kaydı

Gurme gezgin Anthony Bourdain hayatını kaybetti, mutfak dünyasından bir yıldız kaydı

Dünyanın farklı coğrafyalarını gezerek yeni lezzetleri keşfe çıkan ve hayatını bu işe adayan ünlü televizyoncu gurme Anthony Bourdain bugün 61 yaşında hayata veda etti. 1956 yılında New York’ta doğan Bourdain’in ölüm sebebinin intihar olduğu açıklandı. Bourdain’in ölümüyle kimilerine göre mutfak dünyası bir rock yıldızını kaybetti; kimilerine göre gastronomi sektörünün Elvis’i hayata veda etti.

Becerikli hikaye anlatıcısı ve yazar Anthony Bourdain her programında CNN izleyicilerini dünyanın farklı bir rotasındaki tatları keşfe götürüyordu. Bourdain bir konuşmasında, dünyanın her yerine gidip insanlara çok basit sorular sorduklarını, onların ne yemeyi, ne pişirmeyi sevdiklerini anlamaya çalıştıklarını söylüyordu.

CNN, Bourdain’in ölümünü doğruladı ve ölüm sebebinin intihar olduğunu açıkladı. Ölümünden büyük üzüntü duyduklarını belirten meslektaşları, eşsiz hikaye anlatıcılığı, yemeğe olan sevgisi ve düşkünlüğünün yanı sıra şaşırtan yetenekleri ile de her zaman hatırlanacağını ifade ettiler.  Dostları ve sevenleri ayrıca kızı ve ailesine sabır dilediler.

CNN Başkanı Zucker: Tutkusunu özleyeceğiz

Bourdain Fransa’da CNN için hazırladığı “Parts Unknown” için çalışmalarda bulunuyordu. Arkadaşı olan Fransız Şef Eric Ripert onu cuma sabahı odasında hareketsiz olarak bulduğunu söyledi. CNN’in Başkanı Jeff Zucker şirket çalışanlarına gönderdiği mailde Anthony Bourdain’ın inanılmaz bir yetenek olduğunu dile getirdi. Zucker, “Tony sadece yaptığı işle değil tutkusuyla da özlenecek” dedi.
Anthony Bourdain farklı coğrafyalardaki yerel lezzetleri ve azınlık mutfaklarını keşfetme konusunda başarılı çalışmalar yapan ve her zaman kendini mutfağa adayan bir isimdi. Pek çok ödülün de sahibi olan Bourdain, asla bulduğu ile yetinmeyen devamlı yeni arayışlarda olan bir mutfak dostuydu. Amerika’nın bir önceki başkanı Barack Obama, Vietnam gezisinde Bourdain ile bir arka sokak lezzet keşfinde bulunmuştu.
İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account