Anneler Günü için vizesiz rotalar!

Anneler Günü için vizesiz rotalar!

Uzun zamandır annenizle özel anlar paylaşmadıysanız ve birlikte unutamayacağınız bir tatil yapmayı arzuluyorsanız, anneler günü sizin için güzel bir fırsat olabilir. Üstelik yurt dışı tatilinden çekinmenize gerek yok, vize almadan gezebileceğiniz benzersiz yerler var. Makedonya, Bosna Hersek, Gürcistan, Ukrayna, Lübnan gibi ülkeler vize almadan gezebileceğiniz yerler arasında başı çekiyor.

Vize işlemleriyle uğraşmak istemiyor ya da masrafa girmek istemiyorsanız, anneniz ile birlikte vize almadan da görebileceğiniz harika yerler var. Üsküp, Ohri gibi şehirleriyle Makedonya’nın turistlerin hiç yabancılık hissetmeyeceği bir ülke olduğunu belirten Enuygun.com’un Seyahat Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu “Balkan göçmeni bir aileden geliyorsanız, annenize mutlaka böyle bir tatil armağan edin. Yemekler, gelenek ve görenekler size tanıdık gelecek. Hatta çarşılarında dolaşırken pek çok kişinin Türkçe konuştuğunu göreceksiniz. Makedonya’nın başkenti Üsküp İstanbul’a uçakla yaklaşık 1,5 saat uzaklıkta ve vize almadan seyahat edebilirsiniz. Üsküp’te Osmanlı’dan kalma çok sayıda eser var. Camiler, çarşısı, kalesi gezilebilir. Üsküp’e arabayla yaklaşık 2 saat uzaklıktaki Ohri ise doğasıyla muhteşem bir yer. Göl kenarı konumlanmış bu şehir, UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınmış. Bu şehirdeki Osmanlı konaklarına ve göl manzarasına bayılacaksınız. Üstelik Makedonya ucuz bir ülke. Yemek içmek için çok fazla para harcamazsınız” dedi.

Balkanlarda Osmanlı izlerini görmeniz mümkün!

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da gezecek Osmanlı eserleri çok. Saraybosna’ya yaklaşık 2 saat uzaklıktaki köprüsüyle ünlü Mostar şehri ve oranın hemen yakınlarındaki bir başka Osmanlı köyü Poçitel de mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Saraybosna ve Mostar turunuza fırsatınız varsa Sırbistan’ın başkenti Belgrad’ı da ekleyebilirsiniz. İki ülke arasında sınır var ancak her iki ülke de Türk vatandaşlarından vize istemiyor.

Batum pasaport bile istemiyor!

Rusya ve Karadeniz kıyısında bulunan diğer Ukrayna ve Gürcistan gibi bazı ülkeler Türklerden vize istemiyor, ancak sınır komşumuz Gürcistan’a pasaportsuz bile gidebilirsiniz. Gürcistan’ın en turistik şehri Batum. Uçakla Trabzon’a gidip mini bir Karadeniz turu yapıp oradan Artvin’deki Sarp sınır kapısından günübirlik Batum’a geçebilirsiniz. Günübirlik geçişlerde pasaport istenmiyor. Artvin’den Batum’a otobüs ve minibüs seferleri de yapılıyor. Trabzon’dan ise Sümela Manastırı, Ayasofya Müzesi, Atatürk Evi ve Uzungöl gibi yerleri gezmeden dönmeyin.

Mayıs ayında Beyrut’ta denize bile girebilirsiniz

Türklerden vize istemeyen bir başka ülke de Lübnan. Akdeniz kıyısında yer alan Lübnan’ın başkenti Beyrut ise savaşın izlerini halen tam olarak silemese de güzelliğini kaybetmemiş bir şehir. Eğlence hayatıyla ünlü Beyrut’ta Mayıs ayında havalar iyice ısınıyor. Denize bile girebilirsiniz. Akdeniz sahilleri boyunca uzanan bu güzel şehirde Byblos Antik kenti, Mohammed Al Amin Camisi, Saint Georges Kilisesi, Monot Caddesi, Yıldız Meydanı gibi yerler gezilebilir.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account