Amsterdam’daki en renkli alışveriş pazarları

Amsterdam’daki en renkli alışveriş pazarları

Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da gezebileceğiniz çok sayıda pazar bulunuyor. Bu şehir alışveriş yapmak için biraz pahalı olsa da pazarları gezmek çok eğlenceli. Ayrıca pek çok tezgah kurulduğu için herkesin kesesine göre bir şeyler alması mümkün. Gelin birbirinden renkli Amsterdam’da kurulan pazarlara yakından bakalım:

Albert Cuyp Market

Hollanda’nın en büyük açık hava pazarı olarak bilinen Albert Cuyp Market’te istediğiniz her şeyi bulabilirsiniz. Burada ürün çeşitliliği çok fazla. Kıyafetler, kumaşlar, çantalar, ayakkabılar, peruklar ve yiyecekler gibi çok sayıda ürün bulunuyor. Pazar De Pijp bölgesinde kuruluyor. Pazartesi – Cumartesi günleri arasında kurulan pazar 09.30 – 17.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Ten Kate Market

Amsterdam’ın batı bölgesinde kurulan Ten Kate Market, Albert Cuyp Market’e alternatif sayılabilecek bir pazar. Ama bu pazarda daha çok küçük sebze ve meyveler gibi gıda ürünleri bulunuyor. Bu pazar da Pazartesi-Cuma günleri arasında kuruluyor. Sabah 9.00 da açılıp akşam 17.00’a kadar hizmet veriyor.

Çiçek Pazarı

Hollanda laleleri ile ünlü bir ülke. Rengarenk lale tarlalarını görmeye birçok turist geliyor. Amsterdam’da da bu laleleri ve daha farklı türdeki bitkileri görebileceğiniz bir çiçek pazarı kuruluyor. Bu nedenle Amsterdam’ın en renkli pazarı dersek yanlış olmaz. Bu nedenle çiçek almayacak bile olsanız mutlaka elinizde bir fotoğraf makinesi ile burayı gezmelisiniz. Birbirinden güzel çiçekleri fotoğraflayabilirsiniz.

Book Market

Eski, nadir ve ikinci el kitapları bulabileceğiniz bir Pazar Book Market… Her Cuma günü kurulan bu pazarda 25’e yakın kitap satıcısı tezgah açıyor. Book Market’te birbirinden ilginç kitapları bulabilirsiniz. Herkesin okuyabileceği türde kitaplar bulunuyor. Kitapların sadece Hollandaca olduğunu düşünmeyin. Aralarda İngilizce, Almanca ve Fransızca kitaplar da yer alıyor.

Dappermarkt

Şehrin doğu bölgesinde yer alan Dappermarkt ucuza alışveriş yapabileceğiniz bir market. Bu pazardan sevdiklerinize ve kendinize çeşit çeşit hediyeler alabilirsiniz. Uygun fiyata çok fazla ürün bulunuyor. Amsterdam’ın en eski pazarı olma özelliği taşıyor ve büyük bir alana sahip. İçeride yemek yiyebileceğiniz bir balık tezgahı bulunuyor. Bu tezgahtan balık almanızı öneririz.

Noordermarkt

Organik meyve ve sebzeler alabileceğiniz bir diğer pazar da Noordermarkt. Hollandalı çiftçilerin kendi elleri ile yetiştirdikleri meyveler, sebzeler ve peynir gibi şarküteri ürünlerini satın alabilirsiniz. Aynı zamanda birkaç tezgahtan hediye amaçlı antika eşyalardan alabilirsiniz. Sadece Cumartesi günleri 09.00-17.00 arasında açılıyor.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account