Amsterdam’da en ilginç dört eğlence mekanı

Amsterdam’da en ilginç dört eğlence mekanı

Amsterdam her yıl dünyanın her ülkesinden milyonlarca turist tarafından ziyaret ediliyor. Amsterdam’ı bu kadar popüler yapan tek şey Orange Hanedanı ve ülkenin tarihi değil. Hollanda aynı zamanda açık görüşlü ve toleranslı insanları ile de meşhurdur.

Dünyanın birçok yerinde suç olan ancak yasadışı yollarla pek çok insanın yaptığı aktiviteler, bu ülkede yasal ve serbestçe yapılabiliyor. Bölgede fuhuş ve keyif verici bazı maddelerin kontrollü kullanımı serbest olmasına rağmen, güvenli olarak adlandırılabilecek bir bölgedir. Amsterdam’ın en iyi kreşi de, en lüks ve pahalı restoranları da Red Light District’te bulunur. Turistler tarafından rağbet gören coffee shop’lara Amsterdamlıların çoğu gitmemiştir bile.

Kültür düzeyi oldukça yüksek, genç nüfusun çok fazla olduğu Amsterdam’da rafine eğlence alternatifleri de var. Amsterdam’da deneyimlemek isteyeceğiniz en ilginç dört farklı mekanı sizler için derledik.

Red Light District

yoldasin_red_light_district

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Hollanda’da bir çok ülkede yasadışı olan şeyler hayatın doğal döngüsüne bırakılmış durumda. Buna fahişelik ve belli bir oranda keyif verici madde kullanımı da dahil. Ancak altını çizmek gerekir ki ağır kimyasal içeren uyuşturucu maddeler Hollanda’da yasak. Sadece bitkisel maddelere izin veriliyor.

Red Light District de, Amsterdam’da bu sıra dışı eğlencenin merkezi durumunda. Red Light District Amsterdam’ın genelinde olduğu gibi kanallar üzerinde oluşturulmuş eski bir yerleşim merkezi. Eski Hollanda mimarisi ile yapılmış binalarda yer alan bu eğlence merkezleri birçok turistin ya meraktan ya da eğlenmek için uğradığı bir yer. Ara sokaklarda kırmızı ışıklarla aydınlatılmış cam vitrinlerdeki fahişeler veya coffee shop’lar bölgenin en ilginç özellliğidir. Bölgede ayrıca, seks ve fahişeliğin tarihini anlatan bir müzenin yanında, leziz yemeklerin yenebileceği çok sayıda mekan da bulunmaktadır.


 Paradiso

yoldasin_paradiso

Paradiso, Amsterdam’da gitmeniz gereken canlı müzik mekanlarından birisi. Hafta sonları hem Hollandalı hem de Global DJ’lerin performanslarıyla da eğlenebileceğiniz eşsiz bir mekan burası. Gitmeden önce www.paradiso.nl websitesinden programlarına bir göz atmanızı öneririz.

Paradiso yüksek tavanları ve üç adet büyük ışıklandırılmış camı olan eski bir kilisedir. Bu mistik ambiansta çılgın performanslarla eğlenmek, hiç unutamayacağınız bir tecrübe olacak. Adres aşağıdaki gibi:

Weteringschans 6-8
1017 SG Amsterdam


 Bimhuis

yoldasin_bimhuis

Amsterdam gece hayatının en özel bileşenlerinden biri bu Jazz kulübü. Jazz müziği yapanların mutlaka sahneye çıkmak istediği bu kulüp sizleri Amsterdam’a yüklenmiş bütün o sıra dışılıktan kurtaracak. Görkemli binası ve kusursuz Jazz performansları ile Bimhuis size Amsterdam’ın diğer yüzünü gösterecek.

Giriş ücreti €14 ve adres aşağıdaki gibi:

Piet Heinkade 3
Waterfront and North
Amsterdam
www.bimhuis.nl


 Jimmy Woo’s

yoldasin_JimmyWoo

Amsterdam’ın en lüks kulüplerinden birine hoş geldiniz. Modern ve antik mobilyaların yarattığı zıtlığın bu kadar huzur vereceğini düşünemezdiniz bile. Kusursuz müzik sistemi ve ışıklandırma bu mekanı daha da keyif alınır hale getiriyor.

Bu kulübe girişte sorun yaşarsanız eğer üzülmeyin, hemen karşısında bulunan Suzy Wong’a geçerek sakinleşeceğiniz bir içki alın.

Jimmy Woo’s’a girmek için €7.50 ödemeniz gerekli.

Korte Leidsedwarsstraat 18
Amsterdam
www.jimmywoo.com

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account