Amerikan rüyasını gerçekleştirebileceğiniz 5 şehir…

Amerikan rüyasını gerçekleştirebileceğiniz 5 şehir…

Seyahat rotalarının gözde yerlerinden biri Amerika…  Bu büyük kıtada gidip gezilmesi gereken çok fazla güzel şehir var. Keşke hepsini aynı anda keşfetme gibi bir gücümüz olsa. Ama şehirlerin o kadar çok kendilerine özgü güzel yerleri var ki hepsine en az iki üç gün ayırmak gerekiyor. Biz de bir yerden başlamak gerekiyor dedik ve sizler için Amerika’nın güzel mi güzel 5 şehrini seçtik. İşte Amerikan rüyasını gerçekleştirmek için gidebileceğiniz 5 şehir:

Washington DC

20’den fazla kütüphanesi ile Amerika’nın en popüler şehirlerinden biri Washington. Üstelik müzelerin çoğunu ücretsiz olarak gidip gezebilirsiniz. Ayrıca şehrin ünlü üç tane anıtını da mutlaka görmelisiniz. Bunlardan bir tanesi fotoğrafta da görünen Washington Anıtı. Bu anıt dünyanın en yüksek dikilitaşı olma özelliğine sahip. Anıtın güneyinde Jefferson Anıtı, batısında ise filmlerde çokça gördüğümüz Lincoln Anıtı yer alıyor.

New York

New York denince kimilerinin aklına Times Meydanı’nın o yoğunluğu ve binalarda birbirinden renli reklam panoları geliyor. Kiminin aklına ise Frank Sinatra’nın New York New York şarkısı geliyor. Şarkının küçük bir yerinde uyumayan şehirde uyanmak istiyorum der şarkıcı. Eminiz ki sizlerde bu uyumayan şehirde uyanmak isteyeceksiniz. Çünkü sanat, alışveriş, ticaret ve medyanın merkezi olarak kabul edilen bu şehirde yapılacaklar ve gezilecek yerler çok fazla.

Santa Fe

New Mexico’nun gözde şehirlerinden biri Santa Fe. Şehre gelen turistlerin uğrak mekanlarından biri Ten Thousand Waves. Spa merkezi olan bu yerde pion ağaçları arasında huzurla dolacaksınız. Japon kültürünü benimsemiş olan bu spa merkezinde Japon kültürünü de yakından görebilirsiniz. Ayrıca unutmadan söyleyelim. New Mexico’nun ünlü biberli yemekleri çok meşhur. Santa Fe’de bu yemeklerden mutlaka tatmalısınız.

San Diego

San Diego, Kaliforniya’da eşsiz gün batımlarını izleyebileceğiniz muhteşem bir şehir… Amerika’nın 8.büyük şehri olan San Diego, Meksika sınırının yakınında bulunuyor. Şehrin kalbi olarak bilinen Downtown’a zaman ayırıp gitmenizi öneririz.  Downtown sokaklarında gezerken kendinizi New York’ta gibi hissedeceksiniz.

Portland

Oregon’un başkenti olan Portland, doğası ile tüm dünyaya adını duyurmuş bir yer. Yemyeşil parklarına gelip bu doğaya yakından bakmalısınız. Birbirinden güzel eşsiz manzaralara ev sahipliği yapan şehirde fotoğraf makineniz her daim yanınızda hazır olsun.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account