Ocak ve nisan ayları arasındaki dönem, Miami'de turistlerin en rağbet ettiği dönemdir. Yılın her mevsimi plajlarının yanı sıra Miami'nin cazibelerinden yararlanabilirsiniz ancak kış dönemi hava sıcaklığı ve yağışsız olması nedeniyle en ideal dönemdir.
Tropikal muson iklimine sahip Miami; sıcak ve nemli yazlara ve kısa, belirgin bir kurulukta sıcak kışlara sahiptir. Deniz seviyesinden yüksekliği, Yengeç Dönencesi'ne göre konumu, Gulf Stream akıntısı ve kıyı konumunda olması Miami iklimini şekillendiren başlıca faktörlerdir. Ocak ayının ılıktan sıcağa doğru eğilim gösteren ortalama sıcaklığı 20 dereceyken, temmuz ayı ortalama sıcaklığı ise 28 derecedir.

Atlantik kıyısında yer alan Miami, güneydoğu Florida’dada Miami-Dade ilçesinde bir kıyı kentidir. Toplam 417 bin 650 nüfusuyla ABD’nin en kalabalık 44. kenti Miami; ABD’nin güneydoğu metropollerinde Washington ve Kolombiya bölgesinden sonra en kalabalık merkezi ve en kalabalık metropol bölgesidir. ABD Sayım Bürosuna göre, metropol alanı yaklaşık 5,5 milyon nüfusa sahip olan Miami; ABD’de sekizinci en kalabalık ve en büyük dördüncü kentsel alandır. Ayrıca Miami’de yaklaşık 5 bin Türk yaşamaktadır.

Florida Körfezi’nden Okeechobee Gölü’nün kuzeyine uzanan Miami ve banliyöleri, batıda Florida Bataklığı ve doğuda Biscayne Körfezi arasında geniş bir ovanın üzerinde yer alır. Ortalama yükseltisi 1.8 metre olan Miami’de yükseklik, 12 metrenin üstüne çıkmaz.

Binlerce yıldır yerli kültürlerin yerleşim yeri

Miami bölgesi, binlerce yıldır yerli kültürlerin yerleşim yeri olmuştur. Miami; önemli bir finans, ticaret, kültür, medya, eğlence, sanat ve uluslararası ticaret merkezidir. 2012’de Dünya Kentleri Çalışma Grubu’nun envanterinde bir Alfa- Dünya Şehri olarak sınıflandırılan kent; 2010’da Amerika Birleşik Devletleri içerisinde finans, ticaret, kültür, eğlence, moda, eğitim ve diğer sektörler bakımından 7. sırada, küresel kentler arasında ise 33. sırada yer aldı. 2008 yılında Forbes dergisinde, yıl boyunca iyi bir hava kalitesi için geniş yeşil alanlar, temiz içme suyu, temiz sokakları ve şehir çapında geri dönüşüm programları ile Miami; “Amerika’nın En Temiz Şehri” olarak yer aldı. 2009 UBS (Basic Health Unit) 73 dünya kenti arasında satın alma gücü bakımından ABD’nin en zengin kenti ve dünyanın 5. en zengin kenti olduğu belirlenmiştir. “Latin Amerika’nın Başkenti” olarak adlandırılan Miami, Amerika’nın İspanyolca konuşan nüfusun çoğunlukta olduğu 2. büyük kenti ve Kübalı Amerikalı nüfusun olduğu en büyük kenttir.

Miami şehir merkezi, uluslararası bankaların ABD’de yoğunlaştığı en büyük alana ve birçok büyük ulusal ve uluslararası şirkete ev sahipliği yapmaktadır. Miami kent merkezi hastaneler, araştırma enstitüleri, tıp merkezleri ve biyoteknoloji endüstrileri için önemli bir merkezdir. 20 yıldan uzun bir süredir Dünya Kruvaziyer gemi başkenti olarak bilinen Miami Limanı, dünyanın bir numaralı kruvaziyer yolcu limanı olmuştur. Miami, dünyanın en büyük yolcu gemileri ve operasyonların bazılarını barındırır ve hem yolcu trafiği hem de seyir hatları bakımından en işlek limandır. Miami’de turizm, en gelişmiş sektör turizm sektördür.

Son Eklenen Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account